1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќна со статус сингл

Дискусија во 'Сингл' започната од irena, 10 ноември 2009.

  1. Ruza.Ruzica

    Ruza.Ruzica Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    24
    Сингл 3 месеци и нешто...Па ок е имам и вишок време на распуст сум :D Па што знам не е лошо да имаш некој со кој ќе се гледаш, во кого ќе веруваш.Сепак кога ќе помислам на тоа ми текнува дека имам пријателки па не се мачам околу тоа.Иако да не го сакав сеуште бившиот мислам дека сингл за мене ќе беше идеално :)
     
  2. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Кога би рекла дека сум среќна со статус сингл би излажала затоа што не сум и не е дека сум очајна за да бидам со било кој во врска напротив сакам партнер кој пред се ќе ми биде другар ,некој кој ќе ме разбере,некој на кого можам да му верувам и ќе биде покрај мене тогаш кога ми е тешко,доволно е да ме прегрне ништо повеќе не сакам. Имам многу пријателки , се дружам со нив ,излегувам за викенд ,знам да се забавувам ама не сум среќна,чувствувам некоја празнина и секогаш дома се враќам разочарана иако претходно сум била на забава, сум играла,сум била насмеана ,сум пеела и сите мислат дека се е во ред ама тоа е живот
     
    На GirlLove и mKdevojce им се допаѓа ова.
  3. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    8.304
    Пол:
    Женски
    еве јас сум сингл векје подолго време и не сум срекна поради тоа...на секој во животов му треба сопатник
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
    Разумот сака едно, срцето нешто скроз друго.. звучи како старомодна изрека од филм, ама тоа ми е ситуацијата.
    Разумот ми вели дека сакам да бидам сама, да се впуштам во различни авантури и да доживеам нови работи. Сакам да бидам слободна, да ги искористам предизвиците на независност, сама да бидам одговорна за себеси.
    А моето срце? Како да објаснам што тоа сака? Сака да биде задржено и заробено, маѓепсано. Сака да бидам зависна од друг. Сака внимание од луѓе што се тотално погрешни за тоа, ама знам дека ќе биде повредено на крајот.

    Затоа во моментов уживам во синглс статусот, што полека ми станува начин на живот. Можам да живеам и уживам без да зависам од друг.
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Elen.b

    Elen.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    40
    Уживајте во тоа што го нуди статусот Сингл а не можете да го добиете кога сте во врска и ке бидете среќни со статус сингл :)
     
  6. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    срекна со статус сингл :)
     
  7. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    626
    Допаѓања:
    598
    И да ви кажам среќна сум! Без партнер сум ама тоа не значи дека сум сама и дека не знам што да правам во животот! Напротив,постојано се дружам,весела сум,излегувам постојано едноставно си уживам во слободата и искрено гледам максимално да ја искористам..во врска кога ќе стапиш сакаш нејќеш ке те стегнат некои слатки маки..вака либерте бе брат! љубовта ќе си дојде..
     
  8. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Јас да ве поздравам сите сингл и среќни феминки... па кога тогаш и нас ќе ни се насмевне среќата :D
     
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Сингл сум веќе подолго време, и воопшто не ми пречи тоа. Ако сум сингл не значи дека ќе сум осамена, без излегувања итн, туку напротив, воопшто не сум осамена и дома не сум прибрана така речено :D
    И да среќна со статус сингл сум особено кога ќе видам некој пар што нит се тера нит се влече, па тогаш уште повеќе сум срќна што сум сингл. :)
     
  10. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    сингл сум 7 месеци и супер ми е.Никогаш посреќна и позадоволна не сум била.Спокојна сум и мислите ми се свртени само кон другарките и искачање,журки и школо :!:

    не планирам да го сменам статусот сингл во скоро време. ;) :rock:
     
  11. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Не. Не сум. Посебно од кога го доживеав понеделникот,кога ми се вратија сите тие убавини кои ги носи врската и постоењето на маж до тебе.

    Не сум,не бев и нема да бидам. Не толку сингл статус колку никој да не сакам. Тоа е она што ме прави несреќна.
     
  12. House95

    House95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    28
    Точно така ...Среќна со статус сингл
     
  13. plavata212

    plavata212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    280
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    не ми треба машко да сум среќна! баш вака ми е многу поубо кога глата ми е рајат.ич не се замарам дали ми се јавил или не...едноставно не му се мислам ич.како шо сакам така си живеам :D
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ауч! Ова сум го пишала во друга тема :?: , е сега кога ќе подразмислам и да не се замарам многу дека сум сингл, ама си викам во одредени моменти можда поубаво ќе беше да не бев сигнл?
    Среќен може да се биде со ваков статус, барем јас можам, ама ако љубовта не ти е приоритет т.е во преден план, ако најдеш други занимации, преокуапции, обврски, учење, ќе ти фали некој дел ама нема многу да се замараш иако сите овие работи се прават и кога не си сингл само што одвојуваш повеќе време и за друга особа што ти значи. :|
    Поарно да сум среќна со статус сингл, него несреќна во врска.
     
    На Mishela и gothchick им се допаѓа ова.
  15. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.478
    Допаѓања:
    1.569
    Среќен можеш да си и сингл ако имаш луѓе околу тебе, а и во врска ако го имаш ''вистинскиот'' бидејќи џабе ти е врска ако не чини xD
     
  16. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    кој што сака нека каже ама сингл е најтапа
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Не би се согласила. За да бидеш среќна, доволна си само ти и никој друг. За да си среќна, не ти е потребно да имаш машко до тебе.
    И врската, и синглот си имаат свои убавини. За кого, како :)
     
  18. RIRIFENTY

    RIRIFENTY Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    зошто сингл девојка да не е среќна еве и јас сум сингл мозеби ми недостиа бивсиот но тоа не ми преставува голем проблем нашата среќа не е само во љубовта наша среќа се и семејството пријателите кариерата школата....
     
  19. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    според мене нема ништо подобро од сингл ;)

    Нема кој да ме контролира кај сум била,со кој сум застанала,од каде сум го имала овој,оној на фб,зошто не ми се испаѓа,да му раскажувам цел ден што и како сум правела и така натаму...или пак да се нервирам он каде е дали е со некоја...не,не фала не ми требаат овие работи...имам време кога ќе се замарам.
     
  20. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Среќна со статус сингл многу поубаво ми е вака.Имав една не баш убава врска па бев подолг период сама па пак бев во некаква врска ама не траеше долго и дојдов до заклучок дека најдобро функционирам кога сум сама.