1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќна со статус сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од irena, 10 ноември 2009.

  1. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    leleee devojki,vi zaviduvam...dolgo vreme ne sum bila single, so posledniot :) sum vo verska veke 3 god,se karame,mi vika-mu vikam,raskinuvame (2-3 dena,poveke ne mozeme da bideme sami, posledniot pat 3 nedeli bevme skarani),pocnav da se plasam :D... no navistina vi zaviduvam,ne deka ne go sakam nego no bi sakala da sum singl,da uzivam i jas kako vas so drugari/ki,da odam na zabavi (bez nego) itn...:( :roll:
     
  2. maweckoto

    maweckoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    da definitivno koga go nemas vistinskiot do tebe mn podobro e da si sama i jas sum singl megutoa mn taze pa seuste pomisluvam na nego i mi fali ne ke pomine se terba samo vreme
     
  3. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    Tolku mi e dobro sto sum single sto ne sakam do tolku da mi e tolku dobro :)
    Znaci sum imala vrski, no sekogas sum gi prekinuvala vo onoj moment koga pocnuvale da stanuvaat seriozni, ednostavno sekogas sum begala od taa obvrska. Ne veruvam deka se plasam od taa
    obvrska, kolku sto osekjam deka ednostavno ne ja sakam.

    Uzivam koga nemoram nikomu da objsnuvam sto, zasto i kako, a ne deka nemam potreba od partner, da ne me sfatite pogresno, se gledam so nekoj, no ednostavno kako da ne sum spremna da se vpustam vo nesto poseriozno i da se posvetam celosno nekomu.

    verojatno vo nikoj od tipovite ne sum se zaljubila ko sto treba, osven ednas koga stvarno bev podgotvena na se za eden, no sepak ist fidbek nemav od negova strana. Za prvpat vo zivotot, jas bev taa koja bese preseriozna za nego, sto mi e smesno sega koga vaka razmisluvam :)
     
  4. Taa

    Taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    69
    Bev vo ista situacija kako tebe ... imav vrska 4 godini koja zavrsi so golem skandal predizvikam od nego ... Sega toj saka da me vrati , no jas ne sakam :D mene mi e super :) a za nego najgolema kazna i odmazda za se sto mi napravi e toa sto jas go zaboraviv a toj mene ne :))))
     
  5. EliN36f

    EliN36f Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    VO VRSKA ILI SINGLE?????
    GOLEM PARADOKS I USTE POGOLEM PRASALNIK......SITE STO SE VO VRSKA SKAAT DA IZLEZAT OD NEA,SITE STO SE SINGLE SAKAAT DA VLEZAT VO VRSKA. I SEGA:?: :?: :?:
    EDNO E SIGURNO :PODOBRO SINGLE OTKOLKU SO POGRESEN COVEK :!: :!: :!:
     
  6. Ivic

    Ivic Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Epa ajde i jas da vi se pridruzam vo grupata SREKNI SINGLE DEVOJKI...:) Definitivno mi e podobro vaka, imav teska i burna vrska od 2 ipol godini i mnogu sum srekna sto zavrsi toj kosmar, ali na momenti zapagam u nekoja gadna depresija, koga ocajno mi treba decko, ama pominuva...ke go cekam vistinskiot :)) hehe Pozdrav!!
     
  7. guardian

    guardian Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Od neodamna i jas sum so status single a predtoa imav vrska od 1 ipol godina.Pravo da vi kazam se cuvstvuvam bas ko ptica pustena od kafez zatoa sto dodeka bev vo vrska edinstveno vremeto go pominuvav so svojot decko zatoa sto ziveeme vo isto mesto i sme sosedi :) Tocno e toa deka se uste sum vljubena vo bivsiot megutoa se slucija tolku mnogu raboti megu nas sto ednostavno nemozat da se zaboravat.Sega se cuvstvuvam prekrasno i resiv da napravam pauza sto podolgo vreme i sega imam poveke vreme da si posvetam na samata sebe, pominuvam poveke vreme so moite drugarki i gi pravam site onie raboti koi me ispolnuvaat i me pravat srekna,taka da voopsto ne pomisluvam na nego i ne mi nedostiga,osven koga slucajno ke se sretneme na ulica,megutoa cuvstvoto e kratkotrajno.Uzivam vo mojata sloboda i mislam deka status singl najmnogu mi odgovara :)
     
  8. LiLLy-90.00

    LiLLy-90.00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Lesno vi e vam devojki znaete sto sakate, ili singl ili u vrska. Jas sum u golema dilema sekogas koga ke mi prijde nekoj vo poslednive 6meseci. Imav vrska godina ipol i vo septemvri go otkaciv poradi mnogu pri4ini, ali sega kako da imam strav od maski, i begam od niv, a i nemozam da se zamislam so drug nikako, sekogas koga mislam na vrska prvo zaedni4kite momenti so nego mu idat u glava..... Zbuneta sum :?
     
  9. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Сингл сум и топ ми е :D :D
     
  10. proboy

    proboy Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    interesno
    planiras nekakfa vrska
    i do sega si uzivala voavanturi
    ili ni to ne si go imala
    ?
     
