Спиење во брачниот кревет

Дискусија во 'Дете' започната од koritsaki, 5 ноември 2012.

1. AlicaInWonderland

AlicaInWonderland Популарен член

Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.407
    Допаѓања:
    9.087
    Колку лоши коментари прочитав за спиењето заедно на спална :) некои мислења се ептен стари да ги цитира ама дури ми се ужасни. Добро можда и јас сум размислувала така пред да станам мајка :)
    јас стварно не гледам ништо толку лошо. Бебе спие со нас на спална и тоа по иницијатива на маж ми. Мене на почеток ми беше страв дека ептен мало па купивме креветче од оние што е залепено за спална и така беше до мене. Ама тоа креветче е за до 6 месеци и после сопругот почна да збори демек зашто само до тебе да биде дај стави го и до мене и така почнавме на спална. Не сум имала поубави утра :inlove: гушкање.
    Од друга страна не сум приметила да влијае на интимен живот. Бебе заспива во 9. Ние во 11-12 и имаме време за се:D
    Баш напротив сега се осеќам многу поблиски од коа сме тројца

Незнам, стварно не гледам на ова како проблем. Не сум сретнала тинејџер да спие со мама и тато:D па не сметам дека ова нема крај. Уживам додека трае. Ионака пребрзо растат.
    Можда како ќе расне ќе почне да ни пречи ова....ај али, време ќе покаже дали сум била во право или не :)
    Како и да е, битно сега ни е убаво

На irena.1, artemidis, Bulka12 и 11 други им се допаѓа ова.