1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќна со статус сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од irena, 10 ноември 2009.

  1. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    моментално сум ваква и не ми пречи, напротив да направам пауза, да искочам да се прошетам, да се видам со старо друштво а притoа на никој да не му пречи каде одам и со кого :lol:
    Убаво ми е да сум сама, многу луѓе ми се чудат :)
     
    На cvetce93 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Јас сум сингл.. и навистина ми е некако на моменти тешко.
    Пред околу месец ипол прекинав со дечкото, прекинавме за глупости, поради инает од страна на двајцата и сега продолжуваме да си правиме меѓусебно работи кои го иритираат другиот.
    Но муабетот ми беше дека, ми е тешко, плачам, и дури и ми доаѓаат мисли од типот јас никогаш веќе нема да се заљубам или нема да можам да најдам некој што ќе ме засака.... :(
    Се надевам дека е само период...
     
  3. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Сум среќна,ама ми фали секс бре ..А за една ноќ Ноу веј !! Не да сум напалена деновиве..!? :$ :wasntme:
     
  4. Bajbi

    Bajbi Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас сум сингл :) уживам со другари другарки :) ама на моменти ми фали една личност која ќе биде со мене, личност која ќе умее да ме разбере, да ме гушне да ме бакне:) таквата личност ја изгубив но.... се надевам друга ќе дојде, која ќе го надополни тоа :)
     
  5. anjelka

    anjelka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
  6. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Сингл...украс или товар?

    Нема што да се замараш за тоа. Подобро е сингл. Иако викат дека е убаво да си заљубен, според мене е боље да си сингл. Прај си шо сакаш, искачај кога сакаш, флертувај во секое време.. и ред други работи.
    Поздрав.;)
     
    На ChocolateStrawberry му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sexy357

    sexy357 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    6
    Сингл...украс или товар?

    Тоа си е твое и јас сум единствената во моето друштво што е сингл да понекогаш ми пречи тоа што немам со кого да излегувам, но кога ги гледам другарките како ми се жалат за проблемите во врската си викам "фала му на господ што сум си сингл" или кога другарките мои кога ке врлат окце на некој дечко, а ги спречува тоа што се во врска...тогаш јас ја имам таа предност која се вика сингл :)
     
  8. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Да се биде во врска е слатка одговорност.
    А да се биде сингл е индивидуална слобода.
    Ти сама бирај за што би се одлучила попрво. :)
     
  9. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    На Икс му се допаѓав со пуштена коса. На Ипсилон - во репче. Мислам дека Зет ми ги сакаше шишките на страна, а не рамни. Едниот сакаше плетенки, другиот не. На третиот пак, поубава му бев во фармерки отколку во фустан.

    Три врски, трите со алфа - мажјаци што секогаш пробуваа од мене да направат нешто што не сум, да ме синхронизираат со нивниот начин на живот, претенциозно и дрско.

    Веќе не сум држава за освојување, косата си ја носам виткана и без шишки, и носам шорцеви. Своја сум, сингл сум! Како да не сум среќна?!
     
    На beached му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kukli4ka2

    kukli4ka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    21
    Многу машки ми велат дека сум била многу убава и бла бла бла .... и на крај не можам да разберам зошто сите барат само едно не пробуваат да ме запознаат, не со однесувам за да привлечам некој и слично, туку цело време внимавам да бидам коректна со сите :)
    Така да и јас сум сега сингл, толку што дури мислам да не се замарам со секакви се дури не почуствувам нешто добро, убаво како љубов. И сега ми е убаво кога сум сингл. :)
    Некако како машките да не се заинтересирани за врска, но подобро сама отколку само да се биде со некој. :)
     
    На Johny му/ѝ се допаѓа ова.
  11. GirlWithSmile

    GirlWithSmile Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    10
    Се си има свои предности и ин релејшаншип и сингл секое на свој начин е убаво. Јас сум со сингл статус и сум најсреќна пиеме се журкаме со другарките одам каде сакам без да морам некому да му кажувам едноставно го живеам животот :) но секако има и недостатоци ми падне малку добро можеби малку повеќе жал кога видам среќно заљубен пар како се забавуваат си велам е зошто јас не сум на местото на таа девојка но тоа поминува брзо и се гордеам со тоа што сум среќна со статус сингл :)
    и секако поубаво сама отколку со било кого
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    И јас сум сингл во моментов и можам да кажам дека ми е убаво. Не се замарам. :lol: Сега имам повеќе време за се и можам да бидам своја, слободна. Пред многу кратко време раскинав и незнам како ќе се чувствувам понатаму, а знам дека имаше доволно причини за да раскинам. Но јас сум личност што сака да ужива во слободата. И не можам да поднесам ограничувања. Така да, подобро да си квалитетно сама отколку во неквалитетна врска. :)
     
  13. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Се си има добри и лоши страни...воглавном сингле е пораат ситуација...али некоја само во врска се чуствува сигурна и исполнета...така да тоа е индивидуално...ахахаха
     
  14. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    А зошто, навистина зошто влегувате во врски со став дека веќе не сте своја, или па попуштате под притисокот на дечкото и дозволувате да ве „вози“ по негови правила? Со последната реченица ја кажуваш најразумната поента, но што е со споредбата квалитетно сама/во квалитетна врска? Индивидуалноста може и тоа како да се задржи, па мислам дека токму различните интереси и детали ја прават врската „пошарена“, поразновидна...
    Мене ако нешто ми пречи кај девојката е следново...
    „Излегуваме?“ „Важи, каде сакаш.“
    „Кога ќе се видиме нареден пат?“ „Па утре требаше да излезам со другарките, но ај ќе откажам и ќе се видиме.“
    „Си јадела досега ХХХ?“ „Па не ми се допаѓа баш, но ај ќе нарачаме.“
    „Да ја сменам песнава, знам не ја сакаш?“ „Не бе остај ја, нема везе...“

    Индивидуалност = 0!
     
