1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Список со клиенти (The Client List)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од gwen, 19 април 2012.

 1. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  [​IMG]


  Американска драма серија базирана на истоимениот филм. Во главни улоги се Џенифер Лаф Хјуит, Сибил Шепард. Рајли (Џенифер Хјуит) е во брак со Кајл и имаат две дечиња. Тие се во тешка финансиска сиутација. Рајли се обидува да најде работа, бидејќи нејзиниот сопруг неможе. Следното нешто е што Кајл исчезнува, а нејзината работа и не е баш пристојна, па за да си ја спаси куќата од хипотеката ја задржува работата. Сега засега се излезени само 2 епизоди.
  Секој вторник може да си ја симнете.
  Еве линк од Замунда за двете епизоди:

  http://zamunda.net/details.php?id=306324&hit=1 (1-ва епизода)

  http://zamunda.net/details.php?id=307210&hit=1 (2-ра епизода)
   
 2. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Јас како што дознав филмот е базиран на вистинита приказна..истото продолжува и со серијата или..?