Спомени од моето детство

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Andemona, 6 јануари 2014.

 1. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Јас сум од "оние" носталгични човечиња кои се врзуваат со предметите а особено со оние кои ги имавме во времето кога според мене поубаво се живееше(delete ако има ваква тема)и нормално ке ги ставам работите кои го обележаа моето детсво
   

  Прикачени фајлови:

  На SummerGirl, Еме 22, Milobebence и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  без овие ништо :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На emiliana, SummerGirl, Milobebence и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  еее и оваа песничка колку ме потсека на детството апропо денешниот празник.....http://www.youtube.com/watch?v=lzPzN4Mr5lc
   
  На SummerGirl, Адрија и QueenElena им се допаѓа ова.
 4. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  70.138
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Ваквите чашки од еурокрем имав повеќе бои омилени ми беа :lol:
  [​IMG]
  Бомбонките ЈУРА мислам дека во секое пакетче имаше самолепливи сликички а албумот беше многу голем
  [​IMG]
  Не поминуваше час без да си направиме ладалка (така ја викаме ние )
  [​IMG]
   
  На Mimmi39, prominent, emiliana и 13 други им се допаѓа ова.
 5. Savana93

  Savana93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  162
  Допаѓања:
  154
  На Regina.Phalange, SummerGirl, Lovely93 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Насловов не штима :^)

  И јас сум имала вакви чаши
  [​IMG]

  И ваква боенка :lol:
  [​IMG]
   
  На Mimmi39, prominent, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  902
  Спомени од моето детството

  Ехх.. детство, детство....
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На prominent, LittlePinky и Andemona им се допаѓа ова.
 8. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството
   

  Прикачени фајлови:

  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.485
  Спомени од моето детството

  Нема да се избрише од секавање чувство кога играш на флипер ,ни плејстејшен ни ништо не го заменува :lol:

  [​IMG]
   
  На Andemona и viki-dete им се допаѓа ова.
 10. Mei

  Mei Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  67
  Спомени од моето детството

  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Еме 22, fighter и Dvolicen им се допаѓа ова.
 11. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Се` си мислам дека имаше некоја ваква, слична тема. :?:

  Ама како и да е, еве едно мое дело. :wasntme:
  https://www.youtube.com/watch?v=z88n2kOLtro
   
  На iloveyou29, Espadrila, LittlePinky и 9 други им се допаѓа ова.
 12. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.335
  Спомени од моето детството

  Прво...
  [​IMG]
  Потоа се останато :)
   
  На LittlePinky, Savana93, QueenElena и 4 други им се допаѓа ова.
 13. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.741
  Спомени од моето детството

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На prominent и sonce777 им се допаѓа ова.
 14. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Уфффф браво за видеото.....содржи буквално се што имавме "тогаш" некои работи скроз сум ги заборавила,не ми се верува :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На kankus, LittlePinky и Elennaa им се допаѓа ова.
 15. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.965
  Допаѓања:
  40.487
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Ваоо се скоро се ми се има случено :rofl: :$ , иначе за видеово браво :* !
   
  На LittlePinky и Elennaa им се допаѓа ова.
 16. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Знаеш дека си роден во '80 ако
  1. Секое утро ја чекавме новата епизода на „Тропска горештина“

  2. Мобилен телефон беше дозволен само на возрасните, а оној кој имаше пејџер беше фаца.

  3. Игравме „на тапка“ и „џамлии“.

  4. Девојчињата играа ластик, цигари, штркот бара боја, плочка.

  5. „Сакате ли војна“ беше доживљај.

  6. Собиравме албуми „Ав, ав“, „Space Jam“, „Барби“...

  7. Плачевме кога умре татко му на Симба.

  8. Мајките не викаа од пред врата за да се прибереме дома.

  9. Излегувавме во “МНТ“, „Мусандра“, „Булевар“, „Кабрио“, „Сабвеј“, „Уна“...

  10. Носевме „Phard“ и „Бенетон“.

  11. Сакавме да живееме како во „Беверли Хилс“ 90210.

  12. „Дајте музика“ и „Бушава азбука“ ни беа омилени емисии.

  13. Безгрижно си игравме по цели денови на улица, се каравме кој да биде во средина на „народна“

  14. Заспивавме со „Мечето Ушко“ во 19 и 15.

  15. Гледавме Cartoon Network по цел викенд.

  16. Собиравме жетони тасо.

  17. Авионите фрлаа летки, а ние се собиравме и викавме „Чичко пушти леткиии!“.

  18. На трага од авион “Прва моја среќа“.

  19. Лепевме постери од „М&М“, „Cioe“, „Bravo“.

  20. Излегувавме на кругче.

  21. Фризура со кремче беше хит.

  22. На зимски распуст сите следевме „Зимска рекреативна програма“ .

  23. Имаше опасно добра шема на лизгалиште.

  24. Одевме на зимување во Крушево во Шуламина и Илинден.

  25. Славевме Нова година во куќи и станови и не бркаа во 01.00 по полноќ затоа што правевме бељи, а и толку ни беше дозволено од дома.

  26. Носевме комбинезонки од МакЏинс и фармерки цевки.

  27. Читавме „Другарче“, „Развигор“ и „Наш свет“.

  28. Одевме во „Египет“ и „Малага“ на сладолед.

  29. Бевме безгрижни и среќни деца!
  превземено од ЦРНО-БЕЛО
   
  На Poyraz Karayel му/ѝ се допаѓа ова.
 17. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Спомени од моето детството

  Што „ШКОЛКА“ и „ЛАСТИК“ се имам изнаиграно ....бреееее...
  ова децава денешни само за пред компјутер....па кога ќе ми текне на жмурки...
  Дали го памтите „СНЕЖЕЦ“ .....на стапче со бело син омот кој се лепеше за сладоледот и оној ко топче....
   

  Прикачени фајлови:

  • snezec topka.jpg
   snezec topka.jpg
   Големина на фајлот:
   57,5 KB
   Прегледи:
   275
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.737
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Го памтите драгонбол ?? на А1 го даваа негде 2002-2003г. :D омилен цртан ми беше, дури и песната ја знаев :lol: ( ги имам и сите епизоди на ЦД ) 8) :muscle:
   

  Прикачени фајлови:

  На Crna Dama, LittlePinky и mili4ka123 им се допаѓа ова.
 19. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  444
  Допаѓања:
  2.323
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Прва љубов како сенка тивко тивко доаѓа,и на прсти како крадец под мој пенџер проаѓа,сите тајни што ги носам в споменар ги сокривам,а со гума не се брише срцето што пишува :) ;)
   

  Прикачени фајлови:

  На Crna Dama и Dark-Lady им се допаѓа ова.
 20. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.952
  Допаѓања:
  33.898
  Пол:
  Женски
  Спомени од моето детството

  Најубав спомен од детството :)

  [​IMG]
   
  На Crna Dama, lolitoo, Espadrila и 6 други им се допаѓа ова.