1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средни училишта во Скопје (гимназии)

Дискусија во 'Образование' започната од thebesta, 29 април 2012.

 1. thebesta

  thebesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  Значи не сум од Скопје но би сакала средно да запишам во Скопје. Планирам во некоја гимназија т.е. сакам но не знам дали во гимназииите примаат од др градови. колку што разбрав и ми кажуваа за ЈБТ е јазично средно но сепак мислам дека првите 2 години општо па во 3 се определуваш за други училишта не сум се многу распрашала. ке ве замолам за ваше мислење :)
   
 2. Smileee

  Smileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  12
  Ти испратив во ЛП за неколкуте средни училишта за кои што знам..за оние за кои што бев заинтересирана и се распрашав :)
   
  На thebesta му/ѝ се допаѓа ова.
 3. thebesta

  thebesta Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  19
  da ostaneme vaka vo kontak moram ubavo sega se da vidim so prevoz i dali voopsto bi me primile inaku ti blagodaram.
   
 4. Smileee

  Smileee Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2011
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  12
  нема проблем ;) :*