1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средба во живо со виртуелен лик

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sesil, 7 декември 2018.

  1. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Најголем дел од моите пријатели ги имам запознаено онлајн, со повеќето се имам сретнато. Од некои изненаден и позитивно и негативно, некои пак токму како што се представија преку тастатура. Дури и со странци се имам запознаено, со некои секојдневно комуницирам, со некои повремено. :)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. ivi1987

    ivi1987 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    76.008
    Пол:
    Женски
    Да, од форумов запознав три прекрасни личности.
    @MagsDestiny и @blackwave ги запознав прво на чет, па после некое време се договоривме да се видиме. Не можам да најдам соодветни зборови за да опишам колку се мили и прекрасни двете. Тоа се другарки за цел еден живот, ми го прават денот поубав. Си знаат колку ми значи нивното пријателство и колку ги сакам (сега Маги има бичфејс дур ги чита изјавиве :D :l:)
    И уште една личност која ми помогна кога ми беше најтешко. Мила девојка со големо срце. Такви луѓе ретко се сретнуват во животов. Среќни се луѓето кои ја имаат во близина. Секогаш ќе и бидам благодарна за се што направи за мене. И со муабет и утеха многу ми има помогнато :hug:
    Да ми збореше некој немаше да верувам дека ќе налетам на толку посебни девојки :f:
     
    На Annath, mira.mira, Val-Dim и 5 други им се допаѓа ова.
  3. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Ве обожавам бре! :l::hug:
     
    На ivi1987 и MagsDestiny им се допаѓа ова.
  4. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Си знаете и ти и @blackwave колку е животот позабавен и поубав на дневна база откако се знаеме, и уште не ми се верува дека така рандом, на толку неочекувано место, најдов вакви личности кои вредат за цел живот.
    И секогаш да ми останете така расположени и откачени, зошто со вас сѐ е полесно :f:
    :hug: :l: :hug:
     
    На blackwave и ivi1987 им се допаѓа ова.
  5. biscorpius

    biscorpius Активен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2018
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Машки
    запознавање, ко запознавање... било онлајн, не прави разлика. Дури мислам дека онлајн е подобро, бидејќи муабетот го правиш поотворен :)
     
    На Mr. Right и WildMk им се допаѓа ова.
  6. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Да, ми се случило да се сретнам во живо со виртуелен лик. До средбата дојде спонтано, после долгогодишно комуницирање на фејсбук. Имавме и заеднички пријатели. Испаднавме, испивме кафе, направивме муабет. Личноста ги потврди моите очекувања, испадна доста позитивна особа со која и до ден денес се дружам.
    Имам и негативно искуство, т.е спротивност од ова. Исто се запознав со особа која е тотално разочарување, у смисла ништо од тоа што се претставувал дека е, не е.
    Е сега мојот заклучок е дека преваранти можеме да сретниме секаде и во секое време, иако во виртуелниот свет шансите да кажам ајде се поголеми со оглед на тоа што можеби немаме никаква претстава за личноста и за нејзината околина, друштво и секојдневни навики. Значи преваранти можеме да сретниме и на улица, во дискотека, во продавница ... а тука е важна нашата способност и капацитет да ги процениме и селектираме таквите луѓе.
     
    На poenta и naturallmess им се допаѓа ова.
  7. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.006
    Допаѓања:
    118.166
    Пол:
    Женски
    Сум запознала и денес ми се поголеми пријателства и од други кои од деца ги знам.
    Првиот впечаток не ме излагал.
    Како сум ги замислила и во живо такви биле. Можеби заради тоа што немам предрасуди и не очекувам кој знае колку од една личност.па затоа не се ни разочарувам ниту премногу се возбудувам. Првите средби траеле исто како да не сме се виделе 100 години :Dмуабет, разни теми.
    Лошо искуство не сум имала досега.навреме се дистанцирам од таквите и не ни стигнувам за средба.:)
     
