1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сплетки (Only fools and horses)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од MotherMonsterI, 10 мај 2012.

 1. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  Only fools and horses или како што го преведуваат нашиве СПЛЕТКИ . :rofl: :rofl: е насловот на повеќегодишната и популарна британска телевизиска хумористична серија напишана од Џон Саливен, и емитувана на BBC. Насловот на серијата е заснован на старата англиска поговорка "Only fools and horses work (for a living)" ("Само будалите и коњите работат за живот"), што е референца за избегнувањето на работата и данокот од страна на главните ликови.Дејството е сместено во Пекам, Лондон. Главните улоги ги имаат Дејвид Џејсон како амбициозниот трговец Дерек "Дел Бој" Тротер, Николас Линдхерст како неговиот помлад брат Родни и Ленард Пирс како нивниот дедо во поодминати години (и подоцна Бастер Мерифилд како чичко Алберт). Во серијата има и повеќе одлични споредни улоги. Серијата го прикажува животот на браќата, со сите незгоди и успеси, особено нивните обиди да станат богати.


  Сте ја гледале ли серијава и како ви седопаѓа ? :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 23231.jpg
   23231.jpg
   Големина на фајлот:
   48,9 KB
   Прегледи:
   125
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Хахаха серијава јака беше. Ја гледав порано кога ја даваа, доста јак хумор имаше :) Би сакала повторно да ја гледам ако ја даваат пак на телевизија :)
   
  На MotherMonsterI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  834
  ја нема сега нигде пред година две ги имаше на ЦД. по трафикиве на едно по три епизоди ама само 3 излегоа и толку.. :(