1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спиењето на вашето бебе

Дискусија во 'Бебе' започната од captivating, 2 октомври 2013.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Што прави во периодите кога не спие, дали е мирно или плаче? Инаку,јас би ти рекла, поважно е да спие ноќе, отколку дење. Првото дете ми беше такво како бебе, многу малку спиеше преку ден, и многу лесен сон имаше, ама ноќта цела си ја преспиваше со едно будење. Малово кога како, на почетокот повеќе спиеше и дење и ноќе, ама сега дење спие одвај два пати по саат време, останатото му се дремки од пола саат и тоа на града.
     
  2. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    Па дење ќе цица ќе гго ставам во количка и си ќути јас го нишкам го нишкам и го нишкааам и не заспива си гледа. Ама и грчеви го фаќаат знае и да поќенка дури извади гасови и се искака али не е страшно. Ноќе си спие со две будења за цицање
     
  3. M&M

    M&M Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    5.914
    Допаѓања:
    135.482
    Пол:
    Женски
    Temava treba da se vika *nespienjeto na vaseto bebe*
    Kiga bese mala mislam od raganje prvite nekolku meseci spiese super, se podrazbuduvase ama samo cicanje i prodolzuvase a znaese da spoi i do 6 saati. Kako raste se poloso spie da se utepa covek. Ama ne mi e prvo taka da sum naviknata ama pak dosta tesko mi paga koga nekoi noki epten gnjavi. Veke e 14m i so dusa cekam koga ke pocne da ja prespiva vecerta. Inaku spie vo krevetce ama koga se budi mnogy ja zimam do mene da ne stanuvam sto pati. A sin mi ima 6god i uste e so mene na spalna. Taka si imam jas drustvo nonstop :)
     
    На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
  4. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    Леле мајки до кога вака..Вакво си е детево или..? Незнае да сврзе сон повеке од пола час..Денес прави 5месеци..До кога вака..? Зошто не спие..И ако некој бил во ваква ситуација до кога траело вака или ако има некој начин што не верувам..
     
  5. Mari*

    Mari* Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    3.728
    Допаѓања:
    45.616
    Пол:
    Женски
    8+ е и уште сме така
    Се буди на пола час и мора барем две голтки млекце за да презаспие иначе никако
    А до кога :?:
     
    На blessed.an му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Хорор син ми од само две будења навечер сега се буди 6,7 пати 5+1 е на доење само ама неможам појќе уморна сум и се ме боли имам напади на нерва од што сум ненаспана секоја вечер си викам вечер ќе спие ама е исто ајде прво реков заби ама излегоја и тој продолжва со исто темпо ќе полудам уште малку . Ако најдиш лек пиши ми оти јас се пробав и не успеав . Си викам да не е гладен ама 8,5 кг е нема шанси ;(
     
  7. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    Дали вашите бебиња на три месеци се имаат тегнето во спиење? Моево пробува да се сврти на страна постојано во сон и го тегне наназад главчето, ми е страв да не го повреди вратчето :(
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.001
    Пол:
    Женски
    Мојов сега на 4+ се тегне така, ама не во сон, туку свесно и намерно, дали сака да се сврти или нешто друго, не знам што е. Овие два дена тоа го прави кога ќе го легнам на кревет. Инаку си се врти лево и десно кога ќе го ставам на стомак, а ова тегнењево на главата го прави само кога е на грб, и мислам дека сака да се сврти. Ама кој да го знае, и мене ме фаќа страв, првото не правеше вака.
     
  9. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    И мојот беше исто и јас како вас се прашував што ли се случува што така прави..Паете го недела дена веке почна да се обрака од грб на стомак и обратно..Така да мислам нема потреба да се грижите.
     
    Последна измена од модератор: 23 април 2017
  10. ^angel^

    ^angel^ Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    679
    Допаѓања:
    1.262
    Пол:
    Женски
    Па и делува дека сака да се сврти само ме буни многу што ја тегне назад главатаа и носи широк повој незнам дали тоа ќе му смета за вртење.
     
    На blessed.an му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rada-petreska

    rada-petreska Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Ние сме 2ипoл месец aли тoлку мaкa сo зaспивaњетo ...живци немaм секaкo прoбувaв aли џaбе 2чaсa пред спиење сaглaм ќе се изнaвришти и ме исцрпувa тoтaлнo му се спие му пaгaaт oчите a плaче не зaспивa:(
     
  12. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    Istoto snosti mi se desi. Bukvalno saat i pol ja krena kukava od placenje so zatvoreni oci. Edno vreme pocna i da vristi duri, a mene da me fakaat paniki. Posle kako zaspa spiese 8 saati(facepalm)
     
  13. rada-petreska

    rada-petreska Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Нaс секoјa вечер ни е тaкa веќе ..кoлку и дa речaм рaспoлoженa сум ме исцрпувa мaксимaлo oвa веќе плус штo гo oстaвaм вo креветче и oдмa ги oтвaрa двете oчи и ништo гo зимaм и дo мене или нa мене спие целa вечер :/
     
  14. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    Lele kako jas da pisuvam. Ke zaspie cvrsto vo race, ja stavam vo krevetce i odma siroko otvoreni oci. Macno e epten, a ne mozam vo race da ja drzam, sama sum denski, ne mozam da jadam, do wc da idam, nesto rabota da fatam ili ne daj boze da legnam pola saat:shake:. I posle.ne jadis, tecnosti ne pies, ke ti se namali mlekoto. E sto da pravam (facepalm)
     
  15. rada-petreska

    rada-petreska Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Истoo:)) незнaм штo се не исчитaв зa техники нa успивaње и ритуaли дa му прaвиш...џaбе кoa oвoј кoгa ќе рикне не се смирувa..преку ден знaе некoгaш пoлеснo дa зaспие нo и нaјчестo и сo тoa мaкa мaчиме
     
  16. letters

    letters Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    560
    Леле значи сите на исти маки сме.Од 10 до 12 сниноќа ми вриштеше.И претходната вечер така. А јадено беше избањато, грчеви немаше...ми ги искина живците, а и јас сум сама по цели денови со него

    Моето едвај и преку ден заспива и тоа дремнува 15-20 мин и станува, се надевам период им е
     
    Последна измена од модератор: 23 април 2017
  17. rada-petreska

    rada-petreska Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    :)) tolku i mene preku den mi spie..neznam samo kolku dolg period e ova :)))
     
  18. wings

    wings Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    1.201
    Допаѓања:
    2.888
    @rada-petreska @BirMelek a da probate koga ke zaspijat vo race na stomak da gi legnete dodeka da se zacvrsti sonot pa posle nezno svrtete gi na grb?
     
  19. rada-petreska

    rada-petreska Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Problemoet e najmnogu i zaspivanjeto sea eve se macime zeva crveni ocinjata a nesaka da zaspie
     
  20. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    @wings uste odma probav da ja stavam na mese, prviot pat uspea, na mese si spiese, ama koga ja svrtiv.na grb se razbudi. Ke vidime naredno :)
     
    Последна измена од модератор: 23 април 2017