1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Споредба на телефони

Дискусија во 'Слободно време' започната од Girl-love, 5 октомври 2014.

 1. Girl-love

  Girl-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  18
  девојки кој телефон е подобар ајфонот или галакси?
   
 2. loveIan

  loveIan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  61
  За корисниците на иос е ајфон, а за андроид е галакси. :D Јас користам иос па сега ти заклучи .. :)
   
 3. yahoo123

  yahoo123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
 4. loveIan

  loveIan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  61
  Да се надоврзам иос е многу полесен за користење, многу е едноставен.

  Плус е алуминиум за разлика од галакси, кој се пластика. Додека галакси се со поголем дислеј. И цената на епл е повисока. :)
   
 5. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  Девојки треба да се одлучам измеѓу Alcatel Idol 2 Mini и HTC Desire 510 ама некако тешко ми оди, Алкател иако зачудувачки перформансите добри му се иако не е квалтетна фирма а пак Хтц ми го фалат ама не знам :wasntme:
   
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.707
  Пол:
  Женски
  Aјфонот е далеку подобар од Галакси, ги имам користено и двата, имав Самсунг и никогаш повеќе, од Ајфон сум презадоволна.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.