1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Срам ми е да приjдам

Дискусија во 'Сингл' започната од Sramezliv-iot, 12 ноември 2012.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако не почнеш сега да направиш нешто, после кога ќе си фати друга многу ќе се каеш. Мора поотворена да бидеш.
     
  2. ccca

    ccca Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.205
    земи 3л пиво ваљда за лашко мислам имаше од 2 литра за 150денари симни drinking games ги има и за андроид бесплатни апликации напрај го лом...може ке дознаеш нешто ново за него

    за време пијанство се јавуваат проблеми со ерекција или свршување кееп тхат ин минд ако сакаш да го силуваш

    иначе ова е сељак гејм машки го праат у стил дојди ке праиме забава и за чудо жените не го сметаат за силување иако е силување
     
  3. Springbella

    Springbella Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2016
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Се знаевме и од порано,но не лично..Пред 4 месеци прв пат прозборевме,и така почнаа покрај заеднички пријатели да се редат и заеднички излегувања(сосема не планирано).Мене тој ми се допаѓаше и пред да се запознаеме,но проблемот е што кога правиме муабет,ја се чувствувам како да го замарам(тој е повлечен тип и не збори многу):?:..Не знам зошто ми се свиѓа некој таков хахаха :$ Инаку ми пиша до сега неколку пати..Постар е од мене 1 година и учи во моето училиште.:)
    Му се допаѓам или не?(ми има кажано негова блиска пријателка дека му се свиѓам,али не знам..)
     
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Немора да значи ако е повлечен и дека не те сака. Срамежлив тип е. Знам јас многу такви луѓе. Со тек на време ќе се опушти и ќе го сакаш уште повеќе. Пробај, па ако се чуствуваш пак глупо и ако не се смени, ондак пробај си ја среќата на друго место.
    Кај некои луѓе ќе треба да почекаш за да се опушташ, а кај некои и не треба да чекаш, може никогаш нема да се сменат.
     
  5. flavor

    flavor Активен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    235
    Abe od sramezhliviot mozhe da nauchish skromnost i doblest a od nesramezliviot napadnost i lakomost.
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Amelie31

    Amelie31 Нов член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа еден дечко учи во исто училиште со мене ама не знам како да му привлечам внимание.Знам многу луѓе што се во негова близина ама не знам што ако му се допаѓа некоја друга? Помош!
     
  7. aleks10

    aleks10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    Имам 18 год, сеуште сум сингл... ;(
     
    На twilight123 и Petar80 им се допаѓа ова.
  8. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Па зошто така, толку ли е тешко на денешницава да фатиш девојка. И после девојкиве немале момчиња па како ќе имаат кога машкиве не сакат да им се пуштат, пола се педери.
    Толку ли е тешко еден разговор да направиш и не кружи како киша околу Каргуевац Кажж и директно бејб ми се допаѓаш или ЏА или БУ
     
    На aleks10 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. aleks10

    aleks10 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    хахаха пс: девојче сум :)
     
  10. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Е па тогаш не важи ова за тебе хахах. И стави женски ник нејм хахах. Тогаш ако си девојче мрдни му малку намигни му врати му некоја фраза на муабет ако не е токмак вероватно ќе запримети
     