    На mila85, marama и teddybear им се допаѓа ова.
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Подобро сингл од вистински причини,
    отколку по секоја цена со некого, од погрешни причини.

    Ги ценам сингл луѓето кои се справуваат со тоа со невидена леснотија на постоењето (иако, не секогаш е лесно богами) и ги ценам оние кои се во квалитетни врски кои не потсетуваат на затвор.
    Се' друго помеѓу - ми е за жалење.
     
    На vendiii, faye, Rock-a-Fella и 3 други им се допаѓа ова.
  16. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Единствена причина поради, која било која девојка ја весели фактот дека е сингл е бидејќи конечно е на чисто со минатото, т.е. сфатила нешто што пред да стане „сингл и среќна“ не го знаела: баш ко во песната „ват лов гат то ду гат то ду диз?!?“, односно ДЕКА НЕЈЗИНАТА ПОСЛЕДНА ВРСКА НЕ ФУНКЦИОНИРАЛА и тоа предолго не функционирала и не била среќна! Ама пуста навика... :worried:
    Од таму е и таа сингл среќа искрено речено.
    Но, тоа според мене е променлива среќа, бидејќи верувам кај секоја од вас варира во одредени моменти од денот дури. Бидејќи, ве ар џаст хјуманс и никој од нас не е создаден да биде сам и да функционира сам побогу, па и во овие модерни времиња се за „тим воркЕ се збори уствари :lol:
    Хочу реч :) ....секој има потреба од некого и не баш било кој, затоа и сте останале сингл и сте среќни. тил д'рајт ван комес алонг :$ .
    при бидејќи, затоа што, исто така, ДА, многу е подобро да си сама и среќна, отколку во врска и мизерна. Ова е дефинитивно единственото место каде што боље ишта него ништа некако и не ми ги задоволува, а и не би требало да ги задоволува сетилата ви.
    А, проблемот со девојките и индивидуалноста им во врските е оф ! Причини?!? Па веројатно предолго била сингл и несреќна, па сега во моментот се плаши да не биде погрешно протолкувано нејзиното ЈАС lol: што, ако мене питаш е лошо, лошо и само лошо БЕД ДОГИ БЕД ! :sweat:
    А, може да е и бидејќи едноставно девојката и не е баш нај, она најсигурна дека сака да е токму со тој дечко.... што е уште полошо и за човекот кој што е со девојка стилу МА МЕНЕ МИ Е СЕЕДНО дал сум јас тука и со тебе или дома пред ТВ.
    Баш, како она примерот што го прочитав погоре со индивидуалност = 0
    Абе едноставно сакаш, се бориш, земаш и држиш или не сакаш и оставаш... трето нема! :)
     
  17. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    бај д'веј донт гет ми ронг АЈ'М СИНГЛ ЕНД ХЕПИ ... за сега де :rofl: :bow:
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Точно затоа што во врската мојата индивидуалност и слобода беа ограничени-затоа ја прекинав. Тоа беше главната причина. Фала Богу нема да дозволам дечкото да ме „вози“ по негови правила, како што кажа ти. Никогаш нема да дозволам заради него да го запоставам друштвото, да излегуваме само каде што тој ќе каже или само кога на него ќе му одговара. Слободата и индивидуалноста ми се најважните работи во животот и не би го менувала тоа за било што.
     
  19. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    со статус сингл и пресреќна ! :D
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Епа вака ....

    Минатиот месец прекинав подолга врска , загубена битка небитно ....
    Од кога ја прекинав врската искрено не знаев кој правец да го фатам ... Си помислив и што сега ? :tmi: :?:
    Не сум девојка со преголемо друштво а и оние кои ги имав од кога се фатив со дечко ми не дека намерно ги избегнував но покрај факултетот и него се спонтано ги запоставив до некаде загубив .... |(
    Не дека светот ми се вртеше околу него туку времето и околностите си го направија своето .... НО на мое огромно изненадување СУПЕР ми е бреее :D Наеднаш се се смени ме немаше никаде се најдов себе си , другарките друштвото си го вратив :) излегувања , кафиња ..... Сето она што го немав , се она што ми фалело а сега сфатив и тоа колку многу .... Почнувам да запознавам нови личности , состаноци , флерт :P
    Сега за сега ми е многу убаво :)

    Една порака од мене .... Знам многу примери на девојки кои се плашат од статус сингл како од ѓавол ...Тоа е многу лошо само доказ за вашата зависност од некој до вас , похрабри и посреќни ќе бидете ако сте сама се разбира доколку не е тој вистинскиот до вас , не работете против своја волја ама баш НИКОГАШ !!! Еден живот е не се потценувајте , Сте живееле пред него ќе преживеете и без него !!! :!: ;)
    Само храброооо