1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спиритуална или хумана јога?

Дискусија во 'Слободно време' започната од cvet957, 3 декември 2009.

 1. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  mnogu dobra relaksacija e spiritualnata joga.Dali nekoj odi ili bil na ovaa joga.me interesiraat mislenjata
   
 2. kiki84

  kiki84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  jogata e zakon
  odev do 6 mesec bremenost, a potoa si prodolziv doma so polesni vezbi i sea edvaj cekam da se oporavam celosno od poragajot za da vezbam....
  a pod joga spaga i meditacija, dali mislis i za toa pod spiritualnata joga
  pozz
   
 3. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Da, vo spiritualnata joga ima meditacija se otvoraat 7 centri nareceni cakri.Se odrzuvaat seminari od pocetno nivo pa do 8 nivo.Ako si zainteresirana odi na veb "spiritualna joga Makedonija" i tamu ima rapored na seminarite.Navistina jogata e zakon.Pozdrav.
   
 4. kate

  kate Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  29
  Јас одев на курс каков што спомена, за отворање на чакрите пред 7-8 години. Тогаш се плаќање за секое ниво, а денес знам дека се бесплатни истите курсови.

  Стигнав до 4 ниво и морам да кажам дека не беше некое голем искуство. Дури и ми беше малку смешно тој делот со телефонска поврзаност за отворање на шестата чакра. Но, за чудо иако бев скептик почувствував нешто и после тоа практикував медитација неколку месеци. Ама само толку.

  Можеби некој ден пак ќе седнам да медитирам. Инаку мене тешко ми одеше да не мислам на ништо.
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Треба само поголем напор во вежбањето,за да има резултати.
   
 6. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  јога вежбам веќе две години :)
  а за медитација треба многу голема концентрација за да се дојде до состојбата кога се стопираат мислите.
  треба да се вежба секој ден неколку пати на ден по 15 минути ;) :)
   
 7. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  кажете ми во скопје каде да идам на јога?познавате ли некое место за курс?баш би сакала да посетувам
   
 8. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  На anastasija85 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Одам на јога 1 година и планирам да продолжам бидејки чувството е прекрасно. Едноставно незаменливо. Секогаш кога ке заврши часот како да се ослободуваш од нешто во себе, не знам како да објаснам... :^)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  на 11 мај групата Артада со пријателите имаат настан во МКЦ
  бесплатните билети се подигаат во гифтшопот Сева
   
 11. Dashing:)

  Dashing:) Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  1.329
  Допаѓања:
  2.106
  Пол:
  Женски
  Каде има ваков курс во Скопје?
   
 12. ivka-slivka

  ivka-slivka Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Pishi na fb transcedentalna joga i mozesh se sa gi prashash. Inaku ne e besplatno, ama iskustvoto vredi za site pari
   
 13. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.690
  Пол:
  Женски
  Никаква. :makeup:
   
 14. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  9.185
  Пол:
  Женски
  Whatever floats your boat.
   
 15. EmilijaSk7

  EmilijaSk7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2017
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  Мислење за хуман спиритуал јога...дали има кај нас и кој врши такво отварање на чакрите...какво е вашето искуство и дали е слична со реики!?!
  И што се постигнува со практицирање на истата кои се бенефитите....за што служи
   
 16. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.076
  Допаѓања:
  6.637
  Пол:
  Женски
  Јас одам на часови по спиритуална јога, мене не ми делува многу транспарентно вака на прва мисла си викам џабе одам, но откако одам многу подобро се чуствувам и верувам во исцелителната моќ на моето тело со помош на дишењето и истегнувањето..
   
  На Mantisa му/ѝ се допаѓа ова.