Средни училишта во Англија

Дискусија во 'Образование' започната од SweetCandyyy, 23 декември 2013.

 1. SweetCandyyy

  SweetCandyyy Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема па решив да отворам за да подискутираме малку за средните училишта во Англија.
  Ако има ваква тема или темата е несоодветна ве молам клуч :)

  Имам голема желба да учам средно во Англија и моите ме подржуваат, но под услов да добијам барем малку стипендија. Барав по интернет и најдов некои училишта. По можност сакаѓ да одам во Лондон па затоа таму барав училишта. Еве неколку:
  Kingsbury
  Woodside
  Mill Hill
  Ursuline
  South Hampstead и други.
  Што мислите вие? Според вас кое училиште е подобро и дали знаете какви стипендии дават?
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.558
  Допаѓања:
  30.416
  Пол:
  Женски
  Мислам дека си сеуште мала, ако мислиш да одиш сама во странство и таму да се школуваш. :!:
   
 3. LadyKx

  LadyKx Активен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  srednite vo anglija se zanikade,jas ja otpisav kerka mi i odi sega vo mk vo nova prvo pa potoa vo srdeno nase.fakultet e drugo tamu da se zapises a sredno e drugo,posebno za stranec.
  [mod-kirilica:3fmbxp4x][/mod-kirilica:3fmbxp4x]