  11. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    јееееееееее неморам да мислам каде е ,дали ме изневерува, дали ме сака, дали сум му најдобра,дека треба да се видам,дека треба да излезам,дека треба да му се јавам ....златна слобода
     
  12. myself

    myself Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Сингл-па и не е така лошо! Немаш обврски кон никој освен кон самата себе,се разгалуваш,правиш работи без да размислуваш дали на некој ке му се допаднат и слично! Меѓутоа понекогаш ти здодева така се сама да правиш околу себе,и потребно ти е некој друг те разгалува...а додека да го најдеме тој некој, за кој се надевам дека постои можеме да продолжиме со себичноста кон самите себе и да уживаме во слободата која многу други ја немаат! ;)
     
  13. TheDreamer

    TheDreamer Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    milo mi e sto gledam deka ima mn devojki vaka sto razmisluvaat :D samo tragedijata e sto site sfakjaat deka single i ne e taka loso, da ne kazam super e, otkako bile vo losa i dolga vrska.... pomognete im na drugite devojki da sfatat deka ako nemale decko ne treba da bidat ocajni, i da go iskoristat sekoj moment dodeka se single, zosto eden den sekako kje ja najdat svojata srodna dusa... pozz :D
     
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Хаха се пронаоѓам скоро во секој од коментарите!! :D
    И јас имав искуство од скоро 3 години врска и сега знам што се сум пропуштала во тој период. Не викам дека се каам, морало и тоа да се помине ама сега со статус SINGLE ми е... Уф... Мнооогу подобро!! :up: :lol:
     
  15. dusi4ka

    dusi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    tokmu taka e ve poddrzuvam i ve sfakam sito taka i jas se cuvstvuvam periodov najiskreno samo nekoj onaka za zafrkavnje i dosta e ...ne se zamaram so maski a ne sea ke mislam dali ke se najdeme zaednicki jazik da komunicirame...pa voa pa toa...pa ljubomorni sceni i se drugo po red tuku ednostavno se posvetuvam na samata sebe si na srugarkite na toa kako jas i tie okolu mene da se cuvstvuvame podobro, da ispagame,da se smeeme bidejki se drugo e poubavo otkolku da bides vrzan za nekoj so ne te zasluzuva:))))
     
  16. trapalce

    trapalce Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    1
    Зашто само девојките се жалат,ко само вие да имате чувства,машките демек немаат чувства,а вие девојките знаете ли што им правите на машките, сте се преиспитале ли вие како се однесувате?
    И јас сум сингл сега ама не затоа што сакам да бидам сингл,туку затоа што не сум нашол некоја саглам девојка.
    Или се дрогира,или се е.е со други,мора да има нешто,а тие што се така посаглам се веќе зафатени,значи посаглам мислам не само да биде убава туку и да има срце а не камен во градите.
    Значи стварно скоро сите сте себични, дај опрајте се малце
     
  17. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Па ние не се жалиме, поголемиот дел од овде кажавме дека ни е добро со статус сингл. И да имаме повеќе чувства од вас, и не ни здосадува толку брзо во врска како вам, па бркаме нешто по ново, по интересно. Што им правиме? Ние си го бараме вистинскиот. Ние сме едни мали чувствителни суштества кои копнеат по љубов и топла прегратка. Не нервира тоа што машки ја засноваат врската на секс. И ние тоа го сакаме, но нашата врска ја засноваме на љубов. Па ти ако сакаш да си најдеш некоа, како што викаш саглам девојка, ќе мора и ти да се потрудиш. Почни разговор со некое девојче кое ти се допаѓа по карактер, а не гледај дали е добра за ебе*е па можда ќе биде нешто. И дај опрајте се вие, не туку кршете срца на девојќи па после ќе биле со камени срца, па како нема да бидат! :emo:

    Инаку мене лично ми е добро вака сингл, што сакам си правам си се забавувам, никој не ме прашува каде ќе одам со кого и слично. Но кога сите отидат со дечковците јас останам сама и се речам ах и јас да имав некој. Но тоа се ретки моменти :D Јас сум како што се вели девојче за забави, па најважна ми е забавата, јас си се тешам со тоа мала сум за дечко. :lol: Се додека не запознаам некој кој ќе навлезе длабоко во моето срце, ќе фурам вака ;)
     
  18. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас сум со статус сингл и најискрено преубаво се чувствувам! :inlove:
    Сум имала две подолги врски од по 2 години, и сфатив дека не сакам сериозни врски посебно во овие години, има за тоа време. Сакам да си го проживеам животов, слободна и без обврски за дечковци.
    8)
     
    На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    По завршувањето на мојата последна врска што беше пред една недела, се чувствувам преубаво сингл. Не се замарам со тоа каде е, зошто му е исклучен телефонот и сл. А и се зачудив од тоа како дотични момци почнаа со флертување, праќање пораки, покани за кафе...пријатно сум изненадена :lol:
     
  20. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    Pred nekoe vreme raskinav so deckoto, a site drugarki imaat decko osven dve. Rabotata e sto ne mi se pravi drugarki, znaev deka mi pravat lice, i sega sum sama. Ednata na koja se nadevav da me povika za nova godina, i deka kje bidam so nea, ne mi se ni javi , duri i vo lice me lazese deka ne znae kaj kje odi, a taa vekje imala karti. a sekogas koga i trebase nesto, jas bev tuka. eden drugar mi vika deka mi ljubomorat, zasto sum ubava, pametna a plus toa si imam drustvo na fakultet i lugje koi gi pocituvam i tie mene.-barem taka mislam. za nova godina ke odam so edna koleska, no ne moze taa da mi bide najdobra drugarka, zgora na toa ne sme od ist grad. maka mi e i razocharana sum sto mi go zavrteja grbot tie so mislev deka mi se drugarki. i sega sum sama, tazhna i si mislam deka nikoj ne me saka. greska mi e sto imav dolga vrska, no bev mala mislev deka toj mi e se togash i gi zapostaviv drugarkite. sega sum na nula, mnogu sum razocarana od samata sebe i od drugite, a na nikoj loso mu nemam napraveno ,posebno na drugarkite(tie so mislev deka mi se drugarki). btw imam 20 god i ucam tezok fakultet, mnogu malku vreme imam za druzenje, zapoznavanje lugje i slichno. mislam deka zaradi toa uste povekje sum tazna i mislam deka taka ke bide celiot moj zivot... :((((