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    @Springbella Ако ти има кажано некоја блиска пријателка дека му се допаѓаш, не знам зошто се чудиш, довумиш и слично. Пиши му некогаш и ти, дај му до знаење дека и тој тебе ти се допаѓа, а не само тоа да биди еднострано додека ти се уште не си сигурна во неговите знаци. Ако тој е повлечен, не значи дека е безчувства, знај да сака, знај да му се допадни нешто ама ете, не изразува толку многу емоции и не е нешто чуден па да се чудиш зошто ти се допаднал. Значи има нешто во него што вреди и ти да се обидиш па можеби ќе бидни.
    @Amelie31 ако знајш многу луѓе во негова близина тогаш можиш и ти да се најдиш околу тие луѓе и да го знапознаеш и да се спријателиш со него. Можеби сеуште не те знае па таа која му се допаѓа нема повеќе да му се допаѓа и ќе ти фрли окце тебе, така? Се што треба е да почниш и најмал разговор со него, а ако имаш познаници кои се дружат со него лесно можиш да се мотниш околу нив и фактички, да му се мотниш и него пред очи.
    @aleks10 и тоа е лично до тебе. Дали ти си опуштена околу момчиња, дали ти флертоваш со момчиња? Обидувај се, ќе ти успее, ти ветувам. И јас патем, го имав првиот дечко на 18, не е трагично, ама ако за тебе е трагично тогаш работи на промената, со срам само ќе останиш сама и веројатно ќе се самосожалуваш ради тоа.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ako si sramezliva veruvaj nisto nema da postignes,i toj da ti priide ti pak ke si sramezliva a nekoi mazi znaci samo nekoi toj sram gi ubiva go mrazat,sokrij si go sramot i pusti se vo akcija nema sto da izgubis
     
    На aleks10 и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. MacaMarchy

    MacaMarchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Епа вака ми се свиѓа едно момче, во исто училиште сме, и имаме направено два пати муабет и тоа на година пауза. Едноставно кога правевме муабет се исклучував и само го гледав не знам што ми е значи. Сакам да правиме муабет ама сум многу срамежлива и срам ми е да му пријдам. HELP ME. :sweat::worried::hai:
     
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.582
    Допаѓања:
    155.746
    Пол:
    Женски
    @MacaMarchy престани да размислуваш што ќе кажиш, дали ќе му се допадни тоа што ќе кажиш или било што. Гледај да дишиш доволно и длабоко и да зборуваш она што прво ќе ти падни на памет. Замисли дека со најдобрата другарка зборуваш, и повремено допри го за рака, насмевни се из зборање, гушни го (ако налага ситуацијата).
     
  15. MacaMarchy

    MacaMarchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    @theowndemon Фала ти многу за советот, знам дека ако сакам нешто да се случи меѓу нас треба да соберам храброст и да се ослободам од тремата и нервозата. Ќе се обидам, морам да се обидам. Затоа што ако не се обидам секогаш ќе ми се врти прашањето "Што ако направевме муабет, што ќе се случеше?" Пак фала, навистина ми значи твоето мислење. :):l:
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    408
    Пол:
    Женски

    Подобро е да е срамежлив и скромен,сепак со тек на време ако ви е пишано да сте заедно ке се опушти и тој а и ти ако се срамиш.А повеќето машки знаат и нападно да се пуштаат на девојчињата а некои па со убаво ќе ти се претстави и после ќе те заебе,тоа зависи ние како ќе им се поставиме.Ако карактерно им се покажиш како лесен тип на девојка тие ќе не вртат на мало прсте,а кога ке си имаш став и одбиваш некој шо не ти прилега и чекаш некое типче на убав и скромен начин да ти пријде.
    @Springbella почекај тој нека ти даде посигурни знаци за да имаш поголема надеж за вас,ако има чуства кон тебе ќе ти искаже во тоа биди сигурна на било каков начин,само треба да се има трпение.Тоа што вреди да се има вреди и да се чека.
     
  17. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    вечерва здогледав една природна девојка на пиво фест не sнам од кој град беше ама мн ми се допадна неsината коса виткана ибава форма на очи и пристојно облечена. играше блиску до мене и на многу наврати ме забележуваше дека ја гледам а пак два до три пати поминуваше човек што продава цвејкина сакав да и подарарам еден цвет ама гледам повејке машки во нивно друштво и си реков ај штом че заврши свирката ке ја следам и ке и придам ама стом заврши свирката таа тргна со деугарките и другарите да си оди и секачи во такси.
    ацела вечер бесе пред мене и сеа повејке ми бесе и срам ама и несакав проблеми пошто не знаев дали некое од машките и беше дечко

    :$:$:$:$
     
  18. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Too soon пријателе:!:
     
    На Skorpija25, ELIDavor, Emy867 и 5 други им се допаѓа ова.
  19. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    i know that
     
  20. S_997

    S_997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Може во лп некој да ми пише? :)))))
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.