1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средно козметичко во Београд

Дискусија во 'Образование' започната од anamarija65, 3 октомври 2015.

 1. anamarija65

  anamarija65 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2015
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите.
  Имам братучетка која има тетка во Београд а од Скопје е, и сака да оди да живее кај тетка и се додека не го заврши козметичко средно образование, потоа сака да си работи дома во своја посебена соба односно салон за муштерии и така да заработува пари. Секако е боље дома од колку да отвориш салон за убавина бидејќи не се исплати и не добиваш скоро ништо за себе. Братучетка ми има талент за шминкање, правење нокти, правење коса и тн.. И исто така тетка и ја тера кај неа да се школува и да си продолжи со работата и животот во Београд.. Ме интересира вие што мислите, би ли отишле да сте на нејзиното место? Не знам каков совет да и дадам :) Таа наредна година ќе е прва..
  Абе како професионалец работи за 14 години :D од грда лепотица ќе направи, да се чудиш на дарбата.