1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Српски филм (A Serbian Movie) [2010]

Дискусија во 'Филмови' започната од HeidiDiWalt, 9 ноември 2010.

  1. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Абе дечки како да го гледам филмов? Морам ли да го спуштам од замунда? Да не го има на некој онлајн сајт за гледање филмови ? :?:

    Сори за офф... :$
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
  3. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Имав прилика да го гледам филмов баш пред некој ден. Не ми изгледаше како којзнае што, ама чисто сакав да видам зошто се крена толку голема прашина околу него. За среќа не повраќав додека го гледав...

    Прво не знам кој воопшто го финансирал филмов и кој одобрил буџет за негова реализација. За мене лично филмов нема ама баш никаква уметничка вредност. Никакво дејствие не видов освен одвратни крвави сцени, ништо не ме заинтригира додека го гледав, да го активирам малку мозокот па да размислам што ќе биде следно, што понатаму ќе се случи, како ќе заврши и слично. Единствено на што размислував во текот на гледањето е дали може да има погрозна сцена од претходната.
    Второ, ај режисерот што осмислил ваков одвратен филм - осмислил, секакви луѓе има на светов, ама навистина не знам кој родител се нафатил неговото дете да учествува во снимањето филмот! Не сакам премногу коментари да дадам во врска со ова бидејќи може ќе го расипам задоволството на некој што сака да го гледа.

    Summa summarum - не би го препорачала на никого. Има такви добри психолошки филмови (ќе го посочам Пила) има такви добри хорор филмови, а Српски филм не знам ни во кој жанр да го ставам. Ништо немаше да пропуштам ако не го гледав, освен заклучокот дека од секого режисер не бидува.
     
  4. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Лудо, ми пишува дека има вируси...и не ми го отвара ;) Ќе може друго ( ако ова беше за ме ) :$
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    аууу, епа знаеш кога ќе кликнеш на самиот линк, одма се отвара една страна (ко реклами) бла бла на сите линкови е така, знам дека се вируси, ама воопшто не се опасни, до сега 0% проблеми сум имала со тие страни :D но, чим не ти отвара, чекај малце да побарам линк каде што нема да ти отвара такви реклами, ама тешко дека ќе најдам, ама чеки ке се потрудам ќе се најде некој :lol:

    види со линков

    http://www.novamov.com/video/xih0qcdbqpmth(само 49мин е тука)
    http://www.novamov.com/video/dogahwdmrtw0y еве го цел :) (на истата страна)

    мегавидео е топ, само лошото е што имаш 72мин слободно да гледаш, после треба да чекаш 50мин за пак да гледаш :( инаку супер е пробај и тука, ако на 1то ти отвара вируси :$
    http://movie2s.com/watch/165758/A_Serbi ... _2010.html
     
  6. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Ееее Фалаа ти Лудо :*
    Овој одма ми го отвори ( извини што те мачев ) ;)
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    абе големата работа :D таман и пирана сега го барав да си го гледам :* инаку го видов српскиов првите 10мин, интересно ми почна.... :?: можеби ќе го гледам... можеби :)
     
  8. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    куин? и? разочарана, згрозена, задоволна,можеби возбудена :) ??? како беше филмчето??? :D ајде пукај овдека, да видиме!
     
  9. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Јас ги чекам и Пирамидка и Офи со коментар =)))
     
  10. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Музиката е за 10 :)

    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/PghxvfngrRs?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/PghxvfngrRs?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
     
    На Trendafilka и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
  11. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Даааа!!! :inlove: Цел месец ми висеше на wall на Facebook. Башка остај тоа, него една блудна вечер, коа и се настрвив, цело време на рипит ми беше пуштен плеерот :lol: Башка и младичов ми беше пријатно изненаден :$ Ја виде онаа другата страна од мене :$
     
    На Neytiri и Trendafilka им се допаѓа ова.
  12. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Јас го погледнав трејлерот , што да кажам... :x
    Не се сметам за некоја со слаб желудник, ниту гадлива, ниту се потресувам од филмови како Пила и слични гадотии, ама оваа минутка и 47 секунди прилично ме здрма...
    Да се гледа или не... Прашање е сега
    http://www.youtube.com/watch?v=iHfKHJ1j ... re=related
    И да, музиката е ОДЛИЧНА! :up: :up: :up:
     
  13. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    Гледај го бе... Ќе се згнасиш и тоа многу, посебно кога ќе дојди една сцена со бебе, да не ти мавам спојлери сега, мене ми се чинеше цревата ми се испревртија... Во секој случај - битна е поуката, иако е сто пати видена и слушната.
     
  14. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    (по стотти пат)
    [​IMG]
    Ве молам не ставајте или читајте спојлери!!! Тотално го сатарат филмот.
    ( не ги навестувајте ниту сцените...)


    Не го гледај...штом трејлеров те здрма, филмот ќе те мрдне.

    Кога го гледавме филмот со другарки, на едната (онаа која инсистираше да го гледа, демек имала `јак желудник ) и се згади веќе на врората сцена од филмот. А првата половина од целото дело, е `Романтична Комедија` во споредба со она што следи подоцна...
    И кога ја видов, инсистирав да не продолжи да го гледа, т.е да го смениме филмот, а останатие да го гледаме друг ден. Ама попусто, `пушти па пушти`.
    Леле луѓе ај што се испотресе, расплака, исповраќа, туку од кога филмот заврши, не зборуваше цел саат. Збор не можеше да прозбори.
    Утредента си пиша на фб у топик : You DONT want to watch Serbian Mouvie, you just THINK you want!
    =)

    Tака да не го гледај... :) ( мој конечен одговор ) :lol:
     
  15. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Mоже ли линк некаде ако можам да го погледнам филмот onlinе бидејки ме заинтересира опишаната содржина.
    Благодарам.
     
  16. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    На земунда го имаш, имаме погоре пишано... :)
     
  17. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    ^^^
    Го гледав... :puke: :puke: :puke: Освен крвави сцени, перверзии и гнасотилоци - ништо не видов друго |( Мислам која е вредноста на филмот што се крена таква прашина? Не извлеков никаква поука од филмот, ниту пак сфатив што му беше инспирација на режисерот? А, најискрено па ни музиката не ми свиѓа нешто посебно... :puke:
     
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    хехехе српски филмови кој ми оставиле впечаток се ране, ми нисмо анџели 1 и 2 дел хехех друго треба да се размислам дали би ги сместила во филмови. ех и да не ги заборавиме филмовите од бивша југославија жикина династија, хајде да се волимо сите три дела. ех само едно ќе кажам обожавам да ги гледам старите југословенски филмови ;)
     
  19. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    А што има ова врска со филмов ? изгледа не си ја ѕирнала темава :D
     
  20. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    ја ѕирнав се разбира али сакав да дадам мое мислење општо да се развие малку темата за српските филмови и српската продукција, мислам а не само стрикно за тој филм, оти ке запре дискусијата, извинете за оф топик али ако не ми е мислењето на место со гумичка и ке се избрише хехехе