1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средно економско училиште Јовче Тесличков -Велес

Дискусија во 'Образование' започната од katrin96, 7 јуни 2011.

 1. katrin96

  katrin96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  9
  дали има некој искуство од ова училиште?бидејќи не сум од Велес..
  дали е вистина дека интернатот е бесплатен? ако темата е дупла избришете ја..благодарам однапред :)
   
 2. anence99

  anence99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас сум од Велес :) Интернетот е бесплатен, тоа е точно, а инаку добро училиште е :)
  Јас не учев таму, ама имам другарки што учат и викаат дека е добро.
   
 3. umotherf

  umotherf Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво!
  Дали знае некој кога е уписот? х)
   
 4. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.971
  Абе ако фактор за запишување ви е бесплатниот интернет, секоја чест. :D

  Добро е школото, не се запишуваат веќе само слаби ученици. Немам контакт со никој од таму, не ни се вкрстиле патишата досега. :)

  Многу помалку строго од Гимназија, построго од Хемиска и Узус. Тоа е тоа. :D
   
 5. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Си пребарував и си ја најдов темава. 8)
  Епа можам многу да си го пофалам моето ново училиште.Сега засега сум презадоволна од овој поминат месец и воопшто не се кајам за избраното училиште,и професорите и учениците и се е преубаво :rofl:
   
 6. VictoriaSan

  VictoriaSan Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  943
  Пол:
  Женски
  Па неможам да верувам дека некој има отворено тема и за Економска (како што си го викаме ние) !!! Па тоа е супер !! Инаку школо како школо е супер , плус тоа во центар е ... А за професорите и за квалитетот на настава не станува збор. И без двоумење на сите едни средношколци ако не знаете каде , Економска е сигурно вистинскиот избор!! ( Од искуство го зборувам ова)
   
 7. Viki 99

  Viki 99 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  6
  Здраво ќе може да ми кажете точно каде се наоѓа училиштево
   
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.014
  Допаѓања:
  36.003
  Пол:
  Женски
  @Viki 99 Училиштето се наоѓа во населбата Дворови во центарот на градот.
   
 9. Viki 99

  Viki 99 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  6
  Јaс би сaкaлa дa се зaпишaм. Амa незнaм кaкoв е интернaтoт.
   
 10. Glorcheto

  Glorcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  здраво пошто оваа година сум полуматурантка а незнам уште каде е подобро..сакам да бидам судика..дали економска да одам деловен? или пак гимназија ве молам помоошш:^):^):^):^):worried::worried::worried:
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  U moe vreme naj kletite profesori bea tamu i bese duvlo na mitadzii.
  Ne veruvam deka gi ima uste istite likovi jas bev prva sredno vo 2006ta godina, a i togas bea prilicno stari mnogu od gore navedenite poradi koi mnogu deca tamu nejkea da se zapisat.
  Znaeja i odlicni ucenici da gi butkaat za pari. Doticen profesor po matematika na vremeto, eden od naj ozloglasenite verojatno Velesanki cule za nego, si napravi vikendica na Kozuf taka sto rabotna snaga bea ucenici koi odea da mu rmbaat za dvojka.