1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спортски актуелности

Дискусија во 'Спорт' започната од темјанушка, 12 ноември 2020.

 1. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
  Да разбиеме монотонија во овие времиња.

  Да за почнеме со единствената позитивна вест годинава. :sun: Screenshot_20201112_231811.jpg

  Па уште поголеми успеси да се редат.
  :party::party::party:

  Кој ви е омилен од мак. фудбалери ? :$

  Инаку секоја чест за Пандев колку го остави срцето за репрезентацијата .
   
  На FancyCinderellla, Bratot, John Snow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
  Држиме дистанца прописно :D

  makedonija-distanca.jpg
   
  На busybee, Bratot, martiiinna и 4 други им се допаѓа ова.
 3. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.651
  Допаѓања:
  39.798
  Пол:
  Женски
  Џани Алиоски гази во ПЛ во дресот на Лидс Јунајтед а совршено игра и за нашата репрезентација.
  Браво ќе кажам и за Елиф Елмас.
  Се наметна во составот на Џенаро Гатузо во дресот на Наполи.
  За Горан Пандев немам коментар, секој збор излишен.
  Совршен крај за неговата кариера што се пласира на ЕП.
  Браво момци.
  Нестороски и остали исто така се за пофалба.
  Моментот кога Мрме се расплака пред камерите, ЕПИК.
  Говорот на Тони, маестро, кажано од срце.
   
 4. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Некое новинарче од Телма барало суспензија за говорот на крајот на утакмицата, зини земјо голтни ме:fubar::puke:
   
  На темјанушка и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.651
  Допаѓања:
  39.798
  Пол:
  Женски
  И З Р О Д.

  Да бев на местото на Тони, истото ќе го кажев макар ме чинело отказ.
  Па си ја кажа вистината човекот, што?
  Треба да се молчи во сопствената држава ПоШо нЕкоЈ Ќе Се НаВреДи?
  Понесен од емоциите, моментот, браво бравво.
  Што има овде за суспендирање? Ропаци.
   
 6. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
  FB_IMG_1605291052498.jpg

  Боби христов, мора некоја будала да се најде:headbang:.

  Пандев летва пијан. :rofl::rofl:
  Али милина е да го гледаш како се весели. :)
  Агушеви се наполнија со пари поштено. :D
   
  На FancyCinderellla, John Snow, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.651
  Допаѓања:
  39.798
  Пол:
  Женски
  @темјанушка секад мора да има такви со коефициент интелигенција на амеба.
  Едно нешто ќе се случи убаво и секад мора да постои некој што ќе се испљука врз тоа.
  Што народ ќе бевме, телетабиси.
   
  На FancyCinderellla, Bratot, John Snow и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.404
  Допаѓања:
  36.000
  Пол:
  Машки
  @bicycle
  Не е до коефициентот на интелигенција, до продадените души е.
  Лапал пари од разни НВО-а и фондови за да го има тој став и да коментира по социјални мрежи. Не дека сака, мора. :)
   
  На FancyCinderellla и Vitaly им се допаѓа ова.
 9. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.593
  Допаѓања:
  4.648
  Пол:
  Машки
  Сепак парите си го прават своето. Се поздравија сите со гробарот на Македонија...
   
 10. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
 11. ayton

  ayton Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2021
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Машки
  Buffon se vraka vo klubot kade sto ja zapocna karierata,vo Parma
  Eve bil i na golot protiv mojata Pobeda vo 2000 god:D vo togasniot kup na uefa
  43683DC9-EB16-4F7B-9C48-2A71BD757B96.png
   
  На темјанушка и Аргентина * им се допаѓа ова.
 12. ayton

  ayton Активен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2021
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  445
  Пол:
  Машки
  Sergio Ramos LEAVES Real!

  Official: @sergioramos leaves Real Madrid as a free agent, tomorrow will be his farewell as captain.
   
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Дааа, беше, го видов во Скопје ден пред натпреварот. Ех, спомени....
   
  На ayton му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.404
  Допаѓања:
  36.000
  Пол:
  Машки
  Не знаев во која тема да го пишам ова, па решив дека можеби е најсоодветно овде, каде се дискутираат спортски актуелности...