    На Роберт 7, Val-Dim, Dadusicka и 5 други им се допаѓа ова.
  8. TheGoldenPeach

    TheGoldenPeach Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2015
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    3.677
    Пол:
    Женски
    Сум имала неколку вакви искуства од кои произлегле прекрасни пријателства. Меѓутоа, пред да дојде до средба, четувањето траело интензивно со месеци, така да сум немала некои посебни изненадувања, напротив се осеќав ко да ги познавам цел живот. Така настана и мојата последна љубовна врска пред неколку години, која еве и до ден денес трае. :inlove:
     
    На WildMk, mira.mira и RoseRain им се допаѓа ова.
  9. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Da se imam zapoznaeno i da bile pozitivni i ubavi lugenca i povtorno bi zapoznala luge na istiot nacin. Se nadevam prijatelstvata ke traat:l::handshake: i ke gi ima uste
     
    На Роберт 7, Petar80, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
  10. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.997
    Допаѓања:
    261.113
    Ам да ги кажувам по име?

    Ај не :)

    Некои беа планирани, некои случајни средби, не бев изненадена скоро ич :) ама ми рекле дека јас сум ги изненадила :)

    Сите беа позитивни средби и со сите комуницирам :)
     
    На Annath, Val-Dim, Billy Idol и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Еднаш и никогаш повеке.
    Од овде никој не сум запознала , но би сакала @baba Rada и Госпога @Bridget и @Gosh да ги запознаам :)
     
    На WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
  12. marlonbrando69

    marlonbrando69 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    5.443
    Пол:
    Машки
    Јас сум запознал една феминка, и безброј други личности од виртуелниот свет. Скоро со сите е ок. Со некои дискреција, со некои бизнис, со некои ништо :) Кој сака да ме запознае, не сум тој од сликата на никот :D
    И не заборавајте сите се логирате на феминава со IP address, исто како со домашна адреса, If you know what I mean, исто и Админите знаат :) Нема да Ве барам кои сте и од каде сте xaxaxaxa туку ккој сака дружба, отворена је врата :)
    Имајте убав викенд виртуелисти реалисти :D
     
    На mira.mira и Herrera им се допаѓа ова.
  13. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Со многу луѓе се имам запознаено преку социјални платформи.
    Шарени искуства, дури и љубовни врски,бизниси,големи пријателства...
    ЈИНГ - ЈАНГОТ е сеприсутен али пред да се деси физичката интеракција, предстои тест шема што сум ја креирал со годините назад кулирајќи во виртуелниот свет.
     
  14. ЕденЧлен

    ЕденЧлен Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 октомври 2016
    Пораки:
    4.556
    Допаѓања:
    78.313
    Пол:
    Машки
    Имам доста луѓе запознаено преку нет,не се некој пријателства,али се на здраво здраво,во последно време тежок сум на проширување на нови пријателства,едноставно си се дружам со старите пријатели,другари,другарки.Иначе од форумов имам некој запознаено,а имам и видено случајно низ град,некој членки(од модни критики),али никому ништо :)

    Немам против никого да запознаам од форумов искрено,не гледам негативност во сето тоа.
     
    На WildMk и Ava.84 им се допаѓа ова.
  15. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.512
    Допаѓања:
    32.646
    Пол:
    Женски
    Се допишував на скајп на времето со еден и се сретнавме.Добро ни одеше виртуелниот муабет ама во живо не се најдовме баш.Толку беше после и виртуелно не продолживме со комуникација.

    Од форумот немам запознаено за жал никој.Може ќе имам среќа да сретнам некој низ град на пример @Herrera :D
     
    На WildMk, DEJAN.SKROMEN, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Pinky74

    Pinky74 Нов член

    Се зачлени на:
    7 декември 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Машки
    Мислам дека нема ништо страшно во ваквото запознавање. Се помалку имам можност да запознавам жени во живо (обврски, разведен со деца). Кај нас нема специјални места-локали за такво нешто. До сега немам негативни искуства, а со многу имам излезено. Со некои сме само испиле кафе, сме останале пријатели, со некои од нив се развила и љубовна врска. Нормално, никогаш на слепо,без предходно да видам со кого се допишувам, а тоа најчесто значи фејсбук (лажните профили се познаваат), па телефонска комуникација. Никоја не сум зезнал, никоја не ме зезнала...сфаќаш дека сепак поголемиот дел сме нормални луѓе
     
