1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Српски серии

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Adi888, 18 декември 2016.

 1. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.025
  Пол:
  Женски
  Не знам дали ќе ви се допадне темата, Али јас како голем фан на српските филмови и серии, решив да ја отворам, па да развиеме една дискусија. :)

  Не знам колку од вас гледате српски серии, али во последно време јас најмногу ги пратам, ги имам изгледано:

  Монтевидео Бог те видео
  На путу за Монтевидео
  Монтевидио видимо се
  Прваци света
  Луд Збуњен Нормалан
  Самац у браку
  Рањени Орао
  Вратиче се роде
  Бољи Живот и многу други...
  И Топло ви ја препорачувам најновата Убица мог оца, се емитува секоја недела на РТС.

  Па и да исплакниме малку очи со српскиве глумци кој од кој полепотан е :wasntme:

  Имате гледано нешто, или гледате веќе? :) :wasntme:
   
  На Majapik и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.078
  Допаѓања:
  32.938
  Пол:
  Женски
  Најомилена ми е Сречни људи. Од останатите ги имам гледано Бољи живот, Породично благо, Бела лаѓа, Село гори а баба се чешља, Полицајац са Петловог брда, Војна академија.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Јас ги обожавам сите српски серии од старите до новиве.

  Омилени ми се:

  Сречни људи
  Врати че се роде
  Жикина династија (сите делови)
  Бела лаѓа
  Породично благо
  Монтевидео бог те видео
  Тесна кожа
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Луд збуњен нормалан, не е Српска серија.
  Моментално од Српски серии ја гледам Село гори а баба се чешља на РТРС.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Love...music

  Love...music Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2014
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.298
  Пол:
  Женски
  Немам гледано многу српски серии но жикина династија е неповторлива-лудило.
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.443
  Допаѓања:
  2.205
  Пол:
  Женски
  Љубав, навика, паника ми е дефинитивно омилена српка серија :D.
   
  На Limonka93 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
 7. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Кажете ми српски серии,немора српски нешто како луд збунет и нормален
   
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  ne ti kazuvame :P
   
  На Miss.A. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Сингелиќи и Сенке над Балканом.
   
 10. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.434
  Пол:
  Женски
  1. Сречни људи
  2. Село гори, баба се чешља
  3. Вратиче се роде
  4. Андрија и Анџелка
  5. Мамини синови (нова)
  6. Љубав, навика и паника
  7. Бела лаѓа
  9. Бољи живот
  10. Породично благо
  11. Полицајац са Петловог брда
  12. Монтевидео, Бог те видео
  13. Отворена врата (стар и нов дел)
  14. Певај брате
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  1.567
  Ја гледа ли некој "Убице мог оца"? Бев скептична, но навистина добра серија. Има ли некој што ја гледа да прокоментираме
   
 12. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  1.567
  Никој ли?
   
  На CurlyBlossomGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.025
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав, ама одамна не се сеќавам на дејствието...
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:Ах Александре, едвај ја чекам 5та сезона.
   
  На CurlyBlossomGirl и Amelia им се допаѓа ова.
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  1.567
  Прејак, има јаки лепотани во серијата. Кога ќе има 5та сезона? Ќе го заборавам дејствието
   
 16. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  Од демекври,2020год. се почнати со снимање на 5та сезона:inlove::inlove::inlove:
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.434
  Пол:
  Женски
  Преживети Београд, топ серија, засега само една сезона...
   
  На Karamela12, Gi.ir.ll192 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 18. Karamela12

  Karamela12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2020
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Женски
  Дааа,интересна и лабава беше.И јас ја гледав и не беше предолга.

  Мислам дека нема ни да има втора сезона.Нити имаа некоја најава,нити беше некоја серија што би требало толкуу многу да се одолжува.

  А,баш мислев дека никој не ја знае од тука.Зошто само по јутуб ја имаше.:lol:
   
 19. Mr.Lover

  Mr.Lover Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  1.028
  Пол:
  Машки
  Последна што је гледав е Беса не е лоша
   
  На victoria и Tea678 им се допаѓа ова.
 20. *Ива

  *Ива Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2018
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  379
  Пол:
  Женски
  Последно ја гледав Игра судбине, додуша не ја догледав до крај има 280+ епизоди..
  Океј е за разбибрига, на некои моменти ми е фејк глума ама се на се добра е.
  Инаку исто ми се допаѓа многу Самец во бракот и Една ноќ на јадранот ( мислам така се викаше), да не речам сите според Мирјам се добри :(
   
  На Gi.ir.ll192 му/ѝ се допаѓа ова.