1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средно музичко

Дискусија во 'Образование' започната од BlackPiano, 26 јануари 2013.

  1. BlackPiano

    BlackPiano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2012
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Дали има некоја феминка што завршила или сеуште учи во средно музичко училиште?
    Споделете искуства. :)

    невидов ваква тема, ако има веднаш клуч
     
  2. MerlinMonro8

    MerlinMonro8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    209
    И јас би сакала да слушнам нешто повеќе за ова. На пример што се е потребно за да влезете во музичко, поени и слично.
     
  3. val2

    val2 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    3
    ја мислам дека е потребно да имаш добри оценки од нижо музичко и основно но и на приемен да се покажеш по иструмент и солфеж
     
  4. val2

    val2 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    3
    ја мислам дека е потребно да имаш добри оценки од нижо музичко и основно но и на приемен да се покажеш по иструмент и солфеж
     
  5. Nekoja.devojka

    Nekoja.devojka Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Sredno muzicko "Ilija Nikolovski Luj" - vase mislenje?

    Mene me vlece muzikata i odev nizo muzicko veke nekolku godini, a sega e red na sredno. A ako ne se desi nesto so muzikava planiram da odam faks za jazici(bidejki isto taka gi sakam mnogu jazicite i mi odat). Dali da odam sredno muzicko ili pak gimnazija? Vase mislenje- Fala :)
     
  6. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Sredno muzicko "Ilija Nikolovski Luj" - vase mislenje?

    А сега е веќе на ред,да научиш дека на форумов треба да пишуваш на Кирилица. :)

    Иста си ко другарка ми..Ама еве ако повеќе те влечи музиката,оди си музичко!И онака денес кај и да одиш средно,секаде можиш да се запишиш на факултет.Можи ќе ти скинат некое бодче,ама нема везе.
     
    На Nekoja.devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nekoja.devojka

    Nekoja.devojka Нов член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Sredno muzicko "Ilija Nikolovski Luj" - vase mislenje?

    Хахахахха важи :) и јас така мислам да ти кажам право ;)
     
  8. Annchyy

    Annchyy Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Јас се запишав сега средно во Луј така да од септември кје ти кажам како е тоочно таму и што све има? Иначе вака ако ги имаш сите петки од основно тогаш 100% кје те примат па макар и некоја 4ка да имаш имаш приемен испит и ако го положш тој те примаат и плус ти даваат бодови за дипломи и ако си завршила нижо музичко ;)

    П.С. Некој да не ги знае лектирите за прва средно за во Луј? Кје ви бидам многу благодарна фала ви :)
     
  9. ХЈ145

    ХЈ145 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2019
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Ќе ми објасни некој подетално за училиштево. Сакам да се запишам од следната година за ударни инструменти, но немам нижо образование и имам околу 65 поени. Дали ќе ме примат?
     
  10. Indigo Candy

    Indigo Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    26
    Можеби некој знае како оди да се зачлениш во Хор(зборувам на пример за Градски хор и некој такви што настапуваат, не за училишен) преку некоја аудиција можеби или оди тоа преку ЛУЈ
     
  11. NoirSerpentine

    NoirSerpentine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2021
    Пораки:
    804
    Допаѓања:
    1.840
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не оди преку Луј, барем не би требало. Одиш во посакуваниот хор и прашуваш како оди процедурата, дали примаат нови членови и сл.
     
    На Indigo Candy му/ѝ се допаѓа ова.