1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Срамежливост кај машките

Дискусија во 'Сингл' започната од L0ve, 18 септември 2011.

  1. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Не, јас воопшто не се сметам за Шабан, него само ти ја опишувам состојбата каква е моментално.

    Или пак со видео:
     
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.265
    А шо му фали на Шабан?
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. +++

    +++ Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2017
    Пораки:
    1.752
    Допаѓања:
    8.058
    Да преминеме на главното. Не станува збор за тоа дали му фали нешто на Шабан или не му фали туку станува збор за тоа како сите вие велите дека сакате срамежливи машки и што ти ја знам не (истите булшит приказни) за на крајот секогаш да се одлучите за тој кој што е сосем спротивното.

    Тоа ми беше поентата и го имам приметено кај 90% од жените.
     
    На Feminka192 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Некој отепан шабан со Маица на прерамки во Мерцедес или со кошулата во комбинација со тренерки.
    Уствари срамежливоста е во зависност колку девојката или соговорникот го потикнува да муабети да се отвори, мислам дека треба да се покажи повејке заитересираност во било која свера од заедничкото дружење и комуникација.
    Ама и тој треба да свати дека соговорникот е девојка и дека тој треба да говори со неа на било која тема, е сега секој почеток кога се запознаваат е адреналински, неизвесен, но е најважен за да се остави впечаток било каков.
     
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Јас овде пишувам мислење во свое име, а какви преференци има мнозинството, не ме интересира, па нешто да ми опишуваш, да ме прозиваш и да ме ставаш во некакви кошови. Не си ни разбрал што сум напишала, не реков дека сакам срамежливи типови. Нешто друго кажав.
     
    На Momichka и Gosh им се допаѓа ова.
  6. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.265
    Па на темава скоро никоја не спомна дека сака срамежливи, а и во мислењето што го цитираше, членката си кажа подобро срамежлив, али квалитетен човек, отколу некој кој само се перчи, а нема причина за тоа.

    А и како да ни се свиѓа некој срамежлив ( читај некомуникативен и повлечен ), кога немаме шанса да го запознаеме карактерно?

    И јас може сум увидела дека увек муживе завршуваат со таа за која цело време викаат дека е курва, и што никад не би ја пипнале, ама тоа не е правило.

    И мала дигресија - секогаш кога некој/а колективно се жали од спротивниот пол и вели дека сите се исти , најчесто се преценува и не се видел/а себе си.
     
    На Petar80, sjdgo и Momichka им се допаѓа ова.
  7. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Срамежливите момчиња се во главно и најдобри (како личности), барем од мое искуство. Сега точно е дека нема први да пријдат и често гледаат во земја или наоколу кога зборуваат ама што е тука е. Обично имаат ниска самодоверба и не се сметаат доволно вредни да бидат со девојката која им се допаѓа, па се повлекуваат. Едноставно такви си се, ама од кога ќе разврзат муабет нема крај. Така да ако забележите дека срамежливо момче често гледа во вас или е во ваша близина најдобро е да се приближите и да поразговарате друго чаре нема. :D
     
    На IvanaJenner, LoneWolfGuy, littleflower и 4 други им се допаѓа ова.
  8. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Е бравос за муабетот едноставно ама се кажа точно од збор до збор.
    Но за жал срамежливите момчиња често се изложени на потсмев.
     
    На IvanaJenner и strawberry06 им се допаѓа ова.
  9. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Срамежливите момци според мене воопшто не се предмет на потсмев, барем кај девојките. За кај машките незнам. Дали тие ќе му се смеат на другар кој е малку повлечен. Типот може да си е срамежлив но и тие 2-3 збора што ќе ги каже да држат вода и да те заинтригираат. Не значи дека ако некој секогаш зборува има нешто паметно да каже.
     
    На VictoriaSan, biGirl, Petar80 и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Акo некoј е срaмежлив oбичнo знaчи декa имa прoблеми сo кoмуникaцијa и сaмoдoвербa. Тoлку. Не знaчи декa е пoдoбрa и пoпaметнa личнoст, истo кaкo штo aкo некoј дечкo е пooпуштен и друштвен не знaчи декa е шaбaн и сељaк.

    Немaм ништo прoтив срaмежливи мaшки, некoгaш ми е дoстa симпaтичнa. Сaмo тешкo дa зaвршaм сo некoј тaкoв, сo oглед нa тoa штo и јaс сум срaмежливa. :tmi:
     
    На biGirl, elimkd, ELIDavor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Епа двајца срамежливи побрзо ќе се научат да се опуштат едени со други во врска па и во друштво отколку едниот да е срамежлив а другиот не.

    Ќе гледаат да најдат некаков начин да контактираат еден со друг.
     
    На Плавуша123 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Срамежливи машки воопшто не сакам оти лесно менуваат боја на лице, никогаш не те гледаат в очи, главата им е в земја, ретко зборуваат, па така прво што ќе ти текне е тоа дека не им се допаѓа друштвото, разговорот, атмосферата... а тие уствари се срамат
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Зa двaјцa луѓе дa се зближaт, мoрa некoј дa пристaпи прв, дa нaпрaви иницијaтивa зa зaпoзнaвaње, штo е пoтешкo кaј срaмежливите луѓе. :)
     
  14. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    И според тебе нема да се зближат ако се двајцата срамежливи >>> ?
     
  15. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Нaјчестo е тaкa.:)
     
    На Matotheja му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Јас сум срамежлив умирам кога треба да прозборам со некоја девојка ти како би постапила доколку некој срамежлив ти прозборе, се заинтересира за тебе, ти зборува на разни тематики.
    Која би била твојата постапка знаќи дека тој црвенее ама и е заинтересиран за тебе ?

    Обично кога треба да се предложи за да бидат во врска тогаш се најсрамежливи
     
  17. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Од искуство, срамежливите и треба да се чуваат , како беше она тој чувај го
    Посебно за машките, ако срамежливо машко се заљуби - тоа е за навек

    по мое
    П.С Срам да ми е што не го видов тоа на времето и што бев горда да го прифатам
     
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Не се секирај, па и Казанова бил срамежлив првите 5-6 средби со женски....па потоа се залаумфал....ехеееее....никој не се родил безсрамник, тоа се учи;)
     
    На Arthur, Petar80 и Dadusicka им се допаѓа ова.
  19. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    Ти балгодарам на уката ова не ми беше земено во предвид.

    :$:$:$:$:$:$:$:$:$:$:$:$:$:$:$
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Afrodite¥

    Afrodite¥ Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2017
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    2.979
    Пол:
    Женски
    имав искуство со еден дечко што бешее ептен срамежлив а знаев дека му се свиѓам. Неговиот најдобар другар пробуваше да не ''спои'' ама овој беше ептен мутав . Дури и јас го викнав да искочиме а он мислам дека не знаеше од срам што да прави јадниот.. На почеток беше слатко ама после кога видов нема фајде од него се откажав.
    Така да пробај колку толку да го прикриеш тоа и да го совладаш, не е добро за тебе во секој случај. :)
    Иначе колку години имаш?
     
    На Dadusicka, Petar80 и ELIDavor им се допаѓа ова.