Средно музичко

Дискусија во 'Образование' започната од BlackPiano, 26 јануари 2013.

 1. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Дали има некоја феминка што завршила или сеуште учи во средно музичко училиште?
  Споделете искуства. :)

  невидов ваква тема, ако има веднаш клуч
   
 2. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  И јас би сакала да слушнам нешто повеќе за ова. На пример што се е потребно за да влезете во музичко, поени и слично.
   
 3. val2

  val2 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  ја мислам дека е потребно да имаш добри оценки од нижо музичко и основно но и на приемен да се покажеш по иструмент и солфеж
   
 4. val2

  val2 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  3
  ја мислам дека е потребно да имаш добри оценки од нижо музичко и основно но и на приемен да се покажеш по иструмент и солфеж
   
 5. Nekoja.devojka

  Nekoja.devojka Нов член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Sredno muzicko "Ilija Nikolovski Luj" - vase mislenje?

  Mene me vlece muzikata i odev nizo muzicko veke nekolku godini, a sega e red na sredno. A ako ne se desi nesto so muzikava planiram da odam faks za jazici(bidejki isto taka gi sakam mnogu jazicite i mi odat). Dali da odam sredno muzicko ili pak gimnazija? Vase mislenje- Fala :)
   
 6. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Sredno muzicko "Ilija Nikolovski Luj" - vase mislenje?

  А сега е веќе на ред,да научиш дека на форумов треба да пишуваш на Кирилица. :)

  Иста си ко другарка ми..Ама еве ако повеќе те влечи музиката,оди си музичко!И онака денес кај и да одиш средно,секаде можиш да се запишиш на факултет.Можи ќе ти скинат некое бодче,ама нема везе.
   
  На Nekoja.devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Nekoja.devojka

  Nekoja.devojka Нов член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Sredno muzicko "Ilija Nikolovski Luj" - vase mislenje?

  Хахахахха важи :) и јас така мислам да ти кажам право ;)
   
 8. Annchyy

  Annchyy Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Јас се запишав сега средно во Луј така да од септември кје ти кажам како е тоочно таму и што све има? Иначе вака ако ги имаш сите петки од основно тогаш 100% кје те примат па макар и некоја 4ка да имаш имаш приемен испит и ако го положш тој те примаат и плус ти даваат бодови за дипломи и ако си завршила нижо музичко ;)

  П.С. Некој да не ги знае лектирите за прва средно за во Луј? Кје ви бидам многу благодарна фала ви :)
   
 9. ХЈ145

  ХЈ145 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Ќе ми објасни некој подетално за училиштево. Сакам да се запишам од следната година за ударни инструменти, но немам нижо образование и имам околу 65 поени. Дали ќе ме примат?