  Денес, шок од премиер лигата. :o
  Фудбалер на Евертон е затворен поради наводно сексуално злоставување на дете.

  Premier League footballer arrested by GMP on suspicion of child sex offences

  Се шушка на интернет дека најверојатно се работи за исландскиот фудбалер Gylfi Sigurðsson иако сеуште нема никаде пренесено од релевантен извор, па ќе се воздржиме од шпекулации.

  Евертон со изјава и суспензија за фудбалерот.

  Па дали е ова можно? :o:o:o
  Какви се не предатори и педофили се кријат меѓу фудбалерите кои ги гледаме секој ден на тв екраните. Страшно нешто... Не знам што да кажам... Прво Адам Џонсон беше осуден за исто пред години, сега ова. :@
  Какви тоа чудовишта има меѓу нас? :| Жално за жртвата. :(
   
  На темјанушка му/ѝ се допаѓа ова.
 15. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
  Гледам кошаркарскава федерација се лути зошто Димитријевиќ несакал да игра за репрезентацијата, искрено го сфаќам детето гледајќи како никој несака да игра, ниту има желба да игра преквалификации, а притоа да ризикува повреда, и јас не би прифатила.
  Кошаркарските репрезентации па и кошарката во Мк е на толку ниско ниво, што наместо да засукаат ракави и нешто да направат Перо и баргата излегле да се жалат зошто најдобриот играч несака да игра.
  Па реално и нема нешто да смени играл или не, пак ќе си играме претквалификации за да влеземе во квалификациите, и така неколку години по ред.

  Најироничното е што Перо се откажа од играњето во репрезентација баш во време на неговиот најголем зенит. Дури и претходно еден период мислам дека одбиваше заради селекторот.
   
 16. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  14.261
  Пол:
  Женски
  Stole0.jpg

  Столе Смилковски освои сребрен медал во категоријата -67 килограми за помлади сениори на последниот ден од Европското првенство во Тампере, Финска. Столе се закити со сребрен медал откако во финалето не успеа да го совлада Алтунер Јилмаз Екрем од Турција. Претходно во првото коло Столе го победи шпанецот Алекс Ортиз Де Зарате со 4:1, во второто коло против естониецот Макар Навитски победи со 2:0, во третото коло беше подобар и од швајцарецот Матијас Брунер со 4:2. Во четвртото коло го победи азербејџанецот Хусеин Мамадли со резултат 4:1 а во полуфиналето и русинот Егор Пулкин со 2:0.

  Неколку други наши претставници имаа добри настапи, иако не стигнаа до борби за медали.

  Магдалена Божиновска и Бериз Куртановиќ остварија по 2 победи и освоија седмо место во своите категории, како и машкиот ката тим во екипниот настап, додека женскиот ката тим го освои деветото место.

  Со тоа успешно заврши настапот на Европското првенство за кадети, јуниори и У21 на кое нашите млади спортисти освоија четири медали, од кои еден златен, два сребрени и еден бронзен медал.
   
  На темјанушка му/ѝ се допаѓа ова.
 17. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
  Чуму сите тие медали со години што ги освоивме, кога таа што ја пративме на Олимпијадата заврши предпоследна.
  Уште се чудам по кој критериум беше одбрана, зарам немаше подобра?!
   
  На g8lQQk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  14.261
  Пол:
  Женски
  Според резултатите таа била најдобра каратистка, а во 2019 беше спортист на годината.
   
 19. Billy Idol

  Billy Idol Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  4.404
  Допаѓања:
  36.000
  Пол:
  Машки
  Последна измена: 6 септември 2021
  На _beautyy_ и темјанушка им се допаѓа ова.
 20. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.019
  Допаѓања:
  4.641
  Били, кај наоѓаш овие информации. :D

  Шахот кај нас е маргинален спорт, некој ќе рече рекреативен, ама мора да признаеме добро котираме во него, посебно Алкалоид кај мажите.
  Штета што не му се обрнува поголемо внимание, бидејќи многу е добар за развојот и логиката.

  Инаку, зошто не е олимписки спорт?:^)
  Кога може скејтот, брејк денсот, може и шахот, што викате? :?:
   
  На _beautyy_ и Billy Idol им се допаѓа ова.