1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средно Графички Дизајн

Дискусија во 'Образование' започната од My.self, 22 декември 2010.

 1. My.self

  My.self Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  2
  Мојот помал брат има желба од следниов септември да се запише на средно училиште графички дизајн... Посетуваше курсеви и тоа му е желба за понатаму. Само незнаеме дали во Македонија има такво средно училиште и каде се наоѓа?
   
  На caki.83 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  1.868
  Да да има во битола во средното училиште Таки Даскало :)
   
 3. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  339
  Јас колку што знам средно графички дизајн не постои во Скопје, но има смер графички дизајн во средното уметничко Лазар Личеновски. Не сум сигурна дали секоја година се активира смерот. Прашај си директно таму.
  Е сега можеби има некое приватно, но незнам тоа...
   
 4. caki.83

  caki.83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  34
  Mislam deka nema takvo sredno, mozebi treba da vidite vo privatnive sredni skoli koi sto imaat komjuteri kako predmet, ne sum sigurna za srednoto umetnicko, tamu ima grafika. Dokolku brat ti se zapise vo sredno umetnicko na grafika prvo ke uci klasicna grafika, crtanje(vladeenje na linija), pa potoa dr graficki tehniki, linoleum, suva igla itd. Na fakultetot za likovni umetnosti ima nasoka koja se bira od treta godina graficki dizajn... kolegite vikaat deka ne bile mnogu zadovolni... nemale kompjuteri :tmi: :D
  [mod-kirilica:m7sw4syz][/mod-kirilica:m7sw4syz]
   
 5. vemili

  vemili Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Вакво средно училиште има во Прилеп, дали има смер за дизајн не знам ама има графички смер емуц ристе ристевски рицко се вика училиштето, па информациии можеш да добиеш најсигурно од таму. Поз...
   
 6. Mettabel

  Mettabel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Графички дизајн има како смер во Средно уметничко, „Лазар Личеноски“ во Скопје. И да, секоја година е активен смерот. :)