1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќна со статус сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од irena, 10 ноември 2009.

  1. Sophie994

    Sophie994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Always single, never alone.
    Девојки уживајте во она што ви се нуди.. Не се плашете да бидете сингл.. баш е супер :D
     
    На Rock-a-Fella му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Rephrase that... "пресреќна"
    Не, не сум пресреќна, сега сум подготвена да let go...
    И не сум пресреќна за тоа...
    А кога се работи за индивидуалност, имав јас еден начин да му покажам нему зошто не можам да бидам таква како што сака тој...
    Не ми се допаѓа никому да му држам лекции, па ми текна еден интересен начин да му покажам што добива од тие негови "барања за промени".
    Си реков, ќе земам еден лист хартија, и ќе ја поделам во две со пенкало.
    Горе, на средина од секоја колона, ке ги наредам моите добри и лоши страни.
    Од другата страна на ливчето, ке го напишам моето име. :)
    Цекој дел каде што сум напишала тоа што нему му пречи кај мене, ке го искинам, и така ке продолжам, секој дел од листот каде што имам напишано нешта што не му се допаѓаат кај мене, би го искинала тој дел.
    И после ќе го превртев листот на другата страна-каде што се наоѓа моето име... И ќе види дека дел од моето име е искинат, тоа што сум, тоа што ме прави таа што сум-веќе не е дел од мене !
    Ќе сфати дека NISTO не добива од тие негови "барања и промени".
    И ке сфати дека јас не сум CELA, или не сум JAS ако тие нешта што нему му пречат-веке не се дел од мене. И ако сака тој да биде дел од мојот живот, ке се справи со тие нешта, ако не- :hai:
    btw, и мене ми пречеа 98275934 нешта кај него, но сите тие ги прифатив како дел од него...
    Ако тој не го направи истото за мене, значи дека не му значам толку колку што мислам-веќе се уверив за тоа, значи... :hai:
     
    На srcekrsacka, HoneyBun и zhap4e им се допаѓа ова.
  3. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Еве и јас сум од оние што подолго време е сама. Несакам да излезам со некој само заради тоа да не бидам сама. Треба барем нешто да има. Не мислам на хемија или луда вљубеност бидејќи тоа ретко се случува. Плус сакам да си го живеам животот, да излегувам (иако не излегувам толку многу) да се забавувам.
     
  4. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    И ја сум подолго време сама, и тоа по моја желба. Имав потреба да оладам од пропаднати врски, да ги поминам сите лудории кои сакам, доволно да ми се здосади сето тоа и пред се за да оладам од долго годишната љубов. Сега немам желба ни план да губам време на некој што не ми е ништо посебно и не го знам доволно, здравје ако фаќам нов дечко ќе биде личност што сега многу ми значи и го полека го запознавам се повеќе. Сега за сега сум сингл и убаво ми е вака, за понатаму ќе видиме
     
  5. blackdeath

    blackdeath Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    45
    i jas sum veke podolgo vreme singl ama so tek na vreme imas potreba od ljubov i ti zdosaduva sam da si.znaci sekoe edno nesto ima pozitivni i negativni osobini:)
     
  6. mila85

    mila85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    50
    И јас сум, сингл, секси и среќнаааа.......... 3 с...... :rofl:



    И си немам гајле......подобро ми е без лигуши и дебили кои не ме заслужуваат... ;) :) :D :lol:
     
  7. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    хааххахахахахаха... сама и пресреќна што е така.. едноставно не можам да поднесам обврска плус на моите години... си излегувам секој викенд, се само нови момчиња си запознавам си го ширам кругот, ми се пуштаат се повеќе ( а сигурно не би било така, ако би била со некој хроничен љубоморен будала кој на секое ќе ми прави испади) и со нив секако си останувам другарка, најинтересно ми е да си поигрувам со нив... топло ладно.. и на крај да си добијат корпичка.. и тоа златна... па ќе си ја носат :D
     
  8. katrin96

    katrin96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    се придружувам во клубот :D
     
  9. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Оуу да, сега да, сега можам да кажам дека сум среќна! :D
     
  10. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    сингл сум не се жалам, ама ни еден дечко нема да биде на одмет :D
    добро е барем не се бедирам како некои мои познаници имале 15 години а немале дечко, големо чудо еј, што ќе правите цел живот бре? :^)
     
  11. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Сингл............. =]] По две хаотични и неуспешни врски......... ми треба паузаа!!!! И од секогаш си велев во себе.....можам сама.,,,(колку можам баш и незнам.. ) но сепак навистина , зошто да дозволам некој да манипулира со мене, да ме лаже и "забива" нож во грб!!!!! Баш и треба да се однесуваме како јаболко на врвот, да не се даваме така лесноо... и ние вредиме........многу повеке!!!!!!!!!! Горе главата, гордоо....и само напред!!!!! Што е мое ке си дојде!!! -ова е мојата парола =]]
     
  12. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Ирена браво за ваквата тема. Да ти кажам и јас сингл сум и не планирам долго време да си најдам некој за во врска, сакам да се опоравам добро од страрото разочарување. :* :* :* :* :*
     
  13. Estelle

    Estelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    154
    иако понекогаш некој подзаборавен парфем знае да ме потсети на некои моменти, така подзаборавени и закопани, сепак брзо се освестувам и се потсетувам себе дека ДЕНЕС е тоа што е најважно :) среќна сум што го живеам животот по моја мерка и се додека не се осигурам дека сум нашла некој кој нема да пробува да ми го замрачи сонцето, ќе си бидам сингл и среќна! на крај краева, добро друштво сум си, нека потрае дружбава, не ми се брза :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DirtyQueen

    DirtyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Сингл не значи секогаш дека си осамена и дека неможеш да си најдеш дечко, туку дека си доволно силна и среќна за да живееш без нечија потпора.

    Слободна сум и убаво ми е. Плус има повеќе предности.

    Можеш да флертуваш колку сакаш
    Можеш да излегуваш слободно со другарки и другари
    Не даваш рапорт кај си со кој си и што правиш.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. monshita

    monshita Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Stvarno e najdobro da si single,amaa nekaad falii ti nekooj...svako iskachanje e super provod,muvash se ss koga sakash i svee...amaa ipaaak posle nekoe vreme ti dosadii ii sakaash da ima nekoj do tebe,da ti kazhe barem Laku nokj,da te gushne iskreno,kd gi nema drugarke. :)))))
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ее, моментално и јас сум сингл, иако тоа сега набрзо ке се смени!
    Па уживам до последен момент :) Некогаш сингл е многу поубаво, се што сакаѓ правиш, кај и со кого сакаш одиш.. :) Јао, ајде да не почнам пак :lol:
     
  17. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Зошто лажеш на форум каде никој не те знае?ЗОШТО?

     
  18. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Сингл сум, и убаво ми е. Повеќе време за мене, не мора да му кажувам на некому што сум правела, кај сум била, што сум правела денес. Со бившиот си дадовме малку време и простор, да сфатиме некои работи. Додека сум сама, сфаќам дека врската би сакала да ја направам малку по слободна. Сепак, со моите 18 години не би требало да сум врзана :)
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Со статус сингл веќе добри 2 и пол години.
    Не можам да се пожалам, никогаш суша не ме фатила :D А и будалетинка сум малце. Кафезот за мене е кафез, макар и златен, како што вели Владо Јаневски во една песна негова.
     
    На srcekrsacka, TheCandy880 и LittleDevil им се допаѓа ова.
  20. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Сингл статус веќе 11 месеци :) Се наоѓа чат-пат по нешто :P И добро ми е :D