1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Среќни луѓе (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ceca-1, 2 мај 2016.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Ново квиз шоу на Канал 5. Водител е Драган Вучиќ. :) Го гледате или можеби познавате некој што учествувал? Мислам дека е верзија на едно турско шоу ама не сум сигурна.:?:


   
 2. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  Јас го гледам и баш ми е интересно и забавано ако ништо друго барем ке се насмее човек ]:):D
   
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.090
  Допаѓања:
  163.463
  Пол:
  Женски
  Eве од каде е преземена идејата :D :D :D

   
  На justin4ever, realGirl, labavzhivot и 3 други им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.921
  Допаѓања:
  32.560
  Пол:
  Женски
  Го гледав само првиот ден. Интересно шоу. Една од натпреварувачките ми беше професорка по македонски во основно.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  76.547
  Пол:
  Женски
  Еднаш го гледав и иако e смотано барем ќе си се насмее човек. Најјак ми беше тој стариот кога ја пееше таа Свирете ја зајди зајди песната. :rofl:
   
  На justin4ever, simonna.a и referentka им се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.333
  Секој ден баш додека ручаме на ТВ е квизот.
  Драган Вучиќ ич не го сакам , ама интересни ми се натпреварувачите.
  Ме расположува квизов.
   
  На Quuen, Ketchup, anichka94 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  (facepalm) Зашто бе луѓе
   
  На Someonespecial, simonna.a и Mr. Right им се допаѓа ова.
 8. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  Што е?
   
 9. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.948
  Пол:
  Женски
  |(Многу ми е дебилен квизот
   
  На Arthur, Avokado и Mr. Right им се допаѓа ова.
 10. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Интересен е за гледање, после толку турски серии, им текна нешто интересно.
  Јас искрено не би учествувала, малце ми е брука и сега да видам некој по улица: „ејј оној од среќни луѓе“ (facepalm)
  Ама за да го гледам е интересен, смеење има многу :lol:
   
 11. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  Pa zatoa de deka ima smeenje ako nisto drugo breee se nesto ne vi cini...toa e makedonija sigurno nema opra da dojde kviz da vodi ...
   
  На Elen4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.449
  Допаѓања:
  32.732
  Пол:
  Женски
  На ова Осама би рекол...
  12472237_1150828868268618_8821844390719456446_n.jpg
  Ама сепак,квизов ми е смешен онака шознам ко за тепање време...Оној делот кога пеат и да годат шо песна така иако тро резилен,смешен е...
  Ајде бе Даци терај си,супер си...
  арен си е бе квизот,арен е ајдеее:bow::clap::lol:
   
 13. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Каде и да се појави Вучиќ се нешто безвезе е .. :lol::rofl::rofl:

  Стилски му е тоа ..
   
  На martine, Arthur, Quuen и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.449
  Допаѓања:
  32.732
  Пол:
  Женски
  Еми така де...јал не јал добиваш;)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  Dali ovaj kviz e vreden za diskusija?
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Па ако си расположен за дискусија, може да направиме една :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 17. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  Насмејте се ако ништо друго за се едно нешто мрчите вие па ако сте толку па вие направете нормален квиз и вас да ве гледаме...
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  5.806
  Пол:
  Машки
  Немам амбиции да бидам водител па да мислам за тоа. Али додека веќе некои имаат такви амбиции треба повеќе да се потрудат ;)
   
  На elimkd и labavzhivot им се допаѓа ова.
 19. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.207
  Na tie sto ne im cini oni neka se potrudat :D:D:D:D:D:D
   
 20. Nut

  Nut Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2016
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  749
  Пол:
  Женски
  Го гледам понекогаш,интересни ми се натпреварувачите.:lol::lol::lol: