1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средновековна Јапонија, нинџа предмети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од jgkm, 13 јануари 2013.

 1. jgkm

  jgkm Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2012
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  8
  Во последно време сум опседната со најфасцинантната култура средновековна Јапонија,се поврзано со нинџи,гејши и тако даље,би сакала да ве прашам девојки дали знаете некоја антикварница во скопјево или пак специјална продавница каде мозам да најдам предмети како нинчаки,мачеви,нозеви и се останато поврзано на оваа тема,фала..
   
 2. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Средновековна Јапонија,нинџа предмети

  и јас во последно на тоа работам па би било убаво да има :D
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  555
  Средновековна Јапонија,нинџа предмети

  Јас не ги сакам Јапонциве! :$ :D
   
 4. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Не знам дали има нешто такво, но и јас сум опседната со Јапонија.