1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средства за чистење на тоалетот (кади, плочки, мијалници)

Дискусија во 'Дом' започната од mackice, 14 април 2011.

 1. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Девојки може изгледа смешно но јас си имам мака не знам кај да го барам решението,пробав со неколку сретства но ништо не помогна за остранување на дамки во кадата па ако знае некој некое ефикасно нека пише фалаа позззз :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi: :tmi:
  Со што ги чистите вие вашите тоалети?
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Сретство за чистење кади

  Мајка ми чисти со едно поли рапид мислам севикаше и вика убаво чистело.(мислам дека е тоа не сум 100 % сигурна)
   
 3. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  Сретство за чистење кади

  Се извинувам за оф-топик, ама јас мислам дека темава би требало да стои во „Дом“?

  Иначе, мајка ми чисти или со Цифт или со Доместос. Во двата случаеви помага.
   
 4. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.567
  Пол:
  Женски
  Средство за чистење кади

  [​IMG]
  Универзален и концентриран детергент за сите видови масни и трајно нечисти површини. Ефикасен е при чистење на рерни, рингли, памни плочи, скари, фритези, респиратори, автомобилски мотори, како и за перење на теписи, купатила, и вадење на масни дамки од алиштата.
  Го имаме дома и навистина е многу ефикасен. И цената е супер окулу 100до 150 ден. ;)
   
  На XstrongerX и stilas7 им се допаѓа ова.
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.331
  Средство за чистење кади

  Јас ја чистам со Доместос.
   
 6. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Средство за чистење кади


  http://www.ascsro.sk/library/images/Sk_ ... y/puli.jpg
  Ако мислеше на ова тогаш даа... Навистина убаво чисти...
   
 7. mackice

  mackice Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  12
  Средство за чистење кади

  со доместос имам чистено, но не се чисти баш убаво :angel:
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.332
  Допаѓања:
  22.463
  Пол:
  Женски
  Средство за чистење кади

  „Доместос Зеро“ мислам дека се викаше тој поновиот, и мајка ми вели дека е многу поефикасен од обичниот.
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Средство за чистење кади

  Ние дома имаме темно плави санитарии, па таквите бели дамки од вода се појавуваат скоро секој ден, што значи дека редовно треба да се чистат.
  Јас најчесто чистам со универзално средство Ajax. Не е лошо, а и убав мирис после тоа остава.
  [​IMG]

  Некогаш чистам и со Pulirapid, ама некако не ми е по мерак. Ми ги суши рацете, густо е и потешко се одмива.
  [​IMG]

  И Gloss е добро, ние ги користиме сите видови: за тепих, за садови, за стакло...
  [​IMG]
   
 10. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Средство за чистење кади

  [​IMG]

  Јас со ова чудово чистам.
  Без да се помачиш да триеш дамки - не излегува, па ако сакаш со најскапиот чисти ти.
  Овој ми врши работа, што има врска што е најефтин? :wasntme:
   
 11. filli

  filli Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  4
  Средство за чистење кади

  Кадата ја чистиме со Ајах -bathroom.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG8230.jpg
   IMG8230.jpg
   Големина на фајлот:
   42,5 KB
   Прегледи:
   602
 12. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  Средство за чистење кади

  Мајка ми чисти со поли рапид и баба ми исто многу е ефикасен кога ќе влезам во беце кадата умивалникот се сија :)
   
 13. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Средства за чистење

  Феминки ми треба некое средство за чистење плочки. И кујнски и оние од wc. И да е по пристапна цена. Некој предлог?
   
 14. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Средства за чистење

  [​IMG]

  Ова за плочки ти е нешто најдобро!
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Средства за чистење

  го користев долго време Ајакс црвениот убаво мирисаше,случајно налетав на Авакс за смешна цена од 70 денари, чисти се и повеќе свети од Ајаксот ама не мириса
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Em4e711

  Em4e711 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  611
  Допаѓања:
  368
  Средства за чистење

  Јас купатилото, плочките од ходниците, скалите.. се чистам со Пулирапид, тој белиот : ) Сега мајка ми купила некој си Глос за вц ама не ми се свиѓа како мириса, некако на мувла хххх после не се чувствува мирисот, со пулирапид пак си чистам, некако на освежително се ми мириса. За стакло сега користам едно Show, пред тоа едно блиц, ова убаво мириса :)
  За садови (иако скоро никогаш не мијам) мн ми се свиѓа Спин, посебно тој од алое вера, прекрасно мириса.. За дрва стандардната политура :)
   
  На Believer му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Средство за чистење кади

  Кадата ја чистам со Арф црвениот и сум многу задоволна кадата ми сија потоа,но исто така ја чистам и со прашок за перење.
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. millagros

  millagros Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  5
  Средство за чистење кади

  ее ијас тоа го користам
   
 19. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Средство за чистење кади

  Подобро нешто од Ајах -bathroom здравје, не само кадата туку цело купатило го чистам. само внимавајте бидејќи е многу јако не дај боже може да се задушиш од него ако немаш отворено прозорец.
   
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Средство за чистење кади

  [​IMG]

  [​IMG]

  перфекција се средствата нема нешто што не чистат, а овој последниот чешмите ги прави како нови.

  а понекогаш чистиме и со санитарен оцет како овој на пример:

  [​IMG]

  како го јаде бигорот абе нема грешка.