Спиењето на вашето бебе

Дискусија во 'Бебе' започната од captivating, 2 октомври 2013.

 1. MissBreezy

  MissBreezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  604
  Пол:
  Женски
  3 месеци сме и се уште дневните дремки ни се исклучиво во раце, инаку нема шанси, веднаш се буди.
   
 2. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.343
  Допаѓања:
  8.911
  Пол:
  Женски
  Од проблеми со скокови, имаше после 4от и после 7от скок. Само строга рутина, нема попуштање и за 3 дена се враќа во нормала. Се расипувал редот и после настинка и после одмор, ама тогаш за еден ден се враќаше во ред.
  Тренингот никогаш не завршува. Секогаш ќе има нешто што ќе предизвика промена, ама се додека не попуштам со рутината, брзо се стабилизира. На пример лани на одмор (на 7 месеца) ниедна ноќ не ја преспа, дома од вториот ден се врати на спиење 10+ часа без станување. Оваа година и на одмор си спиеше исто како и дома без проблеми.
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.088
  Допаѓања:
  101.783
  Кога ќе го спушташ убаво фати му ги рачињата и задржи ги кога е спуштено. Ако се размрда, задржи го кратко. Кога ќе се смири пушти го.
   
  На mal.ecka, PurpleMind и Jana06 им се допаѓа ова.
 4. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  185
  Мајки син ми има 5 месеци и цела вечер не врзува спиење. Се буди секој 30 до 40 минути и бара цицка. Ако не му дадам плаче. Ова се случува веќе месец дена. Спијам само по два саати. Умрев. Двевни дремки по 45 минути два пати на ден. Незз што се случува со ноќното спиење. Дали некоја има вакво искуство ??
   
  На Филотеа и mal.ecka им се допаѓа ова.
 5. prinstongirl2

  prinstongirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2013
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  526
  И ние сме исти.. Дурне ме осети дега сум до него не заспива.. А д го оставм да плаченеможам... Па си викам гушкај се бе со детето еден ден ќе порасне и само ќе си одлета од твојат прегратка ж и кревет.. Само ќе си се тргне.. Дотогаш ќе се гушкаме :$:inlove:
   
  На mal.ecka и Jana06 им се допаѓа ова.
 6. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Женски
  Бебе е 5 месеци, последниве недели едвај го заспиваме навечер, редовно се буди после саат време со вриштење (facepalm) и потоа во текот на ноќта уште два пати за цицање. Очекував дека на оваа возраст се намалуваат ноќните подои, и спиењето дека ќе се стабилизира, но ми изгледа потешко од претходните месеци...
   
  На Chuchanov му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SanelaS

  SanelaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2016
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  1.448
  Jas iskreno veke neznam sto da pravam znaci bez edna nedela e 10 meseci ima dve dnevni dremki po 40 min legnuva vo 9 i stanuva na sekoj saat do 7 nekogas i na pola saat a nekogas i sedi buden po saat vreme vo twkot na nokta.Jas veke se poremetiv duri i nesonica me drma pocnavme da se menuvame so soprugot zatoa sto nemozam ni psihicki ji fizicki da izdrzam.
   
  На mal.ecka и Филотеа им се допаѓа ова.
 8. SanelaS

  SanelaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2016
  Пораки:
  543
  Допаѓања:
  1.448
  majka vo slicna situacija sum vo isto vreme sakav da te prasam otkako izlegovte od skokot dali togas se promeni rabotata ili da ne se nadevam.na nesto.
   
 9. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  10.522
  Откако пишав помина некој период па се смири.
  Сега има 13м и знае да се разбуди некогаш на 2,3 часа некогаш спие подобро.
  Но барем не виси на цицка како претходно,цица,се врти си продолжува да спие.
  Уште спиеме заедно на спална, сега и да не се разбуди тој,се будам јас да го покријам или да го соберам од под нозе:D да го легнам до мене,се превртува и лази во спиење и го барам низ кревет.
  Во секој случај помирно спие од претходно,ама уште сме далеку од совршено.
  Еве во 21 заспа, до сега два пати се разбуди и цицаше..
   
  На SanelaS му/ѝ се допаѓа ова.
 10. srce-9

  srce-9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Мајки здраво
  Колку спијат дневно вашите бебиња од 7 месеци?
  Ние сме 7 месеци и една недела и еве неколку дена по ред преку ден имаме само една дремка од 30 до 45 минути и сме будни цел ден. А навечер еве неможам да ја заспијам 2 саати. Виси на цицка а се тргнам се буди...
  И пробива левиот кец доле па можеби и е од запчето.
  Од пред 8 утрово е станата и еве неможе да заспие (facepalm)
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chuchanov

  Chuchanov Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2019
  Пораки:
  951
  Допаѓања:
  1.821
  Пол:
  Женски
  Ние сме 5 ипол вжпо 4 пати цица во текот на ноќта,некогаш и е доволно само да ме душне и продолжува
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Scorpion91

  Scorpion91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2019
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Искуство со капките Melatonin Pura Junior за подобар сон??
   
 13. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Женски
  Искуства со Фербер методот за тренинг за спиење?
   
 14. Panovic

  Panovic Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2020
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  122
  Имам неколку страници поназад пишувано за моето искуство :)
   
  На Филотеа и Scorpion91 им се допаѓа ова.
 15. Филотеа

  Филотеа Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2019
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  679
  Пол:
  Женски
  Фала :) сега гледам дека имало дискусии на темава, јас па сега ја откривам(facepalm)
   
 16. Katerina94

  Katerina94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2013
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  74
  Од кога учевте ред за спиење? Кога се средува тој рефлекс кога се многу немирни за вееме на спиење и сами се будат многу пати? Еве и преку ден на раци заспива, но штом ја оставам се буди. :sweat:
   
  На mar3q му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mila_Skopje

  Mila_Skopje Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2019
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  479
  Пол:
  Женски
  Оф истото се прашувам؛ Мојата не сака во раце ама затоа почна да се буди на 2 саати и навечер, не плаче ама се врти, рацете во очиња, и потешко заспива а преку ден па поише спие؛ Ама јас Хронично ненаспана
   
  На Katerina94 му/ѝ се допаѓа ова.