Средно муизичко во Штип

Дискусија во 'Образование' започната од RocketQueen06, 17 јануари 2013.

 1. RocketQueen06

  RocketQueen06 Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Сакам да одам музичко средно, знам да свирам само на гитара, дали знае некој што се изучува, почетник сум па барам помош, ако може некој да ми објасни основни работи?
   
 2. pretty.liers

  pretty.liers Активен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Знам дека е доцна, али сепак да пишам.
  Значи ти сега си 1ва година во ДМУЦ? .. Си осетила на своја кожа колку е тешко..тоа иде вака.
  Значи од утро од 8 до вечер до 7 ти си во училиште! Измееѓу имаш слободни часови, пример 4ти час, потоа 6ти и 7ми, па вежби... Професорите колку толку се толерантни но часовите со поедини ученици кај поедини професори се ХАОС! НИКАКОВ ВПОСТАВЕН РЕД! ако те интересира уште нешто пиши..
  (веројатно не те интересира бидејќи слушнав оваа година прва година нема ученици)
   
 3. Audrey16

  Audrey16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2013
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  50
  Добро стварно е хаос во МБУЦ ама најзакон е :) и таа слобода таму што ја имавме, никаде во ниедно средно ја нема. Ама кога треба да се работи, треба :)