1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќен Божиќ

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од ackaa91, 7 јануари 2011.

 1. ackaa91

  ackaa91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  Нека бадниковата вечер ви го избрише сето она што сакате да го заборавиш, а божиќното утро ви исплете венец од здравје, среќа, љубов и божји благослов!
  Христос се роди!
  поздрав :)
   
 2. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.709
  Допаѓања:
  17.442
  Пол:
  Женски
  Среќен Божиќ!Христос се роди!
   
 3. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Среќен Божиќ!Христос се роди!
   
 4. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.044
  Честит Божиќ, Христос се роди !!! Мир Божји
   
 5. marija7

  marija7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  [​IMG]
  среќа,здравје,љубов ,пари.
  за многу години нека ни е.
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  Честити Божик на сите православни верници, Христос се роди :$
  и така втора година по ред (едно по друго ми се падна паричката) , лани и за Бозжик и за Василица, и сега за Божик, а за Василица ке видиме :$
   
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Имајте мир во душата, љубов во срцето, вера Во Бога....
  Радувајте се, сакајте, простувјте!

  СРЕЌЕН БОЖИЌ! :)
   
 8. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  На Sweety-Tweety му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  499
  Честит Божиќ, Христос се роди! Добро здравје, радост, спокој и многу љубов во годинава што следи.
   
 10. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  ***ХРИСТОС СЕ РОДИ! НЕКА Е ЗА МНОГУ ГОДИНИ!***
   
 11. Cokolatce95

  Cokolatce95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  131
  Христос се роди !
  Ви посакувам многу ЗДРАВЈЕ, љубов, радост и прекрасен помин со најблиските на еден од најубавите христијански празници ! СРЕЌЕН БОЖИЌ !!!
   
 12. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Кога бадниковата свеќа догорува, слушнете го срцето што зборува, нека среќа низ животот ве води, среќен ви Божиќ, ХРИСТОС СЕ РОДИ! :* :* :hug:
   
 13. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Среќен Божик на сите христијани, за многу години нека ни е празникот ХРИСТОС СЕ РОДИ!!! :*
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Честит Божиќ феминки :)
   
 15. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш,а божиќното утро ти исплете венец од здравје, среќа, љубов и благослов.
  ХРИСТОС СЕ РОДИ! :)
   
 16. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.199
  Допаѓања:
  21.541
  Пол:
  Женски
  Нека бадниковата вечер го избрише сето она што сакаш да го заборавиш, а божикното утро да ти исплете венец од среќа, здравје, љубов и божји благослов ХРИСТОС СЕ РОДИ - НАВИСТИНА СЕ РОДИ СРЕЌЕН БОЖИЌ НА СИТЕ ХРИСТИЈАНИ!!!
   
 17. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Христос се роди!
  Честит Божиќ!
   
 18. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
 19. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
  Среќен Божик! Христос се роди! (малку каснам :lol: )
  Ви посакувам многу здравје, среќа и љубов. позз :*
   
 20. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  Иако со мало задоцнување, Среќен Божиќ на сите, Христос се роди!