1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Списание "Unique"

Дискусија во 'Слободно време' започната од angel92, 17 февруари 2011.

  1. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Видов дека има тема за друго списание, па зашто да не направиме и за ова :D Значи дали го читате? Дали го купувате месечно? Колку броеви имате од списанието? Дали ви се допаѓа? Што ви се допаѓа, а што не? И секако, што би сменале?
    -Го читам секој месец,значи редовно го купувам :D Ме опушта кога сум под стрес и сакам да се одморам. Има интересни теми кои се пријатни за читање. Јас касно почнав да го купувам, па затоа ги имам последните 5 броја, а другите се обидов да ги најдам но никој не ги чува(ги враќале во списанието) :^) Премногу ми се допаѓа, затоа што може да се види повеќе стилови и да ги задоволи. Единствено што би сменала е тоа што е недоволно. Сметам дека за месецот кој Unique го има, може да напишат повеќе статии.
    Па феминки, што ќе кажете вие? :hai: :*
     
  2. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Го обожаваааааам :) Според мене број 1 моментално :) Од неодамна почнав да го купувам има што да прочиташ за разлика од Каталогот -Убавина и Здравје :@ . Има многу убави статии а се сложувам со тебе со оглед на тоа дека се работи за месечник би требало да има повеќе страни инаку се најубавооо за списаниево :clap: :inlove:
     
  3. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Релативно ми се допаѓа. Многу од содржините(90%) како на веб-страната и во списанието се крадени од Космополитен. Dislike. Ама кога си немаме ние македонско издание на Космополитен ќе си купуваме копии, т.е. Unique.
    Ми се свиѓа што има слики од парчиња облека,цени и продавници и некои други ситници.
    Се на се, може многу подобро ;)
     
    На Angelche и girl1985 им се допаѓа ова.
  4. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    До сега немам купено ниту еден број од списаниево, но неколу пати го имам разгледано на НотФорМен страната и ми изгледа како интересно. Ги има опфатено сите сегменти од животот, и селебрити делот .. Онака, океј си е.
     
  5. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Од август до сега ги имам сите броеви, само сега мартовскиот не стигнав да го купам. Иначе ми се допаѓа... Посебно што ставаат парчиња облека и цени па ме инспирираат често.
    Инаку најмногу што не ми се допаѓа е кога имитираат шминка од некои ревии и слично... Моделите им се :x знам дека треба да се направи шминката на некое поразлично лице чисто да се осети разликата ама имаше стварно некои :lol: нема врска.
    Во секој случај ми се допаѓа списанието ;)
     
  6. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Колекционер сум на списанија :D Ги купувам сите, ,,Убавина и здравје,, ; ,,Unique,, ; ,,JOY,, и др. Обожавам да си ги читкам :)
     
  7. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Кога како ке ми текне да го купам, најчесто кога ми е досадно, па во автобус да имам некаква занимација кога се враќам од некаде. Иначе има интересни работи, кои ми привлекуваат внимание.
     
  8. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Не знам што така ми текна, сабајлево ги купив јулските Убавина и Здравје и Unique, а за недела дена август иде. И августовските ќе си ги купам. Креативно списание инаку, има што да се прочита, апла наменето за млади девојки. Порано бев зависник од тиншема, кога беше поголемко и кога не го даваа во весници, и Таа, морам да напоменам.... Сега Unique ми е најдобро списание во земјава наша и едвај чекам да скинам страни од листање :)
     
  9. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    Aј некој ако го купил најновиот број нека ми ги пише советите од 5 дена до рамен
    стомак тука кај мене се потрошило и немам кај да го барам така да ај некој ако
    може нека пише или тука или во лп :rofl:
     
  10. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    Не го купувам зашто не ми се даваат пари за весници :lol:
    Го гледам на фб,има некои извадоци од статии и мислам дека не е лошо..ама ипак пари не ми се даваат :lol:
     
  11. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424

    dieti/5-dena-do-ramen-stomak-t7411/?hilit=5%20%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B0%20%D0%B4%D0%BE%20%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%20%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA#p607822
    еве во темава ги има :)
     
  12. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Претежно ги читам извадоците на страната на Јуник ,ако ме привлечи нешто особено - го купивам.
    Не велам дека не го купувам и без некоја причина ,ете ,некогаш ми се чита баш такво женско списание .
    Сметам дека треба повеќе страни да посветат на статии и совети отколку на облека и модни додатоци ,по 10 страни им одат во тоа ,а на секоја страна има по некое парче. За мене е премногу.
    Сепак е најдобро списание.
     
  13. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
    списаниетоо го купувам редовноо и се опутша кога го читамм во него има многуу убави и поучни работии и јас иста така почнав сега брзо да го купувам и и ги имама купено само последните 6 бројаа а другите ги зедов и ги прочитав од кај братучеда ми.. :rofl:
     
  14. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Го купувам најчесто летен период, да има што да се прави на плажа :) инаку многу ретко. Ги читам извадоците преку нет и толку.
     
  15. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Јас го купувам редовно и си го читам, малце ми е глупо кога цели страни се со модели или пак реклами али во глобала интересно ми е и ми се свиѓаат содржините.
     
  16. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Го купувам редовно и ми е едно од омилените, премногу ми се допаѓа и се трудам да не пропуштам ниту еден број. И на плажа си го носам и ми е супер занимација, а има и доста корисни совети.
     
  17. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Го купувам ... ама не редовно :)
    иначе интересно е :D
     
  18. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Интересно ми е,го купувам редовно! ми се свиѓаат содржините внатре,прилозите,сликите се..
     
  19. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Го купувам кога можам, супер списание, има корисни работи што посебно ми се допаѓа... :)
     
  20. I.Love.You

    I.Love.You Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    39
    сите броеви ги имам,не пропуштам. :)