Спонтан абортус

Дискусија во 'Бременост' започната од Gkatzopulu, 28 јануари 2011.

  1. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Јас добив на 23.тиот ден и еве веќе 20 дена сеуште ми трае. Уствари по мн малку имам, по некоја капка но почнува да ме загрижува.
     
    На Lara3 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Maremama

    Maremama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2019
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали е нормелн жолт исцедок? 10 дена имав како кафен исцедок и почна жолт..па бел.. дали е можна овулација ? немам чешање ништо значи. за 10 дена сум на контрола.Колку време имавте исцедоци вакви после киретажа? фала:hug:
     
  3. 1la1la

    1la1la Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да прашам дали може телото да го исфрли плодот а да не приметиш ми доцнеше 16 дена правев тест еден бледа линија други 2теста негативни преглед кај гинеколог негативен ви благодарам на мислењата и советите однапред.
     
  4. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.925
    Допаѓања:
    48.077
    Пол:
    Женски
    Може, често се случува кај жените без да знаат, самото тело да го отфрли плодот и да се исчити во многу рана фаза на бременост
     
  5. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    Може среќа што си била на гинеколог и се е чисто.
     
  6. 1la1la

    1la1la Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Дабев и се беше чисто немаше ништо
     
  7. 1la1la

    1la1la Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Добро а дали некако може да се дознае дали сум била бремена??
     
  8. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.925
    Допаѓања:
    48.077
    Пол:
    Женски
    те проверил гинеколог нема ништо, нема начин како да се дознае, било поминало не се навраќај, ако ти е посакувана бременост ти посакувам за брзо да се оствари
     
  9. 1la1la

    1la1la Активен член

    Се зачлени на:
    13 април 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Посакувана ми е и се надевам дека што поскоро ке видам 2цртки
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  10. BiciBici

    BiciBici Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Devojki zdravo ve citam i znam kolku e tesko setoa ova, mora da bideme hrabri da go izdrzime toa sto ne mozeme da go smenime, neka e gospod so nas. Jas bi sakala da ve zamolam, ako saka nekoja da mi odgovori, tie sto imavre srceva reakcija, potoa podocna mu prestanalo da mu cuka srcenceto, dali gi izgubivte simtomite ili seusye gi imavte, ke ve molam za odgovor, bidejki jas site simtomi gi izgubiv, a vo sreda sum na pregled i sum 8 nedela nekade, a bev na pregled pred 2 nedeli togas bev 6,+3 spored doktorot i imase srce, epten sum isplasena
     
  11. Brpbrp

    Brpbrp Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2019
    Пораки:
    9.227
    Допаѓања:
    13.494
    И кога беше престаната срцева акција и кога успешно ја завршив бременоста на почеток имав симптоми па ми престанаа па повторно се појавија. Тоа не е правило ако престанат дека не е успешна бременоста. Не мисли на лошо. Ти посакувам успешна и лесна бременост :l:
     
    На Anaroz1, ivani30 и BiciBici им се допаѓа ова.
  12. Ana-lib

    Ana-lib Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2015
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    242
    Пол:
    Женски
    Nemoj taka da razmisluvas, sekoj organizam e razlicen. Jas nemav nikakvi simptomi, osven menstrualni bolki se dodeka da otidam na pregled i mi kazaa deka nema srceva akcija.
    Ne si pravi bezpotrebni stresovi. Te pozdravuvam i ti posakuvam se najdobro.
     
  13. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.199
    Пол:
    Женски
    Mila ako se plasis pojdi na eho i porano jas odev od Strav cesto na eho da mi se smire dusickata
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  14. BiciBici

    BiciBici Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Sega vo sreda imam zakazano, i mnogu se plasam sto ke mi kaze uufff.
     
  15. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.925
    Допаѓања:
    48.077
    Пол:
    Женски
    Не си прави стрес на организмот такво нешто не ти треба во бременост, пушти филм, читај книга, барај разонода а не да читаш црни сценарија
     
    На Anaroz1, Lara3, BiciBici и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. BiciBici

    BiciBici Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Devojcinja za zal i mojata bremenost zavrsi, doktorot me prati utre vo drzavna mi rece so apcinja da se iscistam. Ve molam da spodelite vase iskustvo, bolno li e toa ili da odam na kiretaza?
     
  17. Kikiritce12

    Kikiritce12 Нов член

    Се зачлени на:
    11 август 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo nova sum na forumov i sakam da ve prasam za mislejne trebase da dobijam na 23juli sabajleto imav malko roze potoa kafeavo napraviv test pokaza vtora crta bledo rozeva narednata den otidov kaj mojot genikokog koj mi kaza deka treba da napravam hcg preku krv da vidime zatoa shto bilo seuste rano za na exo ....mi ispadna pozitiven so niska vrednost ,na 28 prokrvariv napraviv pak po dva dena vrednosta ushte povejke se namali a mene krvarejneto ne mi zapre tocno 7 dena mi dade vitamin c ,magnezium,i dobrostan isto primiv i depo progesteron no krvarejneto ne zapre 7 dena do 04 avgust imav ran spontan mi prekina krvarejneto na 04 avgust sega na 9ti avgust prokrvariv pak izvinete na dolgiot post se obiduvame za bebence i ne znam vejke shto da pravam dqli e normalno da krvaram treba vreme dami se sredi ciklusot ili nesto ne e vo red so mene
     
  18. ivani30

    ivani30 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    1.608
    Допаѓања:
    2.644
    Пол:
    Женски
    жал ми е за твојата загуба, јас го поминав 2 пати. Кај мене со киретажа во 10 и 11 недела. Со киретажа немав никаква болка, за со апчиња не знам...ти посакувам 2 линии најбрзо на цел свет
     
  19. BiciBici

    BiciBici Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Женски
    Devojki zdravo. Mi dadoa apcinja za da se iscistam edno apce za deneska i drugite za utre po 2 12h i 2 vo 18h. Za po jazik. Deneska ispiv edno i za kolku vreme pocnavte da krvarite, od kako go ispivte apceto, ve molam za odgovor tie sto imaat pominato niz ova.
     
  20. Мишел*

    Мишел* Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2020
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    533
    Пол:
    Женски
    Јас одма и со првото апче почнав да крварам, но кај мене беше и почнато од претходно. Првово го симнува прогестеронот и се одлепува постелката, така што можно е одма да почнеш, но најчесто гледам по жениве со вторите апчиња... Од тие утре (изгледа денес) очекувај одма грчеви и сигурно крварење и исфрлање на делчиња. Ама не е ништо страшно и баш е некако поприродно. Може ќе боли повеќе, но со ибупрофен јас поминав, ако е појако, земи и кетонал. Мене само тој ден ме болеше, после си се чистеше, но не болеше. Посакувам лесен помин и само храбро во следни победи :)
     
    На BiciBici му/ѝ се допаѓа ова.