1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Средување на веѓи

Дискусија во 'Лице' започната од ^angel^, 7 март 2016.

 1. ^angel^

  ^angel^ Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  1.264
  Пол:
  Женски
  Барав по форумов слична тема но не најдов и решив да ја отворам бидејќи ми треба совет. Ми се ближи свадба и сакам негде да одам да ми ги средат убаво веѓите баш ко што сега е во тренд. Негде да ми препорачате?
   
  На mari_sa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Па ако си од Битола,можеш да одиш во Viola (дрвен пазар).
  Можда е касно,но сега ја забележав темата...
   
 3. Ники.

  Ники. Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  1.266
  Пол:
  Женски
  Давај те предлози за некоја си добра козметичарка која знае баш убаво да чупа..во Скопје..:o:o:D
   
 4. arcticmonkeys

  arcticmonkeys Нов член

  Се зачлени на:
  31 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Луѓе давајте совети за натрурал хаха веѓи.Бидејки сама ги чупам дтрсв ми е даифсмд кај некок козметичар бидејли на сите мои пријатели го имаат умиштено
   
 5. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  1.106
  Дали некоја го користела гелов?
   

  Прикачени фајлови:

  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  898
  Женски, сакав да ве прашам со што ги цртате веѓите за оној природен изглед секојдневно? Малце ми се крш веѓите и неможам секој ден дс трошам 15мин со гел или сенка да ги цртам и изедначувам..

  Јас го порачав, утре ќе ми стигне па ќе пишам рецензија
   
  Последна измена од модератор: 3 јуни 2018
  На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.711
  Пол:
  Женски
  Јас со вакво моливче. Воопшто не е тешко за користење и не одзема многу време. :)

  [​IMG]
   
  На sj *O*, naturally и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 8. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  898

  Моливчињата или незнам да ги користам или премногу остар изглед ми даваат , сакам нежни линии а со моливче тоа неможам да си го постигнааѓ
   
 9. Rebecca_R

  Rebecca_R Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.083
  Допаѓања:
  55.711
  Пол:
  Женски
  Не мора со наострено моливче да црташ, првин нацртај неколку линии на рака да се потроши моливчето а потоа со 'тапо' врвче полесно ке добиеш природен изглед.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  898
  Ќе те послушам уште утре , и ќе ти пишам резултат :D
   
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.755
  Допаѓања:
  19.219
  Пол:
  Женски
  Девојки во козметичкине салони каква фарба за веги користат?
   
 12. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  1.106
  Дали го проба? Како си задоволна?
   
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  898
  Го чекам уште , и им пишав , seen ми оставија 8-|
   
 14. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  4.918
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов само да кажам, ако планирате да ги фарбате веѓите обавезно одете во салон кај некој професионален козметичар кој знае што прави.
  Пред еден час се вратив од козметичар, до пред 10 минути се триев во веѓиве ко тепих да перам. Веѓиве ми се како на ѓаол Ванус. (facepalm)
   
  На piksooki и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 15. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  898
  А ти каде беше ? :(
   
 16. Кена Рис

  Кена Рис Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2017
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  4.918
  Пол:
  Женски
  @ludamaja10 Охрид (facepalm) Втор пат ги правам со фарба и не сакав воопшто, бидејќи имам темни веѓи и немам потреба да ги фарбам реално. Ама ајде ме убедија некако и кога се видов... лицево го откорнав од триење со масло :D Ум за друг пат.
   
  На Espadrila и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 17. ludamaja10

  ludamaja10 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  1.175
  Допаѓања:
  898
  Жал ми е :(
   
  На Кена Рис му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Preporachajte mi nekoj proizvod ili domashna maska za zgusnuvanje na vegji
   
 19. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Devojki preporachajte mi nekoja domashna maska za zgusnuvanje na vegji i pobrz rast
   
 20. *katja*

  *katja* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2016
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  899
  Само рицинусово масло. Ама треба време (мин. 7 недели) и трпение. Има и на youtube видеа за резултати.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.