1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Срамна посета на гинеколог

Дискусија во 'Секс' започната од krinolina, 22 март 2013.

  1. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Срамна посета на Гинеколог

    Леле ,навистина ме изнасмеа :rofl:.Ти битно си завршила работа и тоа два пати :D .Нема тука ништо страшно ,таа сепак е професионалец и си ја знае својата работа, а ти ако немаш никаква мака од неа освен задоволство :$ :lol: продолжи да си одиш кај неа :) .
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Срамна посета на Гинеколог

    Следниот пат не станувај додека не дојдеш до бројот три.
    Инаку не ми е јасно ова, а и се согласувам со девојките за непрофесионалноста. Мене секогаш ми е некако нелагодно, а ако не си опуштена оргазмот не доаѓа баш лесно. Така што...
    [​IMG]
     
    На Lolo5 и Li0ness им се допаѓа ова.
  3. Tazna-solzicka

    Tazna-solzicka Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    27
    Само мала забелешка околу тоа дека доколку не си опуштена тешко доага до оргаза. Не би се согласила бидејки е познато дека воденје лјубов на јавни места каде во секој момент може некј да ве "фати" се доживуваат нај големите оргазми, а верувам дека воопшто не може човек да биде опуштен и релаксиран на такви места, Нели? И да не набројувам уште низа ситуации во кои човек не се чувствува нај опуштен а може да предизвикаат оргазам. Постојат луге таканаречени егзипиционисти/ќи кои со самото тоа што некој ги гледа голи доживуваат одредена сексуална возбуда а кога на тоа ќе се додадеи пенетрирањето со сондата или као веќе се вика таа справа со која се прави ЕХОто ваква ситуација е сосема возможна. Така да јас и верувам на девојкава дека тоа навистина и се случило бидејки е сосема природно и нормално да почувсттвуваш одредена сексуална возбуда кога некој те допира во делот на интимната зона, иако е тоа и стрес на некој начин кај некои е непријатно чувство но како што реков кај одреден дел на луге може тоа а предизвика и сексуална возбуда. Многу луге си и хипер сензитини на допир, во интимната зона, така да земете го на пример петингот има девојки кои им треба долго милуање на вагината за да дожиеат оргазам на други пак доволни се 2-3 минути дазнње за да свршат. А, што се однесува до реакцијата на докторката, како што ја прераскажа девојкава остава впечаток на сексуално злоупотреба како да намерно сакала да о предизика тоа чувство ка девојката, но као што реков тоа е само фпечаток од читањето на текстот, не сум била лично присутна за да можам да дадам конкретен одговор која била намерата на докторката.
     
    На Lolo5 и encimenci им се допаѓа ова.
  4. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.606
    Допаѓања:
    250.880
    Пол:
    Женски
    Не биди лоша, сподели со нас која е докторката...ако треба и матичен гинеколог ќе мењам!
     
    На Lolo5, Bebulleee, Moira и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Mikako

    Mikako Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    152
    Пол:
    Женски
    И јас одма мењам :rofl: поубаво оргазми да доживувам на преглед отколку да ме боли и да ми е непријатен секој преглед. Ветувам ке бидам најредовна секоја недела ке закажувам преглед :D Дај кажи која е да ја пробаме па ке ти кажеме дали е нормално или не?
     
    На Lolo5, Bebulleee, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
  6. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    97.725
    Пол:
    Женски
    После овој текст само ако прочитам дека на некоја и е страв да отиде на гинеколог :D
     
    На Lolo5, Bebulleee, Twinkles и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Хахах леле ама си ме насмеала и мене.Читам и стигам до првиот дел кога си си завршила работа и имав ваква фаца :o и почнувам да се смеам,ама кога прочитав дека дури 2 пати оф мори мајко како слатко си ме насмеала,си ми го разубавила денот :lol: .
    И јас како и сите би те посоветувала да не ја мењаш докторката,ем преглед + гратис задоволство нели ? :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. encimenci

    encimenci Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2013
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    439
    Се мислев, ама морам да пишам.

    Ако е вистина, мене ми доаѓа како силување со предмет...

    Ти и викаш, престанете...а она ако де...Мислам, тука нема ништо професионално...Барем јас негледам..
    Да ми направи така мојот гинеколог-ке го пријавам...
    А тоа дека била женско, исто не ми значи ништо...Од кај ја знаеш сексуалната определба на твојата докторка...
    Ако е вистина- мене ич не ми е смешно, него тажно... :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    Леле случајов... i can feel your pain. :tmi: Јас сакав да пишам нешто ама сфатив дека моето во спордба со ова е ништо. :D Еднаш сум била на гинеколог, на 17, 18 години, не се сеќавам точно, требаше да направам ехо заради сомневање дека имам полицистични јајници. А јас се засрамив од погледите на жените што одеа на преглед и од гинеколозите кои минуваат низ ходникот и ме гледаа. Си викав во памет: Не сум бремена бе, не ме осдувајте дека сум вака млада овде меѓу вас. :D
     
    На Lolo5 и fallenangel им се допаѓа ова.