1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Справување со клевети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Аргентина *, 25 јули 2015.

 1. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  5.665
  Пол:
  Женски
  Штета што започнувам членство со ваков пост.

  Некој (едно јадно и одбиено суштество, со кое да зависи од мене нема да си имам никаква работа) се обидува да пласира гнасни лаги и измислици за мене со кои би ми го нарушил угледот на некој начин. Многу сум пребирлива и одбивам секакви секојдневни понуди за мување, лапање и слични глупости, како и оние за врска. Едноставно не сум заинтересирана. Така што, оние кои ме познаваат мене, а го познаваат и суштеството никогаш не би му поверувале, но проблемот е што не сите ме познаваат добро, а знаете дека на луѓето малку им треба да почнат да зборуваат, да филуваат и т.н.

  Значи се работи за многу лоша лага која многу ме навреди лично. Дури, ако размислам не ми е ни гајле што ќе помислат другите, мене ме боли тоа што ми се наметнува нешто глупо и бедно кое никогаш нема да го направам и никако не ги одобрувам сите што го прават. Клеветата е прв пат изустена во мое присуство, јас бурно реагирав, се подразбира. Таков карактер сум и сакам да спречам да биде повторувана и на други места.

  Размислувам дали да вратам така што некој ќе го превоспита лажгото, или да вратам со иста мера - проширување муабет?
   
  Последна измена: 25 јули 2015
 2. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  7.346
  Пушти му муабет. Јас вчера имав страшна кавга затоа што ме клеветеа. По ова сериозно ќе се преиспитам кој каков однос заслужува. Врати му и не попуштај.
   
 3. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.240
  Допаѓања:
  9.692
  Пол:
  Женски
  Јас си имам едно непишано правило кое гласи: тоа што зборуваат за мене, не треба да ме интересира мене, а уште помалку тебе.

  И, да, секогаш кога некој ми отвара рекла-казала муабети, го потсетувам на ова мое правило.

  Нема што да им се нервирам на таквите, а уште помалку да се спуштам на нивно ниво за да се карам со нив.
   
 4. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.650
  Пол:
  Женски
  Никогаш не можете да им затворите уста на таквите, но вистината треба да им се каже во очи, чисто да не мислат дека не знаете што ви прават зад грб.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.