1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средба во живо со виртуелен лик

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sesil, 7 декември 2018.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ама па на расположение убаво влијае.
    А и храна влијае убаво на расположение.
    Гарантирам, после Лили не може да си тажен.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    е јбг вака бар на храна те потсеќам (на убаво) ко ќе ме видиш ^_^
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  3. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Само на убаво ме потсеќаш мор :hug:
     
    На LiliBoz и Annath им се допаѓа ова.
  4. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    Немам ништо против нови познанства, доколку некој изрази желба да се сретнеме во живо

    Порано сакав многу повеќе личности да запознаам, конктетно од форумов, сега сакам само 2
    Ама онака баш сакам сакам.. И ќе биде наскоро
     
    На Dadusicka, Роберт 7, DEJAN.SKROMEN и 4 други им се допаѓа ова.
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Леле уште памти.:rofl:
    Некни на каса во Зара одма се сетив на тебе.:D

    Абе, тука ни градат мол, ќе те чекам на шоп-шопинг.(hollest)
     
    На candy.cane, Sesil, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.457
    Пол:
    Женски
    Гледаш и ти памтиш :D

    долазим :rofl:
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Се имам запознавано и сеуште се запознавам кога има прилика, немам негативен став кон стекнувањето пријатели од виртуелни во реални.
    Први запознавање заедно со другарките правевме преку мирц со дечки. Тоа беше '99/2000 година. Ако некој не ни се допаднеше на изглед од далеку, немаше ни да му се претставиме, ќе го извисевме :lol:
    Потоа преку други социјални мрежи и форуми запознав 2-3 пријателки со кои сеуште комуницираме повремено, и една бивша љубов :$

    Секако со годините и искуството доаѓа до знаењето да процениш човек уште пред да го запознаеш. Но за жал има и многу паметни манипулатори кои можат да бидат опасни за младите и неискусните. Јас еден таков доживеав со мои 25 години, неможев да поверувам дека "паднав" на многу приказни :drunk:
    Среќа не дојде до запознавање во живо, малку фалеше, зашто ќе беше опасно. А комунициравме цела година. :@

    Од форумов познавам три пријателки благодарение на децата :D а со две сме прилично активни и со фамилијарни дружби (fingers)

    Очекувања немам големи кога запознавам ваков човек, зашто сепак пишаното е само една моментална состојба која не ја дава целосната слика за човекот, но сепак одбираш да го запознаеш зашто сметаш дека разговорите ви одговараат и поаѓаш со идеја дека ќе стекнеш нов пријател :)
     
    На Sesil, WildMk и duffi им се допаѓа ова.
  8. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Порано на форумот Идивиди направивме неколку форумски средби во живо и таму имам запознаено доста виртуелни ликови во живо. Тимот на модератори уште почесто се собираа на „работни“ состаноци, администраторот ги частеше за нивната волонтерска служба на форумот :)
    Тука на овој форум мојата перцепција е дека форумџиите се прилично срамежливи личности, ама сепак на 2-3 имам случајно налетано.
    Сепак многу повеќе виртуелни ликови од твитер имам сретнато во живо, порано на твитап собиранките и сл.
     
    На Роберт 7 и WildMk им се допаѓа ова.
  9. DEJAN.SKROMEN

    DEJAN.SKROMEN Нов член

    Се зачлени на:
    9 декември 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    @Ava.84 Flow ne ne strasna, malce opasna :D:$8) no ako trgnis da ja baras @Herrera, podvikni ce dojdam, ce ti pravam drustvo :!:(facepalm):hai:
     
  10. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Во млаџи дани се имам среќавано неколку пати со ликови, претежно дечки од социјални мрежи, ок беше иако воглавно разочаруваат во живо :D
    Ама било коректно, кафе, муабет, дружење, само со еден се смував и имав долга врска потоа.
    Последно, сретнав еден лик со кој жестоко се испокарав на фејсбук, на еден пост каде "апелирал до надлежните да се справат со бездомни кучиња за да не ја земеле граѓаните правдата во раце" :@
    Јас го познав, имам фотографска меморија и многу памтам ликови, ама тој фала богу не ме позна па избегнав конфликт.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.646
    Допаѓања:
    95.708
    Пол:
    Женски
    Ете денес точно 3 години откако ја запознав Данка моја @danichap заедно со нејзиното либе и мојата најубава снајка :inlove:
     
    На candy.cane, danichap, LollySky и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Fontana

    Fontana Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2018
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    595
    Пол:
    Женски
    Ниту сум се сретнала со некој таков лик, ниту пак сакам :) ќе се изгуби убавината на непознатото, на вистинските ние, т.е. ќе треба после и да се внимава што се пишува ако еве на пр. се запознам со некоја од членките на форумот.
     
