Списание "Unique"

Дискусија во 'Слободно време' започната од angel92, 17 февруари 2011.

 1. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  1.730
  Видов дека има тема за друго списание, па зашто да не направиме и за ова :D Значи дали го читате? Дали го купувате месечно? Колку броеви имате од списанието? Дали ви се допаѓа? Што ви се допаѓа, а што не? И секако, што би сменале?
  -Го читам секој месец,значи редовно го купувам :D Ме опушта кога сум под стрес и сакам да се одморам. Има интересни теми кои се пријатни за читање. Јас касно почнав да го купувам, па затоа ги имам последните 5 броја, а другите се обидов да ги најдам но никој не ги чува(ги враќале во списанието) :^) Премногу ми се допаѓа, затоа што може да се види повеќе стилови и да ги задоволи. Единствено што би сменала е тоа што е недоволно. Сметам дека за месецот кој Unique го има, може да напишат повеќе статии.
  Па феминки, што ќе кажете вие? :hai: :*
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Го обожаваааааам :) Според мене број 1 моментално :) Од неодамна почнав да го купувам има што да прочиташ за разлика од Каталогот -Убавина и Здравје :@ . Има многу убави статии а се сложувам со тебе со оглед на тоа дека се работи за месечник би требало да има повеќе страни инаку се најубавооо за списаниево :clap: :inlove:
   
 3. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  5.891
  Релативно ми се допаѓа. Многу од содржините(90%) како на веб-страната и во списанието се крадени од Космополитен. Dislike. Ама кога си немаме ние македонско издание на Космополитен ќе си купуваме копии, т.е. Unique.
  Ми се свиѓа што има слики од парчиња облека,цени и продавници и некои други ситници.
  Се на се, може многу подобро ;)
   
  На Angelche и girl1985 им се допаѓа ова.
 4. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  До сега немам купено ниту еден број од списаниево, но неколу пати го имам разгледано на НотФорМен страната и ми изгледа како интересно. Ги има опфатено сите сегменти од животот, и селебрити делот .. Онака, океј си е.
   
 5. Nika666

  Nika666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  217
  Од август до сега ги имам сите броеви, само сега мартовскиот не стигнав да го купам. Иначе ми се допаѓа... Посебно што ставаат парчиња облека и цени па ме инспирираат често.
  Инаку најмногу што не ми се допаѓа е кога имитираат шминка од некои ревии и слично... Моделите им се :x знам дека треба да се направи шминката на некое поразлично лице чисто да се осети разликата ама имаше стварно некои :lol: нема врска.
  Во секој случај ми се допаѓа списанието ;)
   
 6. Devojche

  Devojche Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2010
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  36
  Колекционер сум на списанија :D Ги купувам сите, ,,Убавина и здравје,, ; ,,Unique,, ; ,,JOY,, и др. Обожавам да си ги читкам :)
   
 7. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Кога како ке ми текне да го купам, најчесто кога ми е досадно, па во автобус да имам некаква занимација кога се враќам од некаде. Иначе има интересни работи, кои ми привлекуваат внимание.
   
 8. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Не знам што така ми текна, сабајлево ги купив јулските Убавина и Здравје и Unique, а за недела дена август иде. И августовските ќе си ги купам. Креативно списание инаку, има што да се прочита, апла наменето за млади девојки. Порано бев зависник од тиншема, кога беше поголемко и кога не го даваа во весници, и Таа, морам да напоменам.... Сега Unique ми е најдобро списание во земјава наша и едвај чекам да скинам страни од листање :)
   
 9. Mashnichka

  Mashnichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2011
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  26
  Aј некој ако го купил најновиот број нека ми ги пише советите од 5 дена до рамен
  стомак тука кај мене се потрошило и немам кај да го барам така да ај некој ако
  може нека пише или тука или во лп :rofl:
   
 10. mima83

  mima83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  54
  Не го купувам зашто не ми се даваат пари за весници :lol:
  Го гледам на фб,има некои извадоци од статии и мислам дека не е лошо..ама ипак пари не ми се даваат :lol:
   
 11. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422

  dieti/5-dena-do-ramen-stomak-t7411/?hilit=5%20%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B0%20%D0%B4%D0%BE%20%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%20%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA#p607822
  еве во темава ги има :)
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Претежно ги читам извадоците на страната на Јуник ,ако ме привлечи нешто особено - го купивам.
  Не велам дека не го купувам и без некоја причина ,ете ,некогаш ми се чита баш такво женско списание .
  Сметам дека треба повеќе страни да посветат на статии и совети отколку на облека и модни додатоци ,по 10 страни им одат во тоа ,а на секоја страна има по некое парче. За мене е премногу.
  Сепак е најдобро списание.
   
 13. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  списаниетоо го купувам редовноо и се опутша кога го читамм во него има многуу убави и поучни работии и јас иста така почнав сега брзо да го купувам и и ги имама купено само последните 6 бројаа а другите ги зедов и ги прочитав од кај братучеда ми.. :rofl:
   
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Го купувам најчесто летен период, да има што да се прави на плажа :) инаку многу ретко. Ги читам извадоците преку нет и толку.
   
 15. Marie.m

  Marie.m Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  806
  Допаѓања:
  698
  Јас го купувам редовно и си го читам, малце ми е глупо кога цели страни се со модели или пак реклами али во глобала интересно ми е и ми се свиѓаат содржините.
   
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.711
  Го купувам редовно и ми е едно од омилените, премногу ми се допаѓа и се трудам да не пропуштам ниту еден број. И на плажа си го носам и ми е супер занимација, а има и доста корисни совети.
   
 17. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.090
  Го купувам ... ама не редовно :)
  иначе интересно е :D
   
 18. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Интересно ми е,го купувам редовно! ми се свиѓаат содржините внатре,прилозите,сликите се..
   
 19. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  212
  Го купувам кога можам, супер списание, има корисни работи што посебно ми се допаѓа... :)
   
 20. I.Love.You

  I.Love.You Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  39
  сите броеви ги имам,не пропуштам. :)