1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќни коцки (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од gentle.girl, 23 февруари 2013.

 1. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  Ова не е квиз во кој ќе ги мериме вашите знаења, ова не е квиз каде треба да знаете која година кој бил претседател или да множите или делите. Ова е квиз за сите оние кој се љубеници на турските серии. Ако мислите дека знаете се за нив, тогаш да провериме. Се што треба е да ја одбереш твојата среќна коцка и да одговориш точно на поставените прашања. Кој кого бакна? Кој на кој му е непријател? Дали се сеќавате на старите ликови од досега емитуваните серии. Сите вие кој мислите дека знаете се за турските серии, тога ова е вашата шанса од среда па до недела во 15.30 можете да добиете награда без да се мачите.
  http://www.mkdinfo.com/?p=2167

  што мислите за емисијава?добра е или.. ? 8)
  -јас еднашка ја имам гледано и ми се допаѓа,забавна е! :angel: :lol:
   
 2. I.want.to.sleep

  I.want.to.sleep Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  469
  Среќни коцки

  Ок е квизот, ама тоа со врелата вода не го разбирам. Става врела вода во филџанот и на него се појавува слика. Како тоа?
   
 3. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  545
  Кога ја видов рекламата си велам ај ќе гледам ама кога пуштив и видов кој стои на екранот ми се згади!! :puke: :puke: Мора ли бе човече секаде да се мешаш!! Не гледам веќе само глупости треска!! :puke: :x
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Супер е квизов..Онака интересен и забавенн.. :D
   
 5. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Интересен е квизот..Планирам да се јавам во среда :)
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  Супер е квизов :D многу е интересен и забавенн :D
   
 7. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  |(
  [​IMG]

  Каков креативен начин да се едуцираме.Светот оди назад.
   
  На oblace1, Golden, antonina и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.301
  Допаѓања:
  28.805
  Пол:
  Женски
  Well.. :?:
  Не знам... баш еднолично ко другите македонски емисии.. :|
   
 9. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  63
  Епа тие се такви филџани шо само кога ке ставиш топла вода,топло кафе ,топол чај ке се појавува сликата,а ако не ставиш топол пијалок нема да се појави.Мислам дека ме свати , така ? :wasntme:
   
  На I.want.to.sleep му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.148
  Квизот е супер,само што овој мн зборува...цела емисија не прекина... |(

  Се има јавено некој од вас? :D :lol:
   
 11. Lella

  Lella Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.301
  Допаѓања:
  28.805
  Пол:
  Женски
  не сум ама планирам... :wasntme: :wasntme:
  ама не верувам.. немам јас среќа.. :geek:
  ќе ми се падне нешто од две фамилии ќе се здрвам.. :lol:
   
  На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  380
  Само ќе кажам жал ми е за Драган Вучиќ, чим стигнал до тоа дереџе...
   
 13. marta.99

  marta.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  :D каков глупак е овој драган човече. дотакао сам дно живота ти е ова
   
  На ivancekitty му/ѝ се допаѓа ова.
 14. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.494
  Допаѓања:
  8.299
  Пол:
  Женски
  сега баш ја гледам емисијата,ја следам забавна ми е,но рече нешто интересно се барало девојки кои личат на хурем султан ,и да испратат фотографија и портрет оние кои личат на неа :D
   
 15. Wild-GirL

  Wild-GirL Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  1.266
  Допаѓања:
  1.258
  Ау, значи покатастрофално нешто не знам дали имам видено на нашиве програми. Не сфаќам која е целта на ваквиот квиз, уствари одговорот е јасен = нема цел.
  Наместо да се реализираат некои проекти со кои би се едуцирале младите, наместо да се направи нешто со што би се нудело знаење, и слично, кај нас се прават некои си квизови за турски серии. :puke:
  Да не беше жално ќе беше смешно. :worried: Со ова само се затапува народот, ништо друго...
   
 16. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.090
  Допаѓања:
  163.463
  Пол:
  Женски
  Се согласувам, самиот поим квиз треба да асоцира на нешто што бара знаење и интелигенција. :!:
  А овој Драган Вучиќ ми е поим за простак, какви глупости тресе, на кое ниво му е изразувањето :x
  Јас го гледам само понекогаш за да го ругам, и најсмешно ми е кога ќе рече дека линиите се преблокирани и презафатени :rofl: Сигурно, луѓето немаат друга работа па не може да се ослободат линиите од што се јавуваат |( :lol:
   
  На Wild-GirL му/ѝ се допаѓа ова.
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Нажалост, ама стварно нажалост така е. Одам кај моите еднаш и се утепаа вртејќи и никако да добијат. (facepalm). Што му требаше ова, малку ли е труењето со турските серии, ама не е Драган крив, си нашол начин да си заработи, луѓето се криви што гледаат и вртат. Додека има гледачи ќе има вакви ср*ња. |(
   
 18. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Значи кај цело време има турски серии, па уште турското кафе и квизов фалеа. Мислам, браво. |(
  Подобро Топ Шоп нека пуштат, барем поинтересно е.

  Јас сакам Милионер! Ама очигледно премногу сакам. Тоа е минато определено свршено време.
   
  На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.151
  Допаѓања:
  12.529
  Пол:
  Женски
  значи кога имам време го подгледнувам квизов...ај да не речам го слушам пуштен ми е тв и си работам ама кога ке се јави некој како се нервирам како за него да ее цела емисија врска нема ке се јави не го знае она прашањето и си ќути си ќути не вика нз и ај помош и помош им кажува и пак ко замислени нз немам коментар јас да сум во режија би ги исклучила одма
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Го следам и се мислев дали да се јавам.Ми се допаѓа како шоу иако има некои негативности.Баш тоа што е актуелно во моментот-турските серии.