1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќни коцки (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од gentle.girl, 23 февруари 2013.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Уф, каков малер сум јас, пола саат неможев далјинското да си го најдам, а тв ми беше уклучен баш на канал 5 кога почнуваше квизов. Луѓе умрев од нервоза додека го најдам далјинското и сменам. На крај го изгасив од штекер! Квизов е за ретардирани и за луѓе што незнаат ништо друго во животот освен што и како прават актерите во турските серии. И не, не е Драган крив, он знае како да си напраи профит, знае на што се пали нашиов народ, знае дека 70% се неписмени и дека освен Хурем ништо друго не знаат. Извинете да не очекувавте дека ќе му текне да напраи некој квиз на интелигенција или со знаење, не бе, нема профит тука, пола нација не знае кој се Кирил и Методиј, а бог да чува и нешто повеќе... :fubar: И морам да напоменам дека многу се вредни наградите, да, кило кафе, чадор, сет филџани, мискери, фудбалски топки и Кајли Миног парфеми :x За ова вреди да се гледаат турски серии по цел ден. :hai:
     
    На senza.parole, tea4e, Lella и 3 други им се допаѓа ова.
  2. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    :D :D Јас денес седам и го гледам квизот и викам ај да си ја пробам среќата ќе се јавам....и вртам едно 3-4пати се зафатено и 5тиот добивам и му викам на мм јас добив :lol: а Драган вика крај на квизот и вика ајде уште еден иммаме на линија и ме приклучуваат мене....и на крај му ги собрав сите награди :D :D ги добив апчињата ГЕ132, пегла и ДВД плеер!!! :D :D :D
     
  3. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Мислам дека ова е една од понормалните емисии кои ги има водено дотичниот водител.Со помалите братчиња или сестрички под рака,бројот кој и да е,го вртите и си освојувате награди.
    И што е добро,навистина интересни награди доделуваат,пред некој ден една си зема награда 10 дена на крв се платено :D Кај и да е и јас ќе се јавам..ако не ништо,сано сокови ќе си земам :D :D
    A да..може и шоља(ако ја погодам Хурем) :D :D
     
  4. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    Па што имаше една што се јави Драган и вика добивте сервис за кафе и она вика дај ми кафенце несакам сервис хахахаха сум се згазила до смеење :D :D :D :D
     
  5. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    да да..имаше и една,Драган и дава пегла,она вика ех пегла,имам тоа дај нешто друго :lol:
    Како ова да е циган пазар,па ај тоа што ми треба ќе си земам..али тоа е,таков народ сме си ние,ненаситни и неблагодарни,колку и да ни даваат пак малку ни е :D
     
    На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
  6. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    Па и јас добив пегла и двд па имам тоа и што треба да му кажам дај друго имам тоа нцнцнцнц се има по свет :D :D :D :D
     
  7. beno

    beno Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    знае некој кај да ги подигнам сано соковите?од скопје сум..
     
  8. 17mart

    17mart Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    398
    Искрено јас мислам дека нема да ги добиеме наградите пошто мене ми земаа број и рекоа ќе ви се јавиме и еве уште ги нема а јас ги освоив во неделата. :|
     
  9. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Супер е квизот, а да не е таму Драган ќе биде уште подобро. Навистина многу зборува. ]:)
     
  10. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Добро како можете да го гледате квизов? Не вреди за ова да си го губиш драгоценетото време,не вреди ни за гледање турски серии.Ама ајде тоа,сите како пензионери застанале и турски серии гледаат и Драганов кај што ги лажит.Мене ми е безврска нештово.Само знае овај Драган паметен си е,дека со вака емисија може да си профитира во земјава.Инаку ќе ги добиете наградите на 31 февруари,се е тоа лага и измама барем јас така мислам а можеби и погрешно мислам.
     
  11. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    509
    Допаѓања:
    2.227
    Јас мислам дека ова квизов е болна работа :?:
    Па незнам луѓево како го гледаат квизов и оние што се јавуваат а Драганчо си троља . |(
     
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Инаку ја видовте ли новата водителка? :D
    Циција е,не дава ни со шољи да се игра ни со ништо.Намќор! :D Хахаха
     
  13. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.346
    Допаѓања:
    8.117
    Пол:
    Женски
    Кога го фатив прв пат прво се добро изнасмеав "награда сано соковиииии" :rofl: , па си помислив уште една мизерија во низа на Драган В. Само не ми се јасни луѓето кои ја гледаат, па уште се јавуваат офффф...
     
  14. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    јас мислам дека емисијата е ок сокови сокови кој ти ги дава еве има и 10 дена у грција или каде беше се платено,само требаше да погоде каде е хурем.кој ти дава,на други квизови ке се сокапаш звонејки и пак ништо а сметката...јас до сега немам звонето така по квизови а квизов ми се свиѓа
     
  15. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Новата водителка не ја бива....
    Ни кажува ни ништо..Драган и кажуваше и награди даваше...подобар од оваа новата ееее....
     
  16. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    ^ Таа кажа дека само во викенд изданијата на квизот ке биде водителка.Од утре Драган се враќа. ;)
     
  17. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    СТРАШНО!!! Какви квизови порано имаше, абе да ги чекаш цела недела да дојде терминот за да гледаш. Колку внимателно сум ги гледала, колку работи нови сум научила. А сега, катастрофа. :tmi: Знаењето во државава се мери со тоа кој повеќе знае за турските серии, незнам дали да плачам или да се смеам. :x Па и водителот, јас незнам како тој толку е познат кај нас. Не ми е јасно со што? Ни знае да води, ни знае да се изразува, тропа глупости само, незнам што да кажам.
    Мене интересен квиз моментално ми е "Круг на знаење" го даваат на прва. Ама стварно ме потсеќа на квизовите од порано што ги имаше. Со задоволство да гледаш. И водителот, човек на место, браво. :clap: Не се споредува со ова пародијава.
     
    На LittlePinky, Seashell31 и Wild-GirL им се допаѓа ова.
  18. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    Драган ја прашува една што се јави во квизот имаш ли пасош(оти ке ја играа играта со шољите)и оваа вика ќе најдиме :D :D :D а пак на едни други му вика прочитај ми го бар кодот овие викат го нема. гарант незнаеа што е тоа бар код
     
  19. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Драганов ми е ептен антипатичен. Многу сака да биде интересен и користи некои болни фрази кои палат кај луѓево.

    - Кирил Џајковски личи на Хари Мата Хари.
    - Бањ, бањ, бањ, бањ, бањ... (мавтање со раце)
    - Насмеј му се на дедо мразот за да ти дадам помош.

    [​IMG]
     
  20. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.301
    Допаѓања:
    28.805
    Пол:
    Женски
    Боже мили последнава!!!!! |( |( Не ми се верува. Јунгл бел, џингл бел! Јее .. Среќна нова година, радос да ни донесее! Јееееее! Ресторан Носталгијаааа! Благодарам, благодарам, ајде среќни празници на вас ако не се чуеме. :headbang:

    Јас се срамам место неа, не ми се верува. :x