Средување на ноктите по надградба

Дискусија во 'Тело' започната од pupi.girl, 6 јуни 2012.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  :hai: женски! Сигурна сум дека сите сте имале ваков проблем. Само што ги извадивте ноктите и забелжавте дека вашите природни се исто така оштетени. Мене по оваа последна надградба многи ми се оштетија. Два ми се до пола скршени, ми изгледаат како изгрицкани, многу ми се меки и ме болат. Едвај можам да се измијам раце со топла вода, затоа што осеќам печење. Ако знаете споделете некое искуство за нега и побрзо оздравување. Се извунувам ако темата е двојна, слободно избришете ја :)
   
 2. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  во сад тури вода ладна ( многу ладна затоа што ги зајакнува ноктите ) и стави неколку капки линон и чувај ги така 5 мин.. и така прави 2 -3 пати во денот .. мене ми помага .. пробај .. можеш и да си купиш и крема за нокти за зајакнување и обновување..
   
  На pupi.girl и TeaRock им се допаѓа ова.
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.028
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  Ги исеков вештачките, ги турпирав и едвај го извадив лепакот. Не ми се оштетија моите нокти, тоа ќе се случи ако се претера со стругањето. И сега чекам да ми пораснат, да знаев подобар начин ќе го применев. :D
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. detelinkaa

  detelinkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2012
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  59
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  Офффф, најгадното нешто!
  Имам ставено гел на ноктите само два пати, првиот помина добро ама вториот... па без нокти ме остави!
  Како ливче ми беа тенки и ме болеа многу...
  Затоа што беа толку тенки постојано ги лакирав затоа што се виткаа и кршеа па си викам лакот да ги стегне малку.
  Инаку мачкај ги со павловиќева маст, многу помага :)
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  Фала ви :* уште еднаш убаво ќе размислам пред да ставам вештачки, зошто сега не можам да поднесам да си ги гледам ноктите толку грди :lol:
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.954
  Пол:
  Женски
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  ^тоа што веќе ти го рекоа со вода и лимон, + со павловичева мачкај ги
   
  На Pufche и pupi.girl им се допаѓа ова.
 7. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  67.833
  Пол:
  Женски
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  Ауф, ужас :sweat: Јас еве сега имам надградба, кај и да е ќе треба да ги вадам, нејќам ни да помислам, уште сега психички се спремам :tmi: Минатиот пат едвај ги опраив ноктиве, абе како хартија ми беа! Меки, цели ми се виткаа и не можев раце да измијам од што ме болеа :doh: Сега кога ќе ги извадам овие, ќе го пробам тоа со вода и лимон и павловичева. Се надевам нема да ме болат многу (од стругањето највише болат) :worried: :hai:
   
 8. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.803
  Пол:
  Женски
  Опоравување на ноктите по надгрдбата

  И јас одвај се капам :( ама ете сега ги мачкам со павловиќева и како подобри ми изгледаат уште да пораснат :lol: