Специјален поздрав до...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Pennyroyal, 30 декември 2009.

 1. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.339
  Допаѓања:
  28.595
  Пол:
  Женски
  @prominent:hug:

  Понеделник... но, овој пат дел од продолжениот викенд.
  Уживај во последниот неработен ден во друштво со пеперутките;)


  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и prominent им се допаѓа ова.
 2. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  38.628
  @poenta :hug:

  Убаво е кога пеперутките ти се постојано друштво, дел од секојдневието:$:l:

  Пријатна вечер:coffee:

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda и poenta им се допаѓа ова.
 3. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  15.639
  На Cinnamon Bun, INNERBEAUTY, Billy Idol и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  31.355
  Пол:
  Женски
  На Cinnamon Bun, INNERBEAUTY, Billy Idol и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  44.770
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  На nextredstyle, Billy Idol, Cinnamon Bun и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  4.678
  Пол:
  Женски
  На nextredstyle, Blue.Sky, Billy Idol и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  546
  Допаѓања:
  8.253
  Пол:
  Машки
  На nextredstyle, Amellie13, INNERBEAUTY и 4 други им се допаѓа ова.
 9. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.436
  Допаѓања:
  15.639
  Хаха, а ова на сликава што дегустира од грееното винце претпоставувам дека е Блажо :rofl:.

  Поздрав и до @MagsDestiny :):hug:
   
  На nextredstyle, INNERBEAUTY, MagsDestiny и 3 други им се допаѓа ова.
 10. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  16.157
  Пол:
  Женски
  Исти Блажо, те го дека е :rofl:
  :hug::hug::hug:
  :l:
   
  На Blue.Sky, nextredstyle, Billy Idol и 2 други им се допаѓа ова.
 11. INNERBEAUTY

  INNERBEAUTY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Посебен позз до Цвета и Блажо, Cveta i Blazo 4eva and eva #truelove :l::rofl:
  @MagsDestiny
   
  На Blue.Sky, nextredstyle и Billy Idol им се допаѓа ова.
 12. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  2.490
  Допаѓања:
  18.046
  Пол:
  Женски
  @Biljarkata :l: Сродната душа.
  @♡BuBaLe♡ :l: Борецу.
  @mal.ecka :l: што не можам да и пишам лп, а често имам нешто да и кажам. :nod:
  @Cosmi Која секогаш ќе ја паметам по една реченица: Секој народ плука по своето! Вистина било. :D
  @LiliBoz мојата сегашна форумска и идна реална другарка. :D (ти се наместив сама за другарка :wasntme:)
  @JuLleE која секогаш ме мотивира (без да знае)
  @mari и @danichap моите спасители
  @vitamina која ме откачи
  @Herrera сакам да те запознаам и тебе и дечко ти :D почнав да сонувам кој ти е дечко :shake:
  @victoria Сакам да се облекувам како тебе кога пораснам. Ама те снема во Модни критики.
  @RainBow со молба да ја одбанира Баба Рада
  @orhideea :hug:
  Специјален поздрав и до мојата симпатија. :l:
  И сите останати. :*:
   
  На JuLleE, Cosmi, mal.ecka и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  6.224
  @gjoker4e :o

  Абе кај си пиче ти ? Се изгуби скроз :o:o:o Како сте по дома ?

  Не е проблем за запознавање , само да не ме начекаш ко сум во ПМС оти тогаш не сум при себе па ќе се чудиш дали сум излезена од Бардовци. Гушки :hug: да знаеш дека не сум те заборавила :hug:

  Уз пат поздрав и до @Gosh :hug:, јен , два, јави се сокол :mp: наши човеци сме, ќе се дружиме :hug:
   
  На gjoker4e, Gosh и piksooki им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.889
  Допаѓања:
  121.939
  Пол:
  Женски
  Ти знаеш дека веќе имаш другарка овде :*
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.137
  Допаѓања:
  38.628
  На Cinnamon Bun, Amellie13, Blue.Sky и 2 други им се допаѓа ова.
 16. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  40.953
  И јас сакам да ти бидам другарка..8)
  Многу ми фалиш,посебно во мајчински.
  Посебна си да знаеш,едно време мислев не си реална.
  Ќе ти пишам лп да ти отворам пат.
  Гушнија црвенокосата убавица:inlove::hug::hug:
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  93.217
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl ајде девојче, можеш ти:muscle:
  Покажи се во најдобро светло денес. Среќно!
  :sun::d:
   
  На TutiFuti, cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.066
  Допаѓања:
  102.606
  Пол:
  Женски
  Никогаш не забораваш да ми пуштиш среќа кога ми е потребна.
  Гушки!:hug::hug::hug:
   
  На cresa-jagoda и Bubce38 им се допаѓа ова.
 19. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  4.993
  Допаѓања:
  93.217
  Пол:
  Женски
  Знаеш дека будно те демнам:D
  :*
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 20. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.351
  Допаѓања:
  100.528
  Не знаев дека те мотивирам:$. Поздрав и за тебе :*. Се надевам го направи тоа што требаше;). Пиши како помина.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.