1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќна со статус сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од irena, 10 ноември 2009.

 1. irena

  irena Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  26
  Пред 1 година не можев ни да си замислам што би правела сама. Секогаш имав некој до мене од 15г наваму. По последната разделба толку сум разочарана од машките што не знам како некогаш пак ќе му верувам на некого. :(
  Сега сум среќна што сум сама и најдобро се забавувам. Секое излегување ми е ново доживување :lol: :lol:
  Ги поддржувам сите женски што решиле да направат пауза од машките глупости :lol:
   
  На Cecko85, lilybeth, Unfaithful18 и 8 други им се допаѓа ова.
 2. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  :D :D се приклучувам и јас. имав долга врска (3год) и јас излегов прелажаната. сега сум многу посреќна и послободна ;) многу повеќе излегувам и реално се е позабавно кога немаш дечко.
   
 3. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Навистина ми е подобро кога сум сама, имам време повеќе да си посветам себе си. Два пати сум била во долга врска и знам дека кога сум во врска сум помалку комуникативна и по склона кон дебелеење :lol: :lol:
   
 4. Dona

  Dona Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  19
  Ne deka mislam neshto loso, ama sepak da si kazam deka normalno deka se e polesno koga si sam. Ne zavisis od nikoj i nikoj ne zavisi od tebe, pa mozes da si pravis se shto ke posakas i toa podrazbira neli poveke vreme za sebe, flert, zabava... Megutoa nikoj nemoze da izdrzi cel zivot da bide sam...ona cuvstvo shto imash koga so nekoj gi delis site raboti, koga toj znae se za tebe i pak te saka, koga ti pravi mali slatki raboti za da e oraspolozi koga si tazna, koga te guska kako da e posleden den na svetot, ne moze da se zameni ni so edna zabava ili muabet so drugarkite. Sega normalno, ako bivshite deckovci vashi bile za nikade i ve lazele, ne ve zasluzuvaat i vo takva vrska nikako ne treba da se ostane...Sakam da kazam, ne se otkazuvajte od ljubovta, zatoa shto sekogash postoi pravata licnost za vas, samo treba da ja najdete :) a za da stignete do nea, ke treba da baknete mnogu zabi :))
   
  На aleks54, baby19 и sonuvacka им се допаѓа ова.
 5. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Dona во право си дека човек не може да биде цел живот сам. многу убави зборови избра за да опишеш колку е убаво да си во успешна врска. но, понекогаш секој има желба за пауза, особено кога го нема сретнато вистинскиот :|
   
 6. kiki-riki

  kiki-riki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  116
  врските кои претходно ги споменавте, најверојатно биле со погрешни мажи, кога си со вистинскиот се е поинаку, ви посакувам што побргу да го сретнете :lol:
   
  На pufi-cufi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. KOLEVA.TATYANA

  KOLEVA.TATYANA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  AJ DA RECEME DEKA SINGLE E PODOBRO DO RELATIONSHIP
  IMAM 20 GOD I STUDIRAM MEDICINA
  DOSEGA NE SUM IMALA VRSKA
   
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  сингл или во врска....па се си има своја убавина,предности и недостатоци...кога ќе се заситиш од една фаза идеш во друга...мене искрено да си кажам моментално ми се има здосадено од статус сингл :? ...убаво е не викам не да не се замараш со никој и ништо...ама па ете баш сега сакам да се замарам со некој.... :D
   
 9. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Моментално и јас сум во групата на сингл девојки ;)
  Уживам во слободата, барем гледам добра забава во тоа, дури и си мислам (покрај тоолку многу обврски) како би одделила време за НЕГО?
  Се во свое време, нормално е дека и во врска има мнооогу убајни. :)
  Како и да е, кога ќе стапам во врска, ќе ви кажам хехехе ;)
   
 10. partygirl

  partygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  10
  single and loving it- toa sum jas. obozavam sto sum single, na nikoj ne treba od obvrska da mu se javis, se zurkas, iskacas so drugarki, ne pazis naokolu koa se smees so nekoj drugar pa da ne te vidi nekoj i da mu prenese na decko ti, pa nema ljubomori, nema glupi karanici, se muvas so koj so ti tekne...top. jas ne sum bila single od 5to odd....sea iam 19 godini i vise 4 meseci sum single...leleeee sto se sum propustila ne mi se veruva deka sum se zamarala so nekoi stvari i kakvi se gluposti sum praela...xax duri i smesno mi e
   
  На jupi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Vaznichka

  Vaznichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1

  Леле и ја сум таква ... сум имала двајца дечковци до сега и сите со разлика од по една година...( одам со еден, раскинувам-после цееела година фаќам друг:D ) и еве сега веќе повеќе од година како раскинав со последниот. И стварно...ама баѓ стварно ми е смачено да бидам сингл. Си има предности Да ама верувајте има и мани. Кога ќе ги видам сите по градот за рака се смејат...гушкаат...бакнуваат...И ја сакааааам такааа :worried::worried: Сакам некој да ме гушне и да ме развесели...сакам некој да го чекам да пише или да се јави...и да ме нервира со мали ситници и да ме радува со мали ситници. Навистина ми фали сето тоа ...Понекогаш е тешко да си СИНГЛ :/
   
