1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Сродна душа?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 14 мај 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ау Миме ако вака размислуваш од сега...што понатаму?? :^) :tmi: Чекај времето носи се...Не може од сега така да си песимистички настроена.Готово животот заврши а?! :^) Немој така...Ехее допрва ќе се појават уште доста машки...а тоа што е твое ќе си дојде...не знаеш колку е подоцна со годините потешко.Затоа немој на 23 години со вакви муабети :!:
     
    На Muchacha и blond им се допаѓа ова.
  2. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Мислам дека постои,а и мислам дека јас ја најдов мојата сродна душа :^)
     
  3. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Верувам во постоење на сродна душа, ама не како на надополнување со кое би станала „целосна„. Верувам дека тој ќе ме прифати таква каква што сум,без да се труди да ме „модифицира„ според неговите потреби и зелби, да сме заедно и да се радуваме на заеднички, но и индивидуални успеси подеднакво, не да се „гушиме„ со недоверба и сл. глупости, да постоиме еден за друг, но и да имаме време посветено на др.наши драги личности, па и кога не сме заедно да знаеме дека постои нераскинлива врска меѓу нас, па времето поминато и заедно и одвоено да ни носи спокој и срека.Тоа е мојата замисла за сродна душичка :inlove: !
     
  4. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Епа, јас си сум така романтична и поимот сродна душа ќе го ставам во постоечки. Сепак под тој поим нема да спаѓа некој кој е тотално ист со тебе и се согласува за се со тебе.. Таа сродна душа би била личност со која чувствуваш дека сакаш да бидеш, никогаш нема да речиш доста ми е, досадно ми е. И секако како што напишала Трендафилка - да те исполнува на секој начин.
    Е сега секако не велам да трагаме по личноста и да одбиваме се што ни доаѓа на патот..Можеби ќе се појави некој што искрено ќе се труди да биде таа личност за тебе
     
  5. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    верувам и те како, па дури мислам дека уште сега ја најдов мојата хаха :)
     
  6. NellPam

    NellPam Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    2
    Постои ли вистинска љубов? Сродна душа???? И јас незнам што да мислам веќе.... Толку многу го сакам а тој е толку далеку од мене...
     
  7. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    верувам во тоа дека има сродна душа е сега некој покасно некој порано ке ја пронајде јас ја најдов мојата :inlove: :inlove: :inlove:
     
  8. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Да верувам дека секој има своја сродна душа со која ќе биде најсреќен :) но некои порано а други покасно ја пронаоѓаат (кога му е пишано) јас си ја пронајдов мојата :rofl:
     
  9. Salt90

    Salt90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Сродна душа??? Паа.. факт е дека спротивностите се привлекуваат :)
     
  10. MissAnn

    MissAnn Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    383
    Допаѓања:
    278
    Пол:
    Женски
    Сте сретнале некогаш пар за кој сте помислиле дека еден на друг си наликуваат и дека си личат меѓу себе како брат и сестра? :)
    Епа тоа се сродни души. И да,постојат. ;)
     
  11. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    За зал ништо не е како што навидум изгледа ,а дека за секого има сродна душа има ,верувам во тоа,само каде и да е да не е од Африка ... :rofl: :rofl: :rofl:
    Само во Македонија популацијата на жени спрема мажи е 2:1 па тоа доаѓа два мажи на секоја една жена,ако згрешите со некој за кој сте убедени дека ви бил сродна душа ,за другиот нема ...ХАХХАХ ...ама ова само статистика за Македонија е ....да не збориме сега за оние што планираатѕ понатаму да си бараат ... :lol:
     
  12. SweetCandy

    SweetCandy Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    20
    Верувам дека за секој од нас има сродна душа.Јас си ја пронајдов мојата :* :inlove:
     
    На sonuvacka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Постои, само треба да не пронајде.
    За мене сродна душа е некој што е сосема различен од сите оние критериуми што си ги имам поставено за мојот идеален маж, а сепак ме привлекува.
    Тогаш сум сигурна дека има нешто внатрешно, а тоа го барам кај сродната душа.
     
  14. elenna89

    elenna89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    25
    За секое лонче- капаче ! За секој има по некој ;) Верувам дека постои сродна душа, некој што ќе биде твојата друга половина, а заедно една целина која функционира беспрекорно !

    Ова скоро секогаш е случај за луѓето кои се во пар. Мене скоро сите парови кои се заедно веќе подолго време ми наликуваат еден на друг. Тоа е така бидејќи според некое научно истражување се докажало дека се привлекуваат луќе кои имаат иста, односно слична физиономија :)
     
  15. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    ДА,ПОСТОИ!

    И јас не верував,но... Дојде тој и ме убеди дека грешам.
    Да,ние сме сродни души. Тој е она што јас не можам да го опишам,само можам да го почувствувам...
    Телепатски сме поврзани,се чувствуваме кога ни е добро или лошо на другиот...
    Кога се смееше,но нешто одвнатре те тера да плачеш или обратно,тогаш знам дека е тој во прашање.
    Оној кој секогаш знае што,кога,како да каже.
    Да ме запрепасти со тоа колку добро ме познава..

    Да,тој е мојата сродна душа..
     
    На Muchacha и sonuvacka им се допаѓа ова.
  16. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    претпоставувам дека да :inlove: и мислам дека јас ја најдов :lol:
     
  17. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Jaс ја најдов. Во него. И тој ја најде. Во мене.
    А заедно не сме.
    Логика? Не ни барам... ;)
     
    На mysterious му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Јас верувам дека сите ние си имам сродна душа само треба да имаш среќа во животот да ја најдеш.
    Одкако сум со него верувам дека ја најдов мојата сродна душа,не е само тоа да кажам среќна сум го сакам ме сака има и многу други нешта.Односно си одговараме во се.Тој ме познава како никој друг доволно е само да ми го слушне гласот и да ме праша дали нешто не е во ред со мене или да ме погледне во очи и да знае што се случува со мене,некогаш неморам да објаснувам а тој знае за што се работи има милион ситни мали нешта што ми покажуваат дека тој е тој.Се чувствувам дека конечно сум комплетна,целосна делот што ми фалеше сега е тука...
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Проклето иста ситуација...
    Логика? И јас тоа се прашувам...
    Јас веќе се откажав од барање..И на логиката,и негово...
     
    На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Верувам дека постои сродна душа.Цврсто и секогаш сум верувала во она што постарите знаат да кажат:за секое лонче-капаче :) верувам дека за секого постои некој,и порано или подоцна им се спојуваат патиштата :) И како што некој спомна погоре мислам дека често паровите си наликуваат еден на друг :nod: :)