1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Список на модераторите по категории

Дискусија во 'За форумот' започната од bilkata, 6 октомври 2010.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Темата е супер, мислам дека дискусијата не е избришана.
    Ако не грешам избришани се постовите од членките што пишуваа дека сме немале осет што сме дискутирале, темата не била за дискусија отворена туку оти жената си имала проблем, требало да престанеме да дискутираме штом се решил проблемот.
    Е, за @CameliaMiller, не знам кое мислење и е редактирано. Сметам дека добро се покажаа модераторите овој пат.
     
    На crimson, Bender Rodriguez, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    И мене две мислења ми се избришани во темата.Едното знам дека е пошто му кажав на членот дека 3м. ќе ми требаат да нашолнам тегла а другото не знам..
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.978
    Јас мислам дека секој со сличен проблем што би се думал бајачка/психолог/црква, многу лесно ќе дојдеше до заклучок и покрај офтопиците, кои пак и не беа толку трагични, ниту вистински беа офтопици (и сарказмот, и шегата беа во врска со дискусијата, а не за нешто шеснаесто).

    Ако некој тресне нешто од ракав, треба да се правиме наудрени? Баш како таа со крвта и бебето. Некоја кутра душа можеби и би ја послушала, не знаејќи дека е тоа... надвор од секој разум.
     
    На Gosh, +++, ilyan и 5 други им се допаѓа ова.
  4. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.971
    Допаѓања:
    260.978
    Цело го избришаа на крај.
    Нема везе. Подобро така него делумно.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Време беше да биде така затоа што се претерува. Во ред е да се има дискусија и да се тера и да се поделени мислењата. Ама не е во ред да се игра мајтап и навредува без осет.
    Секој различно гледа, прифатете веќе еднаш.
     
    На EraBon, Petra777 и Meckicja им се допаѓа ова.
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    И за тоа се сложувам :)
     
  7. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Овој цитат можеше да остане ,изменет од модератор, а мојата реплика на истиот ја избришавте. Катастрофа од модератори сте. Ги разбирам сите што си заминаа од форумов, што престанаа да пишуваат. :puke:
     
    Последна измена: 12 јануари 2018
    На TheSecret, Igle, joy1 и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Твоите расистички мислења стојат, мојот дел во кој ти ја кажувам вистината дека си расист е избришан, и на крај не се бунам јас, туку ти?!

    Еве ти ги по милионити пат правилата на форумот, драго девојченце ;)

     
    На makedonkamak, ane.bella, +++ и 10 други им се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Целата дискусија е офтопик плус е навреда ..
    И мислењето на Спешл е едитирано затоа што имаше навреда и во него. Навреда кон тебе Битер.
    Сите мислења каде што имаше навреди се редактирани.
    И подобро вратете се на темата без да се навредувате, секако ќе бидете едитирани во најкратко време..навреди од таков вид не се толерираат..
     
    На Asistentkа, theowndemon, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    @Someonespecial

    Забранети се мислења кои содржат: пцовки, вулгарни или навредливи зборови; елементи на агресивен национализам, ксенофобија и антисемитизам; религиозна, идеолошка, политичка пропаганда; расна, културна, социјална, религиозна, етничка и секаков друг вид дискриминација; омраза и нетолерантност. Забранети се мислења кои предизвикуваат страв и масовна паника, како и мислења со линкови кон сајтови кои содржат слични елементи.
     
    На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Во мислењето, како што е редактирано, нема ни навреда ниту некоја причина да не остане така, ама јбг, секогаш некои исти се бунат и не им е погодено.
    Фино имате копче пријави, пријавувате и расправајте се со модераторите по ЛП, никој не е должен секој втори ден да гледа како на вас редовно не ви е погодено |(
     
    На ane.bella, Asistentkа, Gosh и 6 други им се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Што е навреда ако кажам некому дека е расист?Не му кажувам погрдни зборови.Значи не е фрка да се расисти фрка е да им кажеме дека е така?Овде на форумов значи од сега само тапшање по рамо и туркање надоле а?Добро да си знам.
     
    На Joi, buba4e89, Indiegurl и 8 други им се допаѓа ова.
  13. Asistentkа

    Asistentkа Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2017
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    4.540
    Пол:
    Женски
    Кој од модераториве константно ме брише во тема Врска со црнец а?:^)
    Не се метат небулози,ама 3 од 2мои коментари инстант исчезнуваат.|(
    Секоја чест за ажурноста кај што не треба и секоја чест за немање реакција на модератори кај што треба.(highfive)
     
    На Feminka22, Petra777 и baba Rada им се допаѓа ова.
  14. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Мене и ме банираа од тема..
    Нема правда нема мир.
     
    На EraBon, Feminka22, Petra777 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Значи самата тема ВРСКА СО ЦРНЕЦ, е расистичка по насловот ако гледаме така. Ако некој тука си признае дека е расист исто негово право, за себе си кажува каков е. Лошо е, и треба да е забрането ако се навредуваат црнците или било која раса на луге. Исто како што сме имале теми за врска со Албанец, врска со муслиман/христијанин и слични теми.

    КОга сум веќе тука да си ја кажам маката. Кој е модератор на категоријата политика. Пишав и таму, темата за изборот на нов претсетдател на ВМРО, да се преинемнува ако може во Христијан Мицковски - нов претседател на ВМРО. Го пишав тоа пред некој ден, нема одговор а сакаме да коментираме за Мицко малце. Така ем нема да се отвара нова тема, ем старата нема потреба под клуч да оди кога и повеке од пола мислења се за него и за неговиот избор за претседател.
     
    На Petra777, baba Rada, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    Na mene ne mi se dopaga toa sto nekoj od moderatorite se blagonakloneti prema odredeni clenovi a drugite im se trn vo oko sto se vika I voopsto ne se pocituva tugoto mislenje od odredeni clenovi I zatoa se otkazaa mnogu clenovi moderator ite treba da bidat neutralni ako vidat navredi raspravii da reagirat I da gi predupredat site involvirani a ne samo tie sto im se trn vo oko jas sum clen I na hrvatski srbski bosanski forumi I veruvajte ne gi znam moderatorite ne me interesira da gi znam zasto se pocituva tugoto mislenje ovde nedaj boze nesto da kazes kontra drug clen
     
    На makedonkamak, EraBon, "Zoki" и 4 други им се допаѓа ова.
  17. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
  18. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Aj kje ve zamolam da mi go zabranite sekoj pristap do temata za Zemjata deka e ramna. Samo za taa tema. Dobivam izvestuvanja, imam pristap a iskreno i covekot koj ja otvoril po se izgleda trola. Posle sto strani so dokazi toj pak tera so besmisleni dokazi vo paint napraveni.

    Ako sakate da tolerirate glupava tema vo red, vas izbor e toa. Moja greska bese sto se nafativ da diskutiram sega sfativ deka ne e dojden za razumna diskusija. :)

    Izvinete za latinicava.
     
    На JollyGirl, Someonespecial, Meckicja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Тргни си ја опцијата за следење на темата .. т.е не ја следи повеќе. И не би требало да ти стигаат
     
    На cresa-jagoda, theowndemon и zuto им се допаѓа ова.
  20. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Да, заборавив вчера дека ми објаснуваа дека имало таква опција. А за бан од темата?
    Искрено досега не сум се жалел за мислења и ред други работи по овие теми и ова е првпат ама самиот наслов на темата нема смисла. :)
    Дури и не разбирам зошто форумов толерира таква тема ама ајде, нека стои ваш избор е тоа.
     
    На DAngel, LiliBoz и Someonespecial им се допаѓа ова.