Средно медицинско училиште

Дискусија во 'Образование' започната од boki44ka, 14 јануари 2011.

  1. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.754
    Допаѓања:
    6.932
    Пол:
    Женски
    Znae li nekoj koj e mejlot na direktorkata na srednovo medicinsko? Se vika Maja saliu kako so vidov od Internet ama mi treba meil
     
  2. Janciii

    Janciii Нов член

    Се зачлени на:
    30 април 2023
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo, ako moze nekoj sto ima zavrsheno 1god fizioterapevti da mi pishe, sakam da znam otprilika kako e so profesorite, predmetite i slichno.
     
  3. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Da mi kazi nekoj dali sredno medicinsko smer medicinska sestra e tesko vo vtora godina mislam dali predmetite se teski za ucenje
     
  4. hakan

    hakan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Nisto ne e tesko ako pocnes da ucis od start...duri I mnogu pointeresno od prva e
     
  5. Jova201

    Jova201 Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2022
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Mene strav mi e patologija oti vaka teskicko se gleda mislam jas se plasam od toa da ne naucam jas sakam da go svatam predmetot ama imam strav nz ete zosto imam strav i neznam kako da se izboram protiv toj strav.I od so se plasam ke zemam se napamet ke naucam zato mi treba pomoss da mi kazi nekoj kako da go trgnam stravot i da naucam so razbiranje.
     
  6. hakan

    hakan Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2018
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Машки
    Ne znam dali ti e Strav od site ili samo od Patologija...Ako imas strav od Viki mozam da ti kazam deka nema potreba zaso e najfer zena.. moze ti e strav deka ne ucis so razbiranje a ona ne bara lekcijaski...Skoncentriraj se po planovite I objasnuvanjeto od tabla..slusaj na cas I ke vidis deka bara samo najvaznoto..
    Jas dodeka ova go sfativ ..otide godinata I srekja na kraj go fativ vozot ucejki cela kniga...A deka bara red I disciplina e visitina...no visitina e I deka e redok profesor so znaenje koj znae da ti se doblizi kako drugar...zatoa bidi si slobodna I slusaj ja na cas..Se nadevam deka kolku tolku ti pomognav
     
  7. Bisera McCartney

    Bisera McCartney Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2022
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво ме интересира за проф. биологија Елизабета Сарафимова дали попушта на крај на година? Исто и латински Ивица? Физика Наде?
     
    На dzivdzi555 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. janicka777

    janicka777 Нов член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2023
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    здраво ако може некој да ми каже од колку почнуваат прва и втора смена во Панче бидејќи знам се поразлично од другите средни
     
  9. Bisera McCartney

    Bisera McCartney Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2022
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Prva smena pocnuva od 7 30, 8mj chas zavrshuva u 13:45
    Vtora smena pocnuva u 14
    Zavrshhva 8mi chas u 20:15
     
  10. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    471
    Dali vo vtora godina sredno "medicinska sestra" odat na praksa vo bolnica? Ili samo vo skolo
     
  11. vintage bby

    vintage bby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Само во школо, кабинетска пракса
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    471
    Od treta pocnuvat vo bolnica neli? Toa e rabota kaj rabotodvacot ili greska sum?
     
  13. vintage bby

    vintage bby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да во трета во болинца, се оди на одделение со инструктор а има и преку лето феријална пракса
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Meddy

    Meddy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2021
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    471
    Izvinete nemozam lp da vi pisam zatoa citirav, ferijalna e samo vo 1va i 2ra? A rabota kaj rabotodavac vo tekot na 3ta i 4ta vo bolnica plus ferijalna u leto?
     
  15. vintage bby

    vintage bby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Да прва е само феријална, втора е во школо и феријална а трета е во болница и феријална, 4та нема феријална
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. dzivdzi555

    dzivdzi555 Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2023
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo dali kje moze nekoj da mi kaze otprilika nesto za profesorkata Valentina stamenkovik istorija
     
    На Skilover му/ѝ се допаѓа ова.
  17. TheSlugPrincess

    TheSlugPrincess Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2023
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Eh bas mi e milo sto mozam da ti pomognam, jas sum momentalno prva i mene mi predava, saka mnogu aktivnost na cas, ako nemas aktivnost i za 5 da i odgovoris sepak 4 ke ti stavi, koga isprasuva bara raboti so gi kazala na cas i zatoa preporaka se da zapises sto ke kaze posto ke go nema vo ucebnikot a sepak kje ti go bara, od pred nekoj cas ni donesoa smart tabla i prezentacii prakja nie mislevme dovolno e od prezentacijata i od ucebnikot ama ne.. mora da se zapisuva, vo glavno sekoj ke ima razlicno mislenje za nea moeto e neutralno nekogas e fer a nekogas ne e, ne bev spremna ednas i mi stavi 2 a pred toa imav 5 no mi zakluci 4 mi popusti, novo pravilo ako ne nosis mantil ke te digne na tabla pa zatoa sekad da se bide vo mantil ili pa da si bubas xD
    Nema testovi kaj nea, samo usen odgovor barem do sega...
     
  18. TheSlugPrincess

    TheSlugPrincess Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2023
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Beti popusta i za polugodie a ne za kraj, ivica sea go nema, a nade zavisi ako fatis vrska ke popusti no sum cula deka posle toa ti prefrlala.. mene ne znam kako sea na polugodie od 3 na test 4 usen odgovor i use eden test 2 mi rece deka ke imam 3 za poligodie koga vo dnevnik ja nemade dvojkata tuku 4,3,4 i 4 zakluceno kaj nade e mnogu vazno kako ke se postavis na casot
     
  19. TheSlugPrincess

    TheSlugPrincess Активен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2023
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Jas imam prasanje za site sto se prva momentalno i sto Vaska im predava makedonski, sto kje bide so pismenata? Temi ne kaza samo rece deka ke bidat ili od Gilgames ili od Ilijada
     
    На Dianñ3a му/ѝ се допаѓа ова.
  20. I shto sega

    I shto sega Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2022
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Има ли некој запишан во дуалната паралелка за Фармацевтсли техничар од трета година? Како сте задоволни од практичната настава во Алкалоид?