1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Спрејови за тело

Дискусија во 'Парфеми' започната од davidguettabestfan, 25 август 2010.

 1. davidguettabestfan

  davidguettabestfan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  6
  Барам спреј за тело..препорака? :)
   
 2. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  Спрејовите за тело на АVON се дефинитивно најубави :D ти ги препорачувам од бадем, зелено јаболко и капинка :) нарачај нема да згрешиш :*
   
  На Angela12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Јас го порачав лаванда и камилица,ама сакам некој со неодреден мирис,некоја мешавина,да мириса на свежо и чисто или нежно и романтично,нешто како на Викторијас Сикрет спрејовите,ама да можам да го најдам тука...ако имате информација за нешто такво кај нас,информирајте ме.Можам да порачам преку интернет од викторијас,ама сакам нешто кое веднаш би го имала и знам дека ќе го имам на лагер кога ќе ми се потроши.
   
 4. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Јас го имав спреј на Викторијас Сикрет и од првин не ми се допаѓаше,но сепак е така свеж и потоа се си го користев.Е сега немам,а сакам!
   
 5. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  јас ги користам од авон спрејовите за тело сега моментално имам од малина, исто го имам спрејот за тело бали блисс од авон со светки е (не многу) прексрано мириса и многу трае дури и подолго од парфемот.. околу 250 денари е
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.571
  Допаѓања:
  80.647
  Пол:
  Женски
  јас го користев тој на Авон, мириса прекрасно - рози и праска :)
   
 7. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  Сум користела на Авон со ванила и со јаготка не се лоши ама мене по 2,3 дена ми здосади мирисот и сега прашинка фаќаат во едно ќоше :)
   
 8. zanes35

  zanes35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Dobri se sprejovite od Avon.Gi imam koristeno zadovolna sum.
  [mod-kirilica:34omdeq4][/mod-kirilica:34omdeq4]
   
 9. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Се согласувам со Лилит, спрејовите на Викториа'с сикрет се прекрасни јас имам користено неколку одколекцијата Сикрет Гарден. Како зависна сум од мирисот, и премногу траат.
  Штета што нема кај нас, мора некој да молиш што оди да ти донесе. И јас барам ако има некој информации ако може да се најдат од поблиску да пише. Инаку сум задоволна исто од спрејчињата на фруттини, не се лоши. Од Авон имам користено, ама некако не ми мирисаат убаво.
   
 10. PrettyWoman

  PrettyWoman Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  19
  малку доцнам со одговор но нема врска најдобри ми се спрејовите на Fa, и Nivea оние од Avon ми станаа досадно бидејќи сите ги купуваат и секој втор мириса на малини јагоди и не знам што уште но тоа е само прашање на вкусови :)
   
 11. Fendi

  Fendi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Јас истите сум си ги купувала од Истанбул, не знам за колко блиску го сметаш :)
  Според мене направи си еден online shopрing и не мора од официјалната страна на VS можеш и од ebay ги има сите.
  p.s од VS не сум порачувала online од ebay ДА и не можам да се пожалам
   
 12. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Најзадоволна сум од колекцијата naturals од АВОН
  посебно од спрејчето од малини
  и од црни цреши и оревчиња :)
   
 13. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам спрејовите на Frutini има повеќе мириси,а за тоа колку траат не коментирам,ептен,другарка ми ми вика леле кога си кај мене цела соба ми ја умирисуваш со спрејов :D
   
 14. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  имам спреј за тело од Авон многу убаво мириса веќе 3 години го служам..
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ретко кога ги користам спејовите за тело, не ми ни текнува на нив.
  Ги користам на Авон, и задоволна сум од нив.
  Еднаш немав доволно пари за да нарачам, па случајно кога шетав низ Тинекс, налетав на едни спрејови за тело, беа како две во едно спакувани, спреј + путер за тело. Фирмата е BeCool (така беше мислам). Цената некоја симболична, од 100 и нешто денари, па ги купив.
  Многу убаво мирисаат, да ви кажам, осбено ми се допаѓа путерот за тело. Си купив и од шумско овошје, и од праска, а сега мајка ми ми донесе и од портокал.
  Задоволна сум з тие пари, искрено. Иако фаворити ми се од Авон.
   
 16. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.544
  И јас ги користам тие од Авон.Фаворит ми е спрејот од цреши и оревчиња.Има некој користено спреј за тело на Аура, никогаш не сум ги пробала :?:
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.707
  Допаѓања:
  150.442
  Добро има ли кај нас спрејови што не мирисаат на воче и поврче?!Нешто као ВС спрејовите?!
   
 18. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  ^И јас барав некои такви,ама очигледно ние во Мк сме многу по прехраната :D Не озбилно ич сакам овошни мириси,а по парфимерииве спрејовите што сум ги гледала ,сите се такви |( Дајте некој нека препорача нешто :wasntme:
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Lilit и Miss, ако не се лажам другарка имаше купено од Веро еден спреј со многу специфичен ама убав мирис, така сладуњав ама свеж. Се сеќавам дека ја прашувавме што парфем има.
  Ќе ја прашам деновиве за името, фирмата, па ќе пишам тука.
   
 20. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Добри се на Victoria's secret. Најдобри. А тие од AVON од цреша и оревче веќе не знам кој се' не ги користи, секое женско ми мириса на тој спреј.