1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Српски филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од littlegirl92, 16 јануари 2011.

  1. paulina2

    paulina2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    122
    пушти некоја сцена од SERBIAN MOVIE и ке видиш за што зборувам не е само секс како секс во прашање...
    непостоечки секс сцени во српски филмови??? па да ако си гледала само некои како ивкова слава да таму нема секс сцени
     
  2. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Па филмови се де... само многу досадни[/quote]



    :^) Потресни? :D Пример Жикина династија? Или Хајде да се волимо? |-)
    Аман мори и во српски филмови почна перверзии да гледаш? Ццц :D Немој да ти се згнаси животот од скоро непостоечките секс-сцени во српските филмови ,па и не е сексот гнасен
    е сега зависи ти на каков си навикната...
    [/quote]

    Пример „Ране“. Жикина династија е серија, а не филм. А тебе Жикина династија ти се досадни ?
     
  3. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Пример „Ране“. Жикина династија е серија, а не филм. А тебе Жикина династија ти се досадни ?[/quote][/quote]
    Да досадни ми се Жикина династија (филмски серијал е не е серија), Ране исто така, досаден, за оние партизанскине од времето на Тито веќе на дедо ми му се досадни а не пак мене, оние српско-хрватско-босански националистички и анти-националистички срања за распадот, војната и оние од типот на брак помеѓу Србин и Хрватица и обратно исто така досадни. А најмногу што ми одат на нерви се оние "тинејџерски" ако може така да се наречат, од 80-тите со Срѓан Тодоровиќ во кои се зборува за "бунтовната" младина разочарана од смртта на Тито |( И мене српските филмови не ми се воопшто потресни, само мрачни се, оние од 90-тите поготово... Србите имаат добри глумци, ама добар филм ретко може да се најде. Мое мислење, не распламтувајте се сега...Паулина се шалев малце, не сфаќај се озбилно, не го имам гледано SERBIAN MOVIE ќе го побарам баш да видам што е толку гадно. А Ивкова слава прекинав да го гледам по 15 минути зашто бев ваква |-)
     
  4. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Српските филмови се супер,а сегогаш кога гледам Ивкова слава се смеам како прв пат да го гледам :rofl: :rofl:
     
  5. Squirrel

    Squirrel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    433
    Додека бев на одмор случајно ги зачекав НЕ Е СЕ ВО ПАРИТЕ,ИМА НЕШТО И ВО ЉУБОВТА и еден српски,но вмешани беа и Шиптарите и онаа нивна одмазда. Интересен беше многу,штета што не го фатив од почеток и незнам како се вика.
    Сакав да кажам има и добри филмовии
     
  6. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    [​IMG]
    Сиви камион, црвене боје...газење ми е филмов. Најбојљи српски филм за мене :rofl:
     
  7. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    http://www.filmovizija.com/domaci-film/ ... ca271.html
    neke druge price 2010
    досаден..ама мнн ...ФИЛМ проект ако Ви текнува за што зборам ( Случки од целиот балкан на едно место ) Делот за МК некако ми изгледаше како нај ок, заедно со Србија ... недоцелена при4а...мн нешта фалат и плус аматерско снимање.... :envy: :fubar: :x
     
  8. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Се согласувам за неке друге приче во однос на не многу професионалното снимање, меѓутоа филмот е навистина моќен. Е сега веројатно тоа зависи од тоа кој како го сфаќа и каде ја гледа поентата, мене ми беше многу јак психолошки филм.
    Го гледав и на синедејс Циркус Колумбија, исто многу интересен филм, ми се допадна ептен :)
    Ги сакам српските филмови,гледам и доста сериски посебно оние кои се според книгите на Мир-Јам , а баш Српски филм го немам гледано, се токмам да го гледам, но не сама :) некако многу језиво ми изгледа по се што изначитав за него :)
     
  9. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    http://www.filmovizija.com/domaci-film- ... aea9b.html
    Čarlston za Ognjenku (2008)
    OPIS
    Srbija dvadesetih godina prošlog veka, u smiraj Prvog svetskog rata - očaravajuća, mistična, surova, večno razapeta između Istoka i Zapada, između drevnih paganskih mađija i sila civilizacije. Visoko u krševitim planinama leži selo Pokrp, čije je čitavo muško stanovništvo izginulo u pređašnjim ratovima. Selo neljubljenih žena koje skapavaju za muškarcima.

    Kada sestre narikače, Mala Boginja i Ognjenka, u bezuspešnom pokušaju da izgube nevinost, slučajno bez života ostave jedinog preživelog pokrpskog muškarca - prastarog i iznemoglog deda Bisu, nađu se pred "strašnim sudom" ogorčenih seoskih žena.

    Ali, uspevaju da iznude pomilovanje pod uslovom da pronađu živog i pokretnog muškarca, uhvate ga i dovedu u selo. Pod budnim okom duha svoje stroge babe, Velike Boginje, dve vatrene, ali i naivne sestre kreću u veliki, beli svet. Očekuju ih strast, avantura, ljubav, razmetljivi snagator i ulickani kralj beogradskih plesnih dvorana.
    9/9
     
  10. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Некој да има некој ТОРЕНТ за
    ПАРАДА????? Пишете ми во ЛП
    :angel:
     
  11. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    [​IMG]

    On the Path => На путу 2010 - Босанска продукција
    http://www.imdb.com/title/tt1156531/
    или ако ве интересира содржината
    http://hr.wikipedia.org/wiki/Na_putu
     
  12. dryad

    dryad Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    55
  13. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Grbavica 2006-Српска драма
    [​IMG]
    http://www.imdb.com/title/tt0464029/
    нешто после војната во сараево една самохрана мајка прави се што може за да собере потврда/парички и да ја испрати својата керќа на екскурзија ....
    Esma živi sa svojom 12-godišnjom kćerkom Sarom na Grbavici, sarajevskom naselju. Majka kćeri taji istinu o njezinom ocu, istinu da je ona plod ratnog silovanja. Sara živi u uvjerenju da je kći stradalog ratnog heroja. Esma je primorana zaposliti se kao konobarica kako bi kćeri osigurala novac za školski izlet. Škola omogućava besplatno putovanje učenicima ratnih heroja. Kako Esma nije u mogućnosti doći do takve potvrde za Saru, Sara odlučuje sama doći do istine o svojem ocu.
     
  14. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
  15. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Малку ми е страм да прашам особено сега кога е актуелна АЦТА и СОПА хехе хехе хехе еххе
    некој да не има ТОРЕНТ од ПАРАДАТА???
    Мнн би ми значело ако споделите :wasntme:
     
  16. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
  17. Cataleya

    Cataleya Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    621
  18. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    http://isohunt.com/torrent_details/3751 ... ab=summary јас од тука го симнав.

    Инаку српските филмови ги гледам многу често, зошто не тупам мозок со јазикот :lol:
    Имам премногу кои ми се омилени, но ќе ги издвојам:
    Зона Замфирова.[​IMG]

    Првиот и третиот дел не ми се толку интересни како вториот.
    [​IMG]

    Пукав од смеење кога го гледав. Тони Михајловски штом е во српски филм, нема утка!
    [​IMG]
     
  19. butterflygirl007

    butterflygirl007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    девојки да ми предложите некој сличен на лајање на звезде многу го сакам и никако неможам да најдам :( некој сличен ако знајте ве молам кажете некој сличен на него да биди :) фала однапред :hai:
     
  20. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    Мене ми се предобри :)
    сиве таленти :P :D
     

    Прикачени фајлови: