1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средно вечерно училиште

Дискусија во 'Образование' започната од novelust, 25 април 2016.

 1. novelust

  novelust Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Веќе подолго време барам, на Фемина и на други сајтови, но ништо неможам да најдам! Или се закопани во некоја дупка или навистина ги нема никаде, па се извинувам ако се повторува темава.

  Поради тешки здравствени проблеми не се запишав и не завшив средно, сега ми е подобро и се каам што можеби е премногу касно.. Норвешки државјанин сум и имам 19 години, барам некое стручно училиште, математика, програмирање и фискултурно ми се највисоко на листата но навистина би била среќна со било што.:(;(
   
 2. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.870
  Пол:
  Женски
  Искрено вечерни училишта немам видено во Македонија,а можеби и има.
  Да те прашам, не можеш вонредно да земеш предмети од средно?
  Бидејќи знам девојки што завршиле средно,ама сакале после тоа и стручно,и си земале предмети повторно.
  Ама не знам за тебе дали е можно,бидејќи тебе ти требаат сите,ти советувам да прашаш во некое средно училиште.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  51.002
  Пол:
  Женски
  Прашај во работнички универзитет Кочо Рацин.
  Не сум сигурна, ама можеби има нешто слично на тоа што го бараш. :)
   
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.777
  Допаѓања:
  131.947
  Пол:
  Женски
  Можеш да се запишеш вонредно и така да ги полагаш предметите. Мислам дека при полагање се плакаше 300ден (не сум скроз сигурна за сумава, но не е повеке од 500) од предмет. Можеш во било кое школо, било кој смер.
   
 5. novelust

  novelust Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали знаете дали се проблем моите години? Фала, многу ми олеснивте!
   
 6. novelust

  novelust Активен член

  Се зачлени на:
  6 септември 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Страницата им е некако празна, и немаат ништо запишано, да не имаат некоја друга? :hug::whew:
   
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.777
  Допаѓања:
  131.947
  Пол:
  Женски
  Не се проблем... има и постари што се запишувале. И на крај си полагаш државна матура како и сите други средношколци.
   
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.842
  Допаѓања:
  4.862
  Пол:
  Женски
  Таму без да посетуваш настава добиваш диплома,мислам :)

  А инаку во било кое средно училиште можеш да се запишеш како вонреден ученик и полагаш само.