1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Српски Рап

Дискусија во 'Музика' започната од J.Lo91, 19 октомври 2011.

 1. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  За сите тие што сакаат српски рап ... :P :P Ве чекам да споделите некој линк и да пишете за да се журкаме сите заедно ! :inlove: http://www.youtube.com/watch?v=ga3Na2a66eY
   
 2. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  На LoVeR и J.Lo91 им се допаѓа ова.
 3. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  голем like za pesnava :)
   
 4. plavata212

  plavata212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски
  На blond.bunny му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Whatsername

  Whatsername Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  344
  Елитни Одреди не ги сакам ама ич, имаат две-три добри песни, што се повеќе заразни и певливи, од колку што можат да се наречат добри, ама сепак. Моја једина не им е лоша. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=RzcGJIGvmZE

  И другиве квази-рапери ме нервираат, ауто-тјун и текст за женски и коли за мене не е вистински рап.

  Број еден за мене е Марчело. Како се изразува тоа е чудо. Тој не прави песни, прави перфекција. Има реални текстови од секојдневниот живот, а најмногу ми се допаѓа што не може секој да разбере за што зборува во песните, мора да имаш малку во главата. Секоја чест на дечково, од мене само пофални зборови. Симнувам капа, респект. :bow:

  Мојата најомилена е Један, песна преку која дознав за Марчело.

  http://www.youtube.com/watch?v=YtusT2Sq_lw
  http://www.youtube.com/watch?v=3BT9BDQSaJc
  http://www.youtube.com/watch?v=FCl6X-Wz4v4
  http://www.youtube.com/watch?v=AQfXct_mk0U
   
  На J.Lo91 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
 7. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
 8. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  [urlhttp://www.youtube.com/watch?v=iY8qx6RgUL4][/url] :) НЕШТО ОД МЕНЕ !
   
 9. Mimche.B

  Mimche.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  13
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Јас си слушам од се по малце. :)
  Овие песни ми се од компјутер.. Ме мрзи да барам низ јутуб. :rofl: (ако воопшто се чита)
   

  Прикачени фајлови:

  • fsdgf.JPG
   fsdgf.JPG
   Големина на фајлот:
   102,7 KB
   Прегледи:
   331
  На marija1907 и J.Lo91 им се допаѓа ова.
 11. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  Џус & Елитни Одреди братее Т-Блезер (то је то брате :D ) No.1 8)
   
 12. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  Многу ми се допаѓа твојот избор ! :) Еве ти нешто и од мене да си слушнеш верувам дека ке ти се допадне ! ;) http://www.youtube.com/watch?v=5vlUoQFy-zg
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 13. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Од тоа што сум упатена, а сум.. го почитувам Марчело. Еден и единствен е.После него Циа и Београдски синдикат.
  Другото ми е или генгста рап, или па цмиздрат за жени.
   
  На Whatsername и Wild.Child им се допаѓа ова.
 14. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
 15. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Цвија не е рап,човекот се декларира као АрЕнБИ изведувач. :)
  А и стварно пеењето му нема везе со рап.
   
 16. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Мaybe..Но дечково го обожавам..Шо е како е појма немам мислев дека е рапер..Но нема врска,важно има добри песни :lol: :lol: :*
   
 17. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
 18. ToFe

  ToFe Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  4
 19. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
 20. J.Lo91

  J.Lo91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14