    На WildMk, mira.mira, korisnichka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Girly90

    Girly90 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    599
    Допаѓања:
    1.104
    Пол:
    Женски
    Ја и другарка ми у 7мо одд значи пред некои 15год бевме активни на мирц нели у тоа време беше ептен и нонстоп си праевме муабет со дечки.Два пати ни се погодија психопати. едниот тогаш може имаше над 20год еден мањак со црн капут а вториот дете на 14-15години памтам од една слаткарница не следеше негде километар 2, едвај му избегавме. ама деца после си се изнасмеавме, јес да се упрпавме.
    други лица имам вака на фб, ама само со еден се имам запознаено дека и беше другар на другарка. со рандом не сум ни пишувала нешо мн а не па да сум договарала средби
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Herrera

    Herrera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    10.372
    Абе каков град, ела на аеродром и бирај што сакаш од Duty Free, имаме попуст вработените па јас ќе те частам, нека биде ко Божиќен поклон за форумска пријателка :D

    Ја читам и @baba Rada изразила желба за запознавање, епа бабо да сме здрави и живи може и тој ден да го дочекаме :*

    Да не сум офф топик на темава , се имам запознаено со секакви фаци од интернет .....далечната 2000-2004 кога учев гимназија се допишував на Мирц со машко од Индонезија и ми стана мил и кој би рекол дека после 7 години таму некаде 2011 год. во живо ќе се видиме и изгушкаме, душа мила напатена од сиромашно семејство :hug:

    Многу позитивни средби со интернет фаци од Америка, Австралија, Канада, Тајланд, Јужна Африка , Норвешка.

    Аххх има многу моменти кои ги немам споделено на овој форум, се немам исповедано , но во секој случај се пријателства кои и ден денес траат и си честитаме празници и родендени на фејсбукот.

    Што вели сестра ми, море ти имаш кај кој да преспиеш во повеќе земји од светот . Е не, ќе се заебаваме :emo:
     
    На WildMk, Ava.84, mira.mira и 10 други им се допаѓа ова.
  19. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.617
    Допаѓања:
    36.928
    Пол:
    Машки
    Сум имал досега неколку средби. Сите биле позитивни на некој свој начин, без разлика дали останало сето тоа на една средба, бизнис дружба, прераснало во пријателство или нешто повеќе.

    Имам запознаено доста луѓе во виртуелниот свет, со некои сум имал и континуирано допишување, повици, со повеќето од нив не сум немал можност (далечина) или пак не сум сакал да остварам контакт во реалниот свет. Малку сум тежок по тоа прашање. Тешко стекнувам доверба во луѓе. Оние средби што се развиле во нешто повеќе траела комуникацијата континуирано, со месеци, па би рекол дека сум ги знаел одлично и ефектот на непосакувано изненадување го немало. Впрочем, впечатокот бил ист како да сме се знаеле отсекогаш и го продолживме она од виртуелното во реалноста.

    Овие краткотрајните најчесто било во врска со некој бизнис, купопродажба или пак некоја случајна средба.
    Се сеќавам пред неколку години, во една од институцииве наши, ни се сретнаа погледите со една личност што се имавме нешто кратко допишувано на фејсбук долго време пред средбава. Сеуште не сум сигурен дали ме препозна, но ми пријде и ме праша за помош во врска со она што чекавме. Си направивме така еден фин муабет додека не завршиме работа и секој си тргна по свој пат. Оттогаш ниту и пишав, ниту она мене. Уште сме пријатели на фејсбук и ден денешен. :D
     
    На WildMk и Herrera им се допаѓа ова.
  20. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Познавам некои од форумов. Ок ликови. Еден од нив ми е комшија. Знаете кој. Да не го означувам. :rofl:
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.