Специјален поздрав до...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Pennyroyal, 30 декември 2009.

 1. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  СП до една личност која е далеку од мене и е предобра и која таже за тоа што јас не сум со неа :?
   
 2. glammur

  glammur Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  20
  Поздрав од новата девојка до сите членови на форумот.
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  СП од 2468 и сите останати членки до новата девојка на форумов :) добредојде :up:
   
 4. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  94
  поздрав и до тебе и добредојде уште еднаш.
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.669
  Допаѓања:
  45.948
  Пол:
  Женски
  СП до мојата хц другарка :lol: која во слободно време меша на столови по кафаните 8) :lol:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  Специјален поздрав до еден што не чита :) ;)
   
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.828
  Пол:
  Женски
  Ху? Радознала сум :mrgreen:
   
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  радозналоста ја убила мачката....така некако беше :lol: :lol: :lol:
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.747
  ^^ Тоа е: Curiosity killed the cat.
  Ама јас викам, ЖЕНА НЕ МОЖЕ ДА УБИЕ. SO, TRY ME! :P :P
  И јас сум радознала :D
   
 10. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  SP do site forumdziki i do decko mi koj e dalekuuuuu od mene :(
   
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  специјален поздрав до мојата драга форумџика Фрии :D :D :D
  одамна ја немам начекано на форумов да си направиме муабет па вака да ја поздравам :D
   
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.669
  Допаѓања:
  45.948
  Пол:
  Женски
  СП до еден дечко што ми недостига многу...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.970
  СП до една колешка :angel: ...срцка е... :hug:
  ми заврши една работа без да ја побарам од неа :$
  и ми заштеди неколку часа од утрешниот ден... :* :* :*
   
 14. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  75
  SP do deckomi :inlove: :l: :* so negovata pesna :music: Kad sam bio mlad - Riblja corba :music: :inlove: :inlove: :rofl:
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  СП до професорката што недојде денес на школо :clap: за неа па така имавме повеќе време за седење на кафе со мај френдс :)
   
 16. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  СПЕЦИЈАЛЕН ПОЗДРАВ ДО СИТЕ НА ФОРУМОВ .
   
 17. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  ozbilnazena ПОЗДРАВ И ДО ТЕБЕ :D
   
 18. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  53
  Поздрав до мабетчките :talk: :D
   
 19. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  72
  Pozdrav do site devojki, no naj specijalen pozdrav do devojkite koi mi nedostigaat za dva tri reda muabet: Go girl, LaFille, Srnicka24, i mnooogu drugi... se ndaevam ke se sretneme vo nekoja druga tema za muabet :) chatot nekako ne mi odi... ne znam zosto... no toa e... ve sakam... :*
   
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Специјален поздрав до сите што ќе го прочитаат ова :lol: :angel: