Форумџика на годината 2020

Србија и Босна и Херцеговина под вода

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Lilit, 17 мај 2014.

 1. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Абе види вака можеш да пишуваш тука, да се жалиш, да збориш против или за некој ама нема да смениш малтене ничие мислење. Ако сакаш да помогнеш оди помогни, со зборење нема никому да помогнеш.
   
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  ^А како да им помогнеме сега на Бугарите? Да не има отворено телефони за донација? Да не се организира собирање прилози на плоштад или слично? Не така? Ја не ни знаев дека имало поплави да не прочитав на интернет. Што е работата, они не се греота, не се луѓе или...?
  Срамота и греота е што се делат народите, на Србите ќе им помогнеме и се ќе направиме, а Бугариве кој ги врти. Сепак за луѓе се работи не е битно тука кој е кој и што е што, човечки е да помогнеме на секој кој има потреба, секако кој колку може и сака. Ама работава е како? Сега некој што сака да помогне на пример каде да донира пари? :^)