1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спиле (Албанија)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Liu, 14 февруари 2017.

 1. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  713
  Допаѓања:
  2.444
  Пол:
  Женски
  Спиле е село во западна Албанија . Дел е од округот Тирана и од градот е оддалечено 40 км. Претставува воглавно ново туристичко место во изградба и излегува на Јадранско море. За ова место дознав пред 2 недели од понуда на една туристичка агенција во Битола која за прв пат оваа година органзира летување на ова место. Иако нема развиен ноќен живот ( само локални ресторани со квалитетна морска храна ) сепак мора да се признае дека природата мами со својата убавина и мислам дека вреди да се посети. Моја желба беше оваа година да одам на одмор во Албанија бидејќи до сега не сум била па дефинитвно местото е избрано. Па еве еден предлог доколку не сте запознаени со ова место да го посетите. Ако некој бил слободно може да каже со какво искуство се здобил. Во прилог едно видео за да можeте да ја почувствувате убавината на ова место :)

   
 2. happy♥

  happy♥ Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  како е спиле цените сместување?
   
 3. danata

  danata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  И ние би сакале да го посетиме, некој искуство од таму, смештај, цени по продавници???
   
 4. Elena-123

  Elena-123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2013
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  322
  Бил некој ? Искуства да каже, гледам цените воглавном се поевтини спрема другите дестинации во Албанија.
  Мислење, искуство ?
  еве нешто од јутјуб што најдов..примамливо и мирно ми изгледа
   
  На Flower123123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.357
  Допаѓања:
  9.973
  Лани бев на викенд и освен широка песочна плажа и мнооогу добри морски плодови ништо друго не ме воодушеви.
  Тешко пристапно место, слаб интернет низ цело место.