  13. diskreten32

    diskreten32 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2013
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    3.034
    Пол:
    Машки
    Dosega ne pa taka i ke bide do navek sto podaleku tolku po raat :D
     
  14. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Ова ме потсетува на филмовите кога не сакаат да се сретнат со некоја личност па бегаат низ цел трговски за на крај да им искочи и нема бегање , па тука почнува , лелееееееее не те видох ја , па кај си ти беее , лелеее срцкааа :devil::devil::devil::D:D

    Дуфи се спасила на време :whew::rofl::devil:.


    Anyway
    Јас лично имам од Кајгана сретнато луџе , и тука имам запознаено двајца членови уште од пред неколку год , мислам поминаа веќе 4-5 год од тогаш ,ама веќе не се дел од фемина , прилично ок луѓе , позитивни искуства , интересно е да се со рандом луѓе од интернет , никад не знаеш што ќе те снајде , може некое срценце што ќе ти го разубави денот , или пак некој/а лудача што ќе те однесе у некој подрум и ќе ми се дере , КАЈ ТИ СЕ СЕГА СОРОСИДИТЕ, КАЈ ДА ТЕ СПАСАТ СЕА А , СЕА ЌЕ ДОЈДЕ 30 ЦМ ДИЛДО У ГАЗО ....
    Руски рулет мкд верзија , а во странство секогаш биле позитивни искуства кога запознаваш луѓе од интернет бидејќи таму никој со ништо не се замара и си се лагани луѓето.
    И така...
     
    На Animali, joy1 и duffi им се допаѓа ова.
  15. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Вака по форумиве кога читам мислења одма си замислувам како изгледа некој што ми се дели со мислењата, т.е ми е интересен лик. И многу пати сме контактирале и сме се дог за кафе и никогаш никој не бил како што го замислував и никогаш никој не бил онаков каков што е на форум. Дечките што тука се претставуваат како кул, опуштени и опенмајнд испаднале дека се искомплексирани намќори, а со оние што на форум сум се контрела и живци ми кинеле испаднаа дека се баш супер во живо и до ден денес се дружиме.
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не си видела вистинско контрање и кинење живци на форум изгледа, можеби само спротивни ставови со сепак нормален однос. :D Јас од таквите што сум имала такво искуство овде, би бегала што подалеку, не па да ми дојде желба да ги запознаам. Можеби некој би глумел кул и open-minded - но добра личност со емпатија да го покажува спротивното на интернет, да си ја остава културата и човечноста на страна кога ќе се логира и да се покажува во многу полошо светло, е тоа не верувам и ми нема логика. (Oсвен ако не е скроз несериозен онака, целосно да трола и тепа време на соодветната платформа... ама на тие тешко дека им е до запознавање штом дошле со таква цел. :D) Не сум имала искуство како првото, напротив... а за оние што имам слика од вториот тип - не ми треба таква негативност во реалноста. :)
     
    Последна измена: 2 март 2019
    На candy.cane, Amellie13, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Јас лично никогаш сум немала такво искуство, вон виртуелен свет да има средба и тоа лично поради мене т.е никогаш сум немала желба истото да се случи од самиот факт што сум индиферентна по тоа прашање, односно ако сум дошла во виртуелноста сакам така да биде, никакви други намери ниту цели :D
    Ако сакам средби во реалноста, тоа е исклучиво со луѓе чија прва средба и контакт ни бил токму таков, реален, очи в очи :)
    Не дека имам нешто против, но јас лично од тој аспект не сум ентузијаст :D
    А и мислам во последно време одбивам да се социјализирам со нови личности бидејќи некако ми треба голем одмор и пауза :D
     
  18. Novecento

    Novecento Популарен член

    Се зачлени на:
    13 март 2017
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Машки
    Ма гарант знам неколку луѓе од овде... #macedonia* е мало виртуелно село.
    * No pun intended.
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Не практикувам да се запознавам со луѓе од форуми затоа што знам некад душава да си ја остаам, а ќе се осеќам стегнато ако знам дека некој што ме знае, ме чита. Преку фејс се имам запознаено пар пати, и секогаш сум добивала коментари дека сум различна виртуелно и во живо. Виртуелно сум изгледала као аждаја, а во живо сум била слатка и мила. Иди па разбери! :)
     
    На candy.cane и Animali им се допаѓа ова.
  20. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.170
    Пол:
    Женски
    Една членка што "вешто" се крие која е ја најдов на фб и кога видов која е :x
    А тука сосема друга слика остава, така да ретки се оние кои се искрени на форумот :)
     
    На Heavencanwait, diskreten32, ЕденЧлен и 3 други им се допаѓа ова.