 12. nasmejse

  nasmejse Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  И јас бев едно време среќна со статус сингл... Посебно кога ќе излезе човек од лоша врска и ќе се препушти на пријателите и добрата забава, долго време сака да го задржи тој статус. Но поминува ... Создадени сме да бидеме во пар и среќен е тој што ќе си ја најде својата половина со која се надополнува. Пеперутките во стомакот... чувството дека можеш се ... спремен да направиш се за да измамиш насмевка и среќа кај саканиот. Аахх... колку ми фали тоа чувство. За жал луѓето се повеќе стануваат индивидуалисти и емотивно хендикепирани :(
   
  На HeidiDiWalt и sonuvacka им се допаѓа ова.
 13. rezisojka

  rezisojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Najdobroto e da si single. Ne sum imala podolga vrska od 5 meseci, ne mozam sega za sega da se vrzuvam kolku i da se trudam. Resiv da uzivam vo ovoj period u zivotot i odlicno mi ide!!! :DD
   
 14. majami

  majami Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  6
  ja iskreno iam 24 god i uste ne sum bila vo dolga vrska,poso ednostavno single mi e super i nejkam mazite da me zamaraat so gluposti! me gusat ednostavno,ali ipak treba da bide nekoj pokraj tebe! Ako ima nekoj razbiranje ke bide ako ne tesko!
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  И јас сум сингл и не мислам дека е баш најдобро, добро кога знаеш дека на никој нема да се правдаш и можеш да правиш што сакаш. Но кога ги видиш другарките среќни со нивните дечковци и ти посакуваш да си имаш дечко. И ако подолго време си сингл ке ти здосадат и излегувањата и се бидејки се ке биде едно исто и ке ти биде монотоно и досадно. Незнам за вас но јас би сакала да сум во врска, можеби затоа што сум подолго време сингл.
   
 16. bonney25

  bonney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Ne znam bas kolku e lesno da si single, nekogas ti e preku glava od se , od rabotni obvrski, semejni, prijateli........ i vremeto ti e tolku ispolneto sto nemas moment za da se pocustvuvas deka ti fali nesto ili nekoj. Ali koga ke dojde krajot nadenot ti pak si sam. Mozebi ima svoja ubavina i toa vo odreden period od zivotot ali ne kako trajno resenie, 6 meseci sum single od poslednata vrska i ne e deka se zalam, znaci ispolneto ti e vremeto do maksimum, megutoa ti fali toj nekoj, nekoj sto ke ti se javi bez potreba samo da ti go cue glasot, nekoj so koj sto ke bide so tebe i za dobro i za loso, nekoj sto ke moze da te nasmee i normalno da se custvuvas sakano pokraj toj nekoj :)
   
 17. Ivka

  Ivka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Sekogas ke ima razlicni razmisluvanja na ovaa tema , zavisno od karakterot na licnosta i ispolentosta na vremeto vo sekojdnevieto. Jas imav 5 godisna vrska koja i ne zavrsi mnogu tragicno, no kako pominuva vremeto se poveke se razocaruvam od mashkite. Srekna so status single? DA , od aspekt da ne bidam povredena i da ne zaglavam pak so tip koj na kraj izleguva deka ne sum go ni poznavala ;( . NE, od aspekt na toa deka sekogas i na sekogo mu e potrebna pregratka i zborovi slicni kako : te sakam , mi trebas , te posakuvam i dr ., podrska , drugar i site tie pozitivni raboti koi proizleguvaat od edna iskrena vrska :) .
  Kako i da e , se dodeka sum sekojdevno opkruzena so luge sto gi sakam i me sakaat i se dodeka nema prostor da razmisluvam za nekoj koj bi mozel da me napravi uste posrekna , nema da im ja dadam mojata doverba na mashkite ;)
   
 18. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Дааа и ја сум сингл веќе една година, и супер ми е или барем ми беше... :? Веќе станувам презаситена од тие искачања, ladies nights! Сакам врска али некако тешко иде. Али ај викаат треба да бакнеш мн заби за да го најдеш принцот! На ова се надевам ;)
   
 19. Little

  Little Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Сингл сум веке 2 недели,а пред тоа бев во врска од 4 месеци,и сеа ја чувствувам слободата :lol: :lol: :lol: најсреќна сум,најубаво ми...Излегувам до колку сакам,се дружам со кој сакам,без да размислувам дали ке ми се наљути некој,дали ке се карам со некој...И btw планирам да сум сингл уште барем пола година... :) :) ;)
   
 20. scorpion

  scorpion Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  stvarno podobro e da ne mislis na nego celo vreme, krajno vreme bese da mislam na sebesi, zs pocnav da se gubam :worried: a sea samo si brkam skolo, neka bide